Logo

Yazar Portal Logo Açılımı

  • 1. Yazar Portal logosu temel olarak Yazar Portal’in Y ve P harflerinin yan yana gelerek elektronik bir yayın olduğumuzdan dolayı, @ işareti tarzı ters simetri kıvrımından oluşmaktadır.
  • 2. Logo rengi, her zaman için en temel misyonumuz özgürlük ve (başkalarının özgürlük alanına müdahale etmeksizin) üretilen eserlerdeki serbestiyi yansıtan bakış açımızdır.
  • 3. Logonun daireselliği, küresellikten hareket alan evrensellik ve büyük veri (big data) için noktasal bir paydaş olduğumuzun göstergesidir.
  • 4. Logonun iç içe geçmiş halka şeklide olması, düşünce yapımızdaki farklılığımıza rağmen bu farklılığı bir harmoni, kültürel örgünün bir yansıması olarak gördüğümüzün bir yansımasıdır.
  • 5. Ters simetri ile yansıtılan @ işareti, üste yani yer küremize göre göğe uzaya bakmakta ve küçük e harfi ile EVREN’i sembolize etmekte ve ürettiğimiz te’lif eserlerin evrensel bir değer ifade ettiğini yansıtmaktadır.
  • Ters simetri objeye genel olarak bakıldığında bütün yaşamımızı kuşatan elektronik çağa uyumlu olarak bütün elektronik cihazların açma ve kapama düğmelerinde bulunan ikonu yansıtarak, kültürel dünyamızın açılışını temsil etmektedir.
  • 7. Logodaki dik yatırılmış TETA harfi ise yazı içeriklerimizde bağnazlıktan uzak yaklaşımımızı, olasılıkları her zaman için öngörmemiz gerektiğini vurgulamaktadır.
  • 8. Son olarak, iç dairenin şamdan görünümü şamdanın içinden çıkan dik çizgiler, sağlı sollu kitap kapaklarının dünyayı aydınlatmasını temsil etmektedir.

bilgiagi-cam-logo

 

ONLINE BİLGİ İLETİŞİM ve MEDYA HİZMETLERİ

LOGO ve AÇILIMI

1. En ortadaki @ işareti internet, teknoloji ve iletişimi,

2. @ işaretinin ortasındaki a harfi alfabenin baş harfini, bilimin araştırmanın bilginin başlangıcını,

3. @ işaretinin çevresindeki ilk kıvrım sol anahtarını, (sol anahtarı hepimizin dünyada bırakacağı hoş melodiyi, sedayı)

4. @ işaretinin çevresindeki ikinci sağlı sollu sinyal dalgası da her zaman yayında olacağımızın online olacağımızı, antenimizin sinyal dalgasının devam edeceğini,

5. & işaretine benzeyen yönü de (ve/veya anlamı taşıdığından) her birimizin birlikteliğini, sinerjisini, esnekliğini

6. Logoya genel olarak bakıldığında farkedilecek parmak izine benzer dizayn da, her bir bilgidostunun ortaya koyduğu telif çalışmalarına karşılık parmağının izini temsil etmektedir.

7. Logo arka planındaki renkler, kızıl ötesinden mor ötesine, toplumumuzdaki düşünce hayatımızdaki bütün renkleri,

8. Son olarak, logonun saydam hali de şeffaf ve açıklığımızı simgelemektedir.

Not: Gazetemiz logosunun sesli açıklamasını Mor Köşe’mizin yazarı Radyo Programcısı ve Yönetmeni bilgiagi-net-logo-sesli-aciklamaSevgili Aynur AVCI‘nın dilinden dinlediniz mi? Dinlemediyseniz TIKLAYINIZ!

Yeniden Hoşgeldin

Aşağıdan hesabınıza giriş yapın

Yeni hesap oluştur!

Kayıt için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.