Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Sofrayı da Kuran Kaldırsın; Kek İyiydi


03 Nisan 2017 00:02

Yorum Yapılmamış

En son veriler:

Stepne, levye, bijon anahtarı, kombine portatif tahkim edevatı, dübel seti, darbeli matkap, ilk yardım seti, akü şarj ara kablosu, havya altlığı, lehim pastası, osiloskop, avometre, ülkücümetre, amortissman, up tıs up tıs uptıs ortam şenleştirici, milli kolon, 5000 wat hoparlör, up tıs up tıs up tıs up tıs gibi fonksiyonel özellikleri ile bildiğimiz Bahçeli Devlet ile önemli bir kısım ülkücü de cepte keklik…veya çantada keklik. deyimleri yanlış bildiğimden değil; her keklik her cebe, her çantaya girer oldu da, ondan diyorum. Fakat bu süreçte en önemli fonksiyon; milli duygu kabartma tozu. Sonra; kekleme, brownileme, turtalama, tartlama, eti puflama gibi yemek sonrası tatlı niyetine milli kek. Bereketini Allah artırsın, sofrayı da kuran kaldırsın.

-18:40
_._

Kemal Kılıçdaroğlu; tam da zamanında HDP ile valse başlatıldı. Ülkemiz insanlarının milliyetçilik duyguları iyice kabarsın ki başkanlık cepte keklik olsun. veya çantada keklik olsun. hacı; bu başkanlığı bize yedirirler.

-18:32
_._

Antik gundik. Gundisel yalnızlıklar. Mandepsi gundiepsi.

-13:33
_._

Tırreklerin efendisi. 50 kuruş kabilesi. Besin kaynağı 50 kuruş tırrek. Star tırrek yolu.

-13:29
_._

Her olayda, yorumlarında parmak kelimesini kullanan Şamil. Bu işte mia parmağı var, şu işte cia parmağı var. Sende de senin parmağın var mı şamil tayyör.

-13:28
_._

Akıl Oyunları, açlık Oyunları… bir film afişi gibi canlandı ayak oyunları filmi. Böyle bir film yok. Yüzler var, ayaklar var. Böyle bir afiş.

-13:26
_._

Beyaz TV‘de izledim bir daha.

Counselor alanında kendini kanıtlamış başarılı bir avukattır. Nişanlısı Laura ile sakin ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmektedirler. İşler yolunda gitmez ve bir maddi sıkıntı içerisinde ne yapacağını bilmeden yoluna devam eder. Lüks bir hayat sürdüğü için sürekli bir para akışı lazımdır.

Bu nedenlerden dolayıdır ki kendini bir anda yasadışı işler yaparken bulur. Bir uyuşturucu ticareti işine atılmıştır. Bu işte milyonlarca dolar para dönmektedir. Reiner adlı ünlü bir iş adamı ile ortak olma yolunda ilerler. Bu ortaklığın getirdiği bazı işler vardır. Yaptıkları iş iyi yolda ilerleyeceğine artık kötü yola doğru gitmektedir. Binbir türlü zorluk ile mücadele ederken hayatı konusunda bir seçim yapmak zorundadır.

Danışman filmi Suç, Gerilim türüne girmekle birlikte bir çok ünlü oyuncu mevcuttur. İzlenebilir film filmdir. İyi seyirler.

Tür: Dram, Gerilim, Suç Yapım: 2013 – ABD, İspanya, İngiltere IMDB Puanı: 5.4 /10 Yönetmen: Ridley Scott Oyuncular: Brad Pitt , Cameron Diaz , Penélope Cruz , Javier Bardem , Michael Fassbender
-18:19
_._

Sevgilim Sevgilim, meltemdir söyleyen fırsatının bembeyazlığını… Gözlerim seni görmeyecek; Bekliyor seni yüreğim! Rüzgâr getirdi bana adını sabah alacasında; dağ tekrarlıyor ayak seslerinin yankısını… Gözlerim seni görmeyecek; bekliyor seni yüreğim! Kuytu çan kulelerinde alabildiğine çalıyor çanlar… Gözlerim seni görmeyecek; bekliyor seni yüreğim! Çekiç sesleri anlatıyor tabutun kasvetini; küreğin sesi de mezar yerini… Gözlerim seni görmeyecek; bekliyor seni yüreğim!

Antonio MACHADO

-18:11
_._

Halit Akçatepe deyince aklıma Mavi Boncuk, Hababam Sınıfı, Köyden İndim Şehre, Neşeli Günler filmleri; Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya ve Tarık Akan geliyor.

-16:32
_._

At ressamı Kenan Evren öncesi: karmaşa/kaos, Kenan Evren Darbesi, sonrasında Anayasa. İçerik olarak 15 Temmuz darbesine çok benziyor. Bir fark var: kahraman başka. Önemli bir şey daha: 80 darbesi ile gerçek ulusal-milli-demokrat-sol baskılanıp cemaatler palazlandırılırken şimdi ne palazlandırılıyor? Kürtçülük; yanı sıra kürt islam. Kürt islam dememdeki maksat şu: bu ülkedeki cemaatlerin ajan liderleri(said nursi, fettullah vb) kürdi menşeli oldukları gerçeği; gerçi kürt olup olmamaları pek önemli değil fakat ilk palazing noktaları düşünüldüğünde kürt realitesini vücuda getirmek maksatlı olduğu belli bir hareket oluyorlar.
Said nursinin külliyatı insan beynini uyuşturan şiirlerle dolu bir eser(!)dir. Okunmadan bilinmez. Onun ekolünden yetişen herkeste “milli” olan her duruşu edilgin eden bir eğilim oluşur. Türklük önemli değildir; veya milli-ulusal duruş önemli değildir. Anadolu’nun klasik sünni-temiz ekolüne bulaşan da bir mikroptur Nursi ekolü.
Normalde, cemaat kelimesi tehlikeli bir kelime değildir. Yerel-bölgesel anlamlarda, toplulukları ifade eder; bir mahalle cemiyetini, bir cami cemiyetini, bir cemevi cemiyetini vb anlamları vardır ve sosyal anlamda birbirlerine tutunan,; fakiri doyuran, düşmüşü kaldıran, komşusunu gözeten… gibi sağlıklı sosyal yapı taşlarını ifade eder. Şimdi ise karşılıklı konuşlu iki komşunun iki farklı cemaatten olması gibi, rakip-çıkarcı, fesat, iş bitirici bir çıkar örgütlülüğü…gibi hastalıklı, şehirler arası, uluslar arası iğrenç bir yapıya dönmüştür.

-13:59
_._

Çakma mehdi:
taverna işletmecisi. Tavernalar zinciri vardır. Münafık çatlatan. Adnan Fikis Menü:59 tl

Kediciklerle dans ederken tabureye çıkan kısarak adam. Şeytani çekicilik. Bilin bakalım, kim?.. İp ucu, veya halat ucu: Adnan-ül Münafik-el Çatlatan

Okunma Sayısı: 191
Kategori: Ümit SÖNMEZ

Yazarın Diğer Yazıları

Teknik Düşünceler 28- Soğuğa Sürgün

Son birkaç gündür Didim’de aşırı soğuklar var. Hani, insan diyor ki, Şarkışla’ya geri dönsem yeğdir....

Teknik Düşünceler 27- FETTÖ 4.0- MikroPiyolojik İncelemeler

Benim kafa, mikro’dan makro’ya kafasıdır. Fakat ilk önce genel boş çerçeveyi görürüm. FETÖ olaylarına bakarken,...

Teknik Düşünceler 26- Pinti

Youtube‘da “Pinti” videoları izliyorum 3-5 gündür. Aslında her zaman pintimsi yaklaşmamız mümkün pek çok şeye....

Teknik Düşünceler 25- Mutasyon

Dünya çapında bir haber merkezi olan BBC bir haber geçse; değil dakikalar, saniyeler içerisinde;değil milyonlara,...

Teknik Düşünceler 24- Transistörlü Şiir

Yazarlık ve-ya şairlik. Şaire yazar denmiyor mu? Halbuki, şair de yazıyor. Çocuk gibi düz düşünüyorum....