Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Sapık İhtiyarlar, Kart Horozlar ve Cinli Zamanlar


26 Kasım 2018 00:02

Yorum Yapılmamış

İhtiyarların sapıtmasını biraz değil epeyice bir siber dünya ile ilişkilendiriyorum. İhtiyarların, eskilerden kalan fakat biraz savunmasız anı-kişilik öbekleri siber dünya kasırgalarıyla dağılıp toz oluyor. Gençleşmeye çalışan, çocuk gibi davranan ihtiyarlar…hatta sapık gibi, değil sapıklaşan ihtiyarlar. Bizlere örnek olması beklenen, bir eski çeşme gibi bir eski külliye gibi olması beklenen ihtiyarlar siber radyasyondan dolayı hemen tuz buz oluyorlar. Temel içgüdü… yaşamak içgüdüsü… fakat işte bu temel içgüdü onları etraflarındaki şeyler gibi olmaya zorluyor. O yüzden sapıtıyorlar.

-10:47–25:11:2018
_._

Şaka yapmıyorum. Büyü ile uğraşan kadınlar. 3 tanesi yine bu kursuma denk geldi. Kursa misafir olarak gelen bir kadın vardı. Bir gün geldi sadece. Halbuki devamlı gelebileceğini söylüyordu. gelmedi. Tesadüf! Ertesi günü onu Kültür bahçesinde eski Cinci Kadınlara çok benzeyen biriyle oturur gördüm. Cinci kadın muhtemelen bir muska- bir büyü yazmış ve kursa işte bu kadınla göndermiş. İki kadın daha var. Büyüyle uğraşan. Yani hepsi anlaşmalı; belli bir maksatla gelmiş kişiler. Nedendir bilmiyorum, benden çekiniyorlar. Eski okuldan kalan cinlerle konuşan adam-Ümit Hoca söylencesi bu durumlara yol açmış olabilir.

Ben bazı şeyler komik-trol olsun diye söylüyorum, millet de inanıyor. komik bir millet! Hatta yaklaşık 2 hafta öncesinde öğretmenler odasında otururken iki bayanla cinler konusu açıldı. Çok ciddi yüz ifadesiyle biraz cinlerden bahsettim. İrkildiler.

Seviyorum kendiliğinden gelişen trolleri ben. Ehü.

-10:40–25:11:2018
_._

Bilgisayar kurslarımda artık kontenjanı sabitlenmiş 1 adet sapık ihtiyar kadrosunu dolduran ihtiyar. Evli, bekar fark etmez, kafayı kırmış ihtiyar. saf taklidi, unutkan taklidi yapıyor. Halbuki öyle değil. Köpek gibi hatırlıyor her şeyi. neyse. Kadın bakmaya gelmiş. Evli bekar fark etmez. Bu en son kursun ta başında bir de şarapçı İbrahim vardı. O da 2-3 gün takılıp, karı var mı filan diye bakınıp, sonra da gelmediydi. Sapık-sapıtmış ihtiyarlar. Kart Horoz Burhan-dan öncesi Elif’ti(Hırsz Elif). Ondan önceki Ali Galip(eski silah kaçakçısı), Ondan önceki Mağdey denen sapık kadın. Bir sonraki kursun sapık ihtiyarı bir kadın olacak diye kuvvetli bir hissim var.

-10:31–25:11:2018
_._

Ara ara denk geliyoruz. Emekli. Tüm apartman onunmuş. 3 yıldır göz göze laf lafa denk gelmemize rağmen apartmanın onun olduğunu bilmiyordum. Dün öğlenki konuşmamızdan sonra, lan ben bu adamı kime benzetiyorum kime benzetiyorum diye sorup durmaya başlamıştım. Aman tanrım! Bu adam Şarkışlalı İ. Nedim Yılmaz‘a o kadar çok benziyordu ki. Bıyık şekli bile aynı. Neyse. Daha yeni ayrılan, İkinci kattaki kiracıdan bahsetti. Evin içine ettiler, dedi. Allah Allah, dedim. Oysaki çok efendi kiracılara benziyorlardı, dedim. Yok ya der gibi ağzını eğip başka yana baktı.

-10:22–25:11:2018
_._

Lüks edinme çabası, ucuzluklarımızı kapatmak içindir.

————
Kişisel Web sitem:
http://umitsonmez.com.tr

Okunma Sayısı: 173
Kategori: Ümit SÖNMEZ

Yazarın Diğer Yazıları

Teknik Düşünceler 1- Çip

Teknik lisede okurken Mikroişlemciler dersimizde Z-80 ile mikrobilgisayar tasarlamayı öğrenmiştik. Z-80 dediğiniz şey bugünkü Intel...

Kafa 1500

Aşkı memnu, kurtlar vadisi, half life, Twitter… Astronomi… Gece çıplak gözle Orion kemeri, Mars, sanırım...

Ya Evde Yoksan 4.0

– Bu yazıyı okumadan önce Orhan Gencebay‘ın Ya Evde Yoksan adlı şarkısını dinlemenizi istirham ediyorum-...

Korona Günce 4.0

Lanoliy!  Market dönüşü saat 20:58‘de apartmanın bahçe kapısına varmıştım… Diğer apartmanların balkonlarında insanlar birikmişlerdi… Demir...

Kısa Öykü – Korono’dan Kaçış

Kedileri bırakıp kaçmış…Yan apartman sahibinden bahsediyorum. Bizimkiler dizisi vardı, hatırlar mısınız? O dizide bir Sarhoş...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı