Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Logo

Yazar Portal Logo Açılımı

  • 1. Birincil olarak, alfa imgesi latin alfabesinde yer alan A harfinin modifiyeye uğramadan önceki halidir. Bu açıdan, A harfi ile ve alfa açısıyla, alfabemizin başlangıcı olan harfi kullandık, literatüre dair iz etmek için.
  • 2. Alfa aynı zamanda bir açı sembolüdür, bu noktada, bakış açılarımızın genişliği (geniş olması gerektiği) sembolize edilmiştir.
  • 3. Alfa adamın dayandığı destek, esnekçe ikiye katlanmış tam sayfa bir gazete kağıdıdır, bununla yazarlarımızın bulunduğu yer ortaya konulmuştur.
  • 4. Alfa adamın üst kolu, arşa uzanan semavi ve evrensel işareti, aynı zamanda yatay çizgilerle, seri halinde matbaa makinesinden çıkan katlanmış gazete baskısını sembolize eder.
  • 5. Alfa adamın aşağıya uzanan kolu da medeniyetin mürekkebini oturduğu zemine damlatmakta, kadim medeniyetin sembolü kuş tüyü kalem ile.
  • 6. Mavi renk ile evrensellik, siyah renk ile kurumsallığın asilliği sembolize edilmiştir.
  • 7. Alfa adamın başına dünya konulmuştur, yazarlarımızın küresel bakışını resmetsin diye.
  • 8. Yazar Portal yazı fontu da esnek font seçilmiştir, hoş görü ve esneklik, toplumsal birlikteliğin devamı olsun diye.

bilgiagi-cam-logo

 

ONLINE BİLGİ İLETİŞİM ve MEDYA HİZMETLERİ

LOGO ve AÇILIMI

1. En ortadaki @ işareti internet, teknoloji ve iletişimi,

2. @ işaretinin ortasındaki a harfi alfabenin baş harfini, bilimin araştırmanın bilginin başlangıcını,

3. @ işaretinin çevresindeki ilk kıvrım sol anahtarını, (sol anahtarı hepimizin dünyada bırakacağı hoş melodiyi, sedayı)

4. @ işaretinin çevresindeki ikinci sağlı sollu sinyal dalgası da her zaman yayında olacağımızın online olacağımızı, antenimizin sinyal dalgasının devam edeceğini,

5. & işaretine benzeyen yönü de (ve/veya anlamı taşıdığından) her birimizin birlikteliğini, sinerjisini, esnekliğini

6. Logoya genel olarak bakıldığında farkedilecek parmak izine benzer dizayn da, her bir bilgidostunun ortaya koyduğu telif çalışmalarına karşılık parmağının izini temsil etmektedir.

7. Logo arka planındaki renkler, kızıl ötesinden mor ötesine, toplumumuzdaki düşünce hayatımızdaki bütün renkleri,

8. Son olarak, logonun saydam hali de şeffaf ve açıklığımızı simgelemektedir.

Not: Gazetemiz logosunun sesli açıklamasını Mor Köşe’mizin yazarı Radyo Programcısı ve Yönetmeni bilgiagi-net-logo-sesli-aciklamaSevgili Aynur AVCI‘nın dilinden dinlediniz mi? Dinlemediyseniz TIKLAYINIZ!