Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Liman Yolu Kargaları


12 Mayıs 2017 00:02

Yorum Yapılmamış

Tacizin Kökenleri

Taciz deyince… geniş bir anlamı var tabii. Cinsel taciz, şimdi kastettiğim. Neden oluyor bu? Kök sebepleri hep uzaklarda ararız; yanlıştır bu. Veya, çok “extrem” psikolojilerin ürünü olduğunu sanırız cinsel tacizin.(…) Kaldırımda yürüyorum… Çarşı pazardan geliyorum… Elimde bir iki poşet… Birşeyler almışım ıvır zıvır… İki tanıdığa rastlıyorum… Biriyle konuşmaya dalıyorum… Bir bakıyorum, diğeri kafayı benim poşetlerden birine sokmuş… ne almışsın, diye. Bu çok oluyor. ve bunun gibi şeyler çok oluyor. İşte, her türlü taciz ve peşinen cinsel taciz -başka yerlerde başka kişilere- taciz böyle bir psikolojik bataklıkta oluşuyor yavaş yavaş.

Bilişim Sevenler Derneği

Yıllar öncesinde aklıma gelmişti Bilişim Sevenler derneği adlı bir dernek kurmak. Yurttaşları, azgın bilgisayarcılardan korumak için; bir nevi, sosyal bilinçlendirme çalışmasının da bir başlangıcı olarak. Fakat şimdi bu derneği açsam, insanların aklına, gizli gizli kumar oynatılan bir yer midir, acaba?.. gibi sorular üşüştüren bir dernek olur.


Didim Liman Yolu Kargaları:

Didim Liman yolu/ Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki aydınlatma direklerinde muhafız kargalar vardı. Arkaları Didim’e dönük. Yani, dışarıdan gelecek olan başka kuş istilasına mani olmak için nöbet tutuyorlardı. Malum; turizm dönemi açıldı. Didim’de insanlar çoğalmaya başladı; haliyle, çöplerde yiyecek de arttı. Komuyorlar başka kuşları Didim’e.
Bugün Didim Liman Yolundan yürürken stadyum yakınlarında, yol kenarında bir saksağan ölüsü gördüm. Gençten bir saksağandı. Olasılıkla bu muhafız kargalar öldürdü onu. Kırlangıç kuşları da telaş içindeydi.


AKP_komünist_mi?->>

Aslında biz -şeklen- sosyalist yönetime geçmiş gibi de olduk; kısmen. Sosyalist yönetimlerde de parti-devleti (komünist parti) yapısı vardır. Partinin kendine komünist demesi komünist olduğundan değil, komünizme geçme isteğinden gelir. Parça parça tamamlanıyor her şey; bir de proleter kavramı var ki, o da halk tabakası demek; zaten fakir halk bu partinin temeli.(..) Biz de doğal olarak Troçkist oluyoruz… Enteresan bir süreç. Orta dipnot: Tarihsel Materyalizmde “kendiliğindenlik” kavramını hatırlayalım.

Yarbay_Cengiz_Öz->>

Ankara Topçu ve Füze okulunda Topçu üsteğmendi Cengiz Öz. Kars’ta tutuklanmış FETÖ’cülükten. Yarbaylığa kadar yükselmiş… Bölük komutanı da Mustafa Düğer’di. Kıdemli Topçu Üsteğmendi. Şimdi yazılımcılık yapıyormuş.
İhraç edilmiş FETÖ’cü Yarbay Cengiz Öz. Kasım 2016’da. İşin acı tarafı, okumuş etmiş koskoca adamların, uyanık olması gereken bu adamların Amerikan ajanı Fettullahın peşinden gitmesi.. Acı bir durum.

Yaratıcılık-_Osho->>

“Anlam bir danstır; taş değil. Anlam müziktir. Onu ancak yaratırsan bulursun. Bunu unutma. Tanrı, bir nesne değil, bir yaratımdır. Onu ancak yaratanlar bulur.” http://didimpazar.com/detay.php?item_no=1760&item_baslik=Yaraticilik-_Osho&item_name=Yaraticilik-_Osho

Didim_Kutsal_Yol_Yürüyüşü->>

Antik Yunan döneminde, baharın gelişi ile birlikte doğanın tekrar canlandığı ve bu yüzden yeni başlangıçlar dönemi olarak kabul edilen günlerde yapılan bir törendir Kutsal Yol Yürüyüşü. http://didimhaber.net/x/detay.php?haberno=2622&haberbaslik=14_May

Didim-Tavşanburnu->>

Aydın Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda Aydın İli, Didim İlçesi sınırları içerisinde yer alan 15,87 Ha.( hektar) büyüklüğündeki Tavşanburnu Tabiat Parkı http://didimhaber.net/x/detay.php?haberno=2624&haberbaslik=Tavsanburnu_Tabiat_Parki
Ergenekon_var_mı?->>

Ergenekon hep vardı. Ergenekon’dan çıkıldı. Bu çıkış bir sembol, bir işaret, bir girizgah idi. Tarihi Türkler yazmıştır. Her kavimden her milletten önce Türkler ve Türklerin adı vardı. Dünya üzerindeki bütün gizli oluşumlardan önce vardı Ergenekon. AKP, siyonizmin kullandığı değil Ergenekon’un kullandığı bir yapıdır. Ve Ergenekon, bilindiğinin aksine, Türkçü-Komünist bir gizli örgüttür. Demokrasi Türklere yaramaz ve bu sebeple Başkanlık sistemi tasarısı oluşmuştur. 2023’te sosyalizm ve bir süre sonra da komünizm gelecektir. Esasında, başkanlık sistemi demek; sınıfsız bir toplumun üst yapısı demektir. Bin yıllar öncesi Türkler de sınıfsızdı. Yeni sentez bu; sınıfsız toplum. Sınıfsız Türkler.

Okunma Sayısı: 232
Kategori: Ümit SÖNMEZ

Yazarın Diğer Yazıları

Teknik Düşünceler 27- FETTÖ 4.0- MikroPiyolojik İncelemeler

Benim kafa, mikro’dan makro’ya kafasıdır. Fakat ilk önce genel boş çerçeveyi görürüm. FETÖ olaylarına bakarken,...

Teknik Düşünceler 26- Pinti

Youtube‘da “Pinti” videoları izliyorum 3-5 gündür. Aslında her zaman pintimsi yaklaşmamız mümkün pek çok şeye....

Teknik Düşünceler 25- Mutasyon

Dünya çapında bir haber merkezi olan BBC bir haber geçse; değil dakikalar, saniyeler içerisinde;değil milyonlara,...

Teknik Düşünceler 24- Transistörlü Şiir

Yazarlık ve-ya şairlik. Şaire yazar denmiyor mu? Halbuki, şair de yazıyor. Çocuk gibi düz düşünüyorum....

Teknik Düşünceler 23- Dünyanın Z Raporu

Kişisel Z raporumu da mutlaka çıkarırım. Yıl sonlarında. Ve okul zamanları. Pandemi simulasyonu sebebiyle “okul...