Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Mayıs Böceklerine Meydan Vermeyelim!


27 Ekim 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Dernekler…
Sivil toplum kuruluşları…
Siyasi Partiler…
Kamu yararına oluşan kurumlar…
Devletin sosyal yardım oluşumları… Van ağlıyor… Van soğuk… Van kar – buz… Van Türkiye’nin 81 ilinden biri.


Van; beldeleri, köyleri, mezraları, büyük bir afetin götürdüğü canlılarıyla, yüreğimize taş gibi oturdu!
Bunun dini – siyaseti sorulmaz, milliyeti sorgulanmaz, ırkı kimseyi ilgilendirmez… Ortada bir İNSANLIK DRAMI var ve İNSAN OLANLARIN (!) da bunu yüreğinde hissedip, üzerine düşeni yapması, acıyı paylaşıp hafifletmesi gereken bir zaman…
Bazı basın mensuplarının, yazar ve çizerlerin yanı sıra bir de KENDİNİ BİLMEZ bir kaç UKALANIN sözlerine kulak asmayın lütfen… İnanmayın.

Aydın ili Türkiye için ne anlam ifade ediyor ise, Van ili de odur. Aydın’da, ya da Türkiye’nin bir başka ilinde yaşayan İNSAN ne ise, Van’da da yaşayan FARKLI değildir…Can-ciğerdir. Et-tırnaktır.
Şunu herkesin bilmesi gerekir ki; TERÖRİSTLE aynı kefede asla değerlendirilemez… Bu neye benzer biliyor musunuz? “Pire için yorgan yakmaya!”
Amma bazı basın organları, bazı TV spikerleri, sunucuları, program yapımcıları ne yazık ki yedikleri SAPLA-SAMANI karıştırıyorlar…
Onların bu karıştırmaları, TV başında izleyen konumunda olan bazı SAFDERUNLARIN da (halk dilinde SAFTİRİKLERİN) aklını çelmekte, adeta TERÖRİSTLERMİŞ gibi algılamaktalar.!
Yok böyle bir şey.

Sen, ben, Vanlı… Türk – Kürt. Hiç birimizin diğerine üstünlüğü yok! Olamaz da. Amma ölüm CELLADI dağdaki terörist için durum tabii ki farklı.

Diliyorum ve umuyorum ki bu olay, dağdaki TERÖRİSTİN de kafa yapısını değiştirmeye, KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRAN eylemlerinden dolayı yaptıklarından pişmanlık duymaya, silahı bırakmaya, kardeşçe bir ortamda yaşamaya ve yaşatmaya vesile olur.

Tabii bunun için de Türk halkının, bugün o bölge halkını aynı kefeye sokmaması, acısına ortak olması, elele verip yaraları birlikte sarması ve en önemlisi de, gerek köşe yazılarıyla, gerekse haber ve görüntüleriyle, TV konuşma ve sunuculuğuyla kendini bir MAYIS BÖCEĞİ sanan zavallılara itibar etmemesi gerekiyor!
Sözün Özü!
Herkes haddini bilmeli. SAVAŞ çığırtkanlıklarından, insan ayırımcılığından, etnik köken, ırk, nesep farklılığından dolayı hem kendisini yüceltmesin, hem de karşısındakini aşağılamaya kalkmasın! Hepimiz İN-SA-NIZ.

Bu tür bağnaz adlandırmalarla Allah korusun yarın kendi içimizde birbirimizle çatışsak, inanın durduran olmayacaktır! Çatıştıranlar ise fellik fellik kaçacak delik arayacaklardır! Çünkü kitle hareketlerini durdurmak mümkün değildir. İşte örneği Irak… Libya… Mısır… Belki Suriye.
Van, Erciş ve civarında Depreme maruz kalan tüm kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum. Allah acılarını hafifletsin, sabır versin diyorum. Ölenlere de rahmet diliyorum.

Okunma Sayısı: 63

Yazarın Diğer Yazıları

Atatürk ve Kadın

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURUCU LİDERİMİZ BÜYÜK ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN YIL DÖNÜMÜ 10 KASIM. MEKANINA YILDIZLAR YAĞSIN....

7.0’lık Depremin Ardından…

Deprem… Ölümler… Allah… Kader… Şehit… Zengin… Fakir…   İzmir’de 8 binanın yıkılmasına, şu an için 114...

Köfte / Ayran ve Melek Olan Anne…

Deprem… Kararan dünya… Acı… Feryad… Umut… Kurtarma… Kurtulma… Ve sonrası. Zor. Gerçekten çok zor. Yaşlısı...

Mü’min Hangi Acıyı Bal Eyler?

Cumhurbaşkanımız geçen gün bir konuşmasında böyle dedi; “Mü’min acıyı bal eyler”. Yani sıkıntılardan doğan acıyı,...

Cuma Mesajları ve Samimiyet!

Özellikle son 10-15 yılda başlayan ve her geçen gün sıradanlaşan, “HAYIRLI CUMALAR” dilekleriyle başlayıp, güzel...