Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Hukuksuz Ahlak, Ahlaksız Hukuk Olmaz

Mehmet ALPEREN

25 Eylül 2008 08:19

Yorum Yapılmamış

Mehmet ALPEREN

SON DURUM

Bu gün hayvan haklarının tartışıldığı bu ülkede, bir insanın başını örtme hakkı tartışılıyor ve yasaklanıyorsa, burada , önce edebin, ahlakın ve hukukun tartışılması gerekir.

Hürriyetin kadının başını açması ve bunu da laik ideolojinin  teminatı olarak görmek militarist bir anlayıştır. İdeolojik bir yaklaşımdır. Ne yazık ki bu ülkenin üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalışanların hukuk mantığı ile değil ideolojik yaklaşımda bulunmaları Türk milleti için büyük bir talihsizliktir.

Kuralsız hürriyet olmaz.  Hiçbir kural bulunmadığını veya bulunması gerekmediğini düşünmek ise, insandan değil de başka bir yaratıktan söz etmek anlamına gelir. Bu kuralların temeli Ahlaktır. Ahlakı ise Müslüman bir  ülkede İslam dini tarif eder. Müslüman bir toplumun üniversitesinde kızların başının kapanması tartışılıyor ise; Ve kapanmaya karşı olanlar” çatışmadan” bahsediyorlarsa burada cehalet  ve  hatta ihanet söz konusudur. Bu millete hukuk kavramı arkasında  saklanılarak haksızlık  edilmektedir. Bunun ne bilimle izahı vardır ne mantıkla, ne de evrensel  insan hakları ile. Bu hukuk  mantığı değil, ancak militarizm mantığıdır.  

Temel ahlak kavramını  İslam dan almayan  bir hukuk  anlayışı fıtrata da aykırıdır. Kanun çıkartmak kolaydır. Kanunları Ebu Cehilde çıkartır,  Fidel Castro da, Hukuku  şeytanda üretir  Firavunda…

Okunma Sayısı: 137
Kategori: Mehmet ALPEREN
Etiketler: , , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Yakın Tarih Uydurması

Bu yalancı  tarih daha ne kadar nesillere okutturulacak? Mustafa Kemal Atatürk İngilizlerin istediklerini yerine getirmek...

Müge Anlı ile Tatlı Sert, 500 Program

Bende son zamanlarda Atv de hafta içi her gün yayımlanan Tatlı Sert programına müdavim oldum....

New York da Beş Minare

Önce kendi kendime  sordum. Neden “ New York da beş minare?” dedim belki de film...

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(II)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(II) Erdemleri ile dost olabiliriz” anlayışı. El cevap ;Bu da yanlış....

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(I)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(ı) Bu bir din savaşıdır. Gazze ye yapılan saldırı ve soykırım...