Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Ekim Ayı Etkinlik Konuşmam

BAKIŞ
Mursel ADIGÜZEL

12 Ekim 2018 00:02

Yorum Yapılmamış

Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği’nin değerli katılımcıları ve şairleri ve yazarları, bugün 2018 yılının on inci kültür sanat çalışmasını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Siz değerli şair yazar ve sanatçılarla bir arada olmaktan onur ve gurur duymaktayım. Şahsım ve yönetim kurulumuz adına hoş geldiniz diyor, sevgilerimi ve saygılar sunuyorum.
Değerli arkadaşlarım, çok uzun yıllardır çağdaş bir yapılanma içinde, dernekleşmenin ve örgütlenmenin çok önemli olacağını her fırsatta söylemekteyim. Şimdi ise bu düşüncemi sizlerle yüz yüze paylaşmak istiyorum.
Değerli arkadaşlarım, şartlar ne olursa olsun, mutlaka kendinize ve düşüncelerinize yakın gördüğünüz bir derneğe üye olmalısınız. Üyelik yetmez, her türlü maddi ve manevi desteği vermelisiniz. Derneğin amacına uygun çalışması için yönetim kurulluklarında yer almalısınız. Hatta komisyonlarda bulunmalısınız. Kültür adamıyım demenin koşulları bunlardır. Bakın bu arada yeni kurulan İstanbul Kültür Sanat Edebiyat Derneğinin de hayırlı olmasını diliyor ve aramızda bulunan yöneticilerini tebrik ediyor ve kutluyorum.
Bizler, Anadolu, Kültür, Sanat ve Mozaik Derneğinin kuruluş gününden itibaren, yönetim kurullarımızın ekseriyeti değişmiş olmasına rağmen, çalışmalarımızda hiçbir aksaklık meydana gelmemiştir. Şimdide, yönetim kurulu üyesi ve sekreteri Songül Altınkaynak, kendine has istifası sonucunda, Yönetim Kurulu Sekreterliğine Sayın Hikmet Işık Cankat Hanım seçilmiştir. Kendisi zaten başarılı çalışmalar yürütüyordu. Şimdiden gayrı daha da başarılı çalışmalar yürüteceğine inanmaktayım. Yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olması dileğimle tebrik ediyorum.
Amacımız, Yönetim Kurulu olarak yapmış olduğumuz en önemli çalışmamız, şair ve yazarlarımızın bir çatı altında toplanmasını sağlamaktır. Bu maksatla bu salonu kültür evi diye hizmete sokmuş bulunduk. Amaçlarımızdan birisi de Türkiye genelinde şubeler açarak örgütlenmeyi sağlamaktır. Sizler bizlere güç ve destek vermiş olursanız, bu çalışmayı da başarmış oluruz.
Maksadımız İstanbul’dan başlayan örgütlenmeyi, Türkiye genelenine yaymaktır. Hatta kesin sonucu aldıktan sonra İstanbul merkezli bir federasyon kuruluşunu sağlamaktır. Böyle bir oluşumu hep birlikte başarmaya çalışacağız. Bu tür girişimler sonucunda, bütün yurtta toplumsal bir örgütlenmeyi başarmış olacağız. Bizler örgütlenmenin önemine inanırsak, o zaman hedefimize ulaşmayı başarmış oluruz. Bu nedenle, bu çalışma içinde bizimle birlikte olmak isteyen herkese ihtiyacımız vardır. Türkiye’nin neresinden olursa olsun, üye yapmaya ve şubelik vermeğe hazırız.
Her çalışmanın bir zor yanı ve tarafının olduğunu unutmadan, var olan sorunları nasıl çözüp ve nasıl zorlukları aşabiliriz diye düşünmek zorundayız. Bunun içinde, bir düşünsel komisyonu kurmak istemekteyim. Bu komisyonun, derneğimize ilgi duyan arkadaşlar olmasını da arzu etmekteyim. Bu çalışmayı yaparken, kendimi yetkili kılmıyorum. Bütün arkadaşlarım ve yönetici dostlarımın fikrini almak istiyorum. Bu çalışma ve bu düşünce içinde yer alacak arkadaşlarımın tümünü canı gönülden bekliyorum. Benim düşüncelerime katkı sunmak isteyen her arkadaşı da yanımda görmek beni onura edecektir. Bu itibarla, çok yakın bir zamanda, bütün Türkiye düşünürlerini ve şairlerini, hatta ‘AB’ cenahında bir gelişmenin içerisinde olunmasının kaçınılmaz olacağını da bildirmek istiyorum. Bu kuruluşun çok önemli bir kuruluş olduğunu ve bunun içinde, siz dostlarımın olmasının çok önemli bir gelişme sağlayacağını bilmenizi arzu ediyorum.
Çok değerli üyeler, şairler, sanatçılar ve yazar dostlarım. Bizler yaşamın her alanında, yapıcı bir bütünleşme sağlamak zorundayız. İşte bizler bunu başarabiliriz. Ben, sizlere bunu başaracağımızın müjdesini vermek istiyorum.
Değerli arkadaşlarım, sanal bir dostluktan çıkarak, yüz yüze bir bütünleşmenin içerisinde olmak ve kültür ve sanat becerimizi çevremizden başlayarak bütün insanlarla paylaşmanın tam zamanı geldi diye düşünüyorum. Sizlerin bu çalışmalar içerisinde olmanızı ve görev almanızı de istiyorum. Eğer bu çalışmanın içerisinde olmak istiyorsanız, burada görev alacağınız gibi, zaman içinde de görev alma hazırlığı içinde de olabilirsiniz.
Ben ve arkadaşlarım, ‘ Anadolu Kültür ve Sanat Mozaik Derneği’ kuruluşu içinde olmak isteyen her arkadaşı kucaklamaya hazırız. Buna eminim ki, bu kuruluş içinde yer alacak arkadaşlar, yazdıklarını yayımlamada kendilerini güvencede hissedeceklerdir. Bizimle çalışmak isteyen yayın evlerinden teklifler almaktayız. Dünya normlarında basım ve genel detayda, istemlerimize denk düşenle çalışmaya başlayacağız.
Değerli arkadaşlarım, sizlere derneğimizin tüzük kapsamında öncelikli olarak yapacağımız çalışmalarımız hakkında da bilgi sunmak istiyorum.
*Faaliyetin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için gerekli araştırmaları yapmaktayız.
*Kurs, seminer, konferans, panel, şiir dinletisi çalışmaları düzenlemekteyiz.
*Amacın gerçekleşmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmekteyiz. Üyelerin yazdıkları ve yazacakları “Roman, Hikâye, Masal, Şiir, öykü, içerikli” çalışmaları yayınlamakta yardımcı olmaktayız.
*Üyeler arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, “konser, şiir dinletisi, yurt içi ve yurt dışı geziler ve eğlence etkinlikleri düzenlemeyi düşünmekteyiz.
*Üyelerimiz ve şairler grubumuzla hep birlikte, her ayın ilk Pazar günü düzenli toplantılarımızı yapmaya devam edeceğiz. Bu toplantılarımızda ki
sayılarımız her seferinde aratarak devam etmektedir.
Değerli arkadaşlarım, sözlerimi tamamlarken, sizlere sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Katılımcılar Yöneticilerimizden Dernek Başkanı Mürsel Adıgüzel, Dernek Sekreteri Hikmet Işık Cankat, Dernek Saymanı Muntaz Adıgüzel, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Nurdan Gözen, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tüter, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alkan, Dernek Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Ozan Ahmet Poyrazoğlu, Dernek Denetleme Kurulu Üyesi Halide Güksoy ve üyelerimizden Âşık Erzade Kapan, Ozan Binalı Akta, Şair Şengül Yıldırım, Modelist Ayten Oral, Düşler Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Şair İsmail Aydoğmuş, Hilmiye Kılıçaslan, İstanbul Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Ertuğrul Kalafat, Yönetim Kurulu Üyesi Şair Nazan Aksu, Şair Öğretmen Arif Ocakcıbey, Şair Zeybek Güven Karamanoğlu, Şair Resül Civcik Şair Nafız çağlar, Şair Nail Kaşıkaralı, Ozan Volkan Dilek, Şükrü Altınel, Konuk Sema Noyan, Konuk Cezayir Cengiz, Şair Günay Aksoy, Konuk Koçköy Dernek Başkanı İsa İlgüz, Emekli Savcı Şair Necati Erdek, Şair Öğretmen Cafer Akyol, Şair Reyhan Karagöz Çetin, Konuk Recai Çetin, Konuk Sevgi Genç, Şair Ulviye Tümer, Çağdaş Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Şair Ayser Bektaş, Şair İhsan Yaşar Ercan, Şair Garip Hüseyin, Şair Rüstem Bingöl, Şair Turgut Bayır, Yayıncı Cengiz Özdeş, Konuk Gülsüm Tüter, Şair Gökhan Bey, Şair Belkıs Yıldız Erk, Şair İnci Demiray Yıldırım, Ozan Mustafa Yağız, Şair Şükrü Altınel, Şair Saadet Kılıçaslan, Şair Toprak Arda Bingöl, Şair Aslan Çıtak, Konuk Kürşat Yılmaz, Konuk Filiz Akdağ, Konuk Semih Akdağ, Şair Hülya Kirman, Avukat Şair Cihan Demirhan, Şair Muzaffer Doğan ve Şair Celal Şenel Katılmışlardır.
Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneğinin 07.10.2018 Pazar günü yapmış olduğu şiir ve musiki dinletisine katlan yazar, şair ve sanatçı dostlarıma teşekkür ederim.
Mürsel Adıgüzel
AKSMDER BAŞKANI

Okunma Sayısı: 15

Yazarın Diğer Yazıları

Sabahattin Ali Bizimle Söyleşisinde ki Yaptığım Konuşmam

Sayın konuklar, derneğimizin değerli yönetici ve üyeleri, sevgili gençler ve kıymetli basın mensupları. Bugün Anadolu...

Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramınız Kutlu Olsun

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs 1919 günü, aynı...

Beş Mayıs Etkinliği Konuşmam

05 Mayıs 2019 Dinleti Konuşmam Değerli arkadaşlarım. Anadolu Kültür Sanat ve Mozaik Derneği yönetimi olarak...

23 Nisan Bayramı Kutlu Olsun

Sevgili okurlarım gençlerimiz ve çocuklarımız, bugün ülkemizde kutlamakta olduğumuz Ulusal Egemenlik Bayramı, Atatürk’ün önerisiyle, “23...

O Taş Binada Bende Okudum

Değerli okurlarım,16 Mart 1937 Köy Enstitülerinin kuruldu, 27 Ocak 1954’de kapatıldı..Bakın bu okullar kapatılmamış olsaydı,...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı