Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Işık


10 Kasım 2019 00:02

Yorum Yapılmamış

Hüzmeli tayflardan oluşan aydınlık tarafın olduğu bölümden, yüzeyi renklendiren enerji kavrayışı. Sakin adımlarla uyandığınızda başlangıç dilimi, güne ilk nefesle seyrek adımlar doğurur,denge durumunda soğuk yüze çarpan o an olmuştur gerçeğin. Gün ışığı günaydını alır söz diye eline, hayattasın diye nefes almaya cesaretlen ve yürüyüşünü canlandır.

Çantalarında kalıp kalıp anılar biriktiren suretlerle dolaşır insana takılan bedenler. Güçlüğün mücadeleyle el ele tutuştuğu başlangıç günlerini hatırlatır hatıralar. Işık doğudan adımlar sistem dışında olan derin uyku kapsülü bedenlerimize, kutlamaya zaman bulamazken olduğunu düşündüğün her şeyi her gün için her anı yeniden gözden geçirmek.

Çabayla eşleşip zamanı yakalamak adına gülümseyen en güzel saflık bilinciyle sağdan sola soldan sağa dönmek, kaldığın yerden rüyalara devam etme isteği içinde oyalanmak.

ışığı tutmayı istemenin anıları sabitlemek olduğunu algılayamaz çoğu yaşayan, fotoğraf çekmektir ışığı yakalamak.

Hangi zaman diliminde olursanız olun artık her birey ışık avcısıdır nazarımda, elindeki o bilmem kaç mega piksel çözünürlüklü oyuncaklarıyla.

Eski zamanlarda ışık boş karanlık bir kutunun içine sızarak hapsolurdu görüntü, değerli olan geçmiş olmadan şimdiyi zapt etmek, önemle anılan şimdiki anın sevincini ışığın yardımıyla sonsuz kalıcılığa işleyebilmekti.

Fotoğraf çekebilmek filmin boş karanlığına ışığın değdiği her anı geçmiş zamanın karesine merakla işlemekti.

Emek gerektiren karanlık oda çalışmaları yenilenen teknoloji yarışından mağlup ayrılarak siyah beyazdan renkliye şimdilerde ise mega bayt ve gigabayt dönüşüm koridorlarında hapsedilmekte bellek birikimlerinde.

Işık enerjidir saf ve doğadan türeyen yolu gösterir. Fotoğraf anı ayıklar süzer renklerin oluşumuna omuz verir. Karanlığı hiç sevmemiştir aslında onun derdi ışıkladır, beslenir büyür ve hatırlanacak imgeler bırakır yaşamın gölgesizliğine, ışığın gölgesinde nefes alan tüm canlılarında dikkatten kaçtığı anlarında soluk alır.

Işığı yakalamak için fotoğraf çekin uzandığınızda çimenlerin üzerine o ilk gün ışığı hüzmesi göz bebeği perdelerinizi aralayıp zihin çeperlerine değdiğinde gözleriniz kamaşır.

Yakalamaya ümitli olduğunuz anları ışıkla birleştirip göz bebeklerinize değdirmek için zaman zaman da olsa fotoğraf çekin.

Okunma Sayısı: 100
Kategori: Ahmet TUNÇAY

Yazarın Diğer Yazıları

Altyapı

Başlangıç dokunuşu gibidir değişim start stop tuşu, yılların günlerden ödünç aldığı tüm yaşanmışlıkları sıralayan altyapıyı...

Uyandım.

Yüzümdeki iki dürbünün kapaklarını yavaşça araladım saatin kordonunun altında tenimde bıraktığı beyaz kırmızı izle göz...

Dönüş

Telkin tınısı sesiyle buhranlı bir hava eşliğinde gözlerinizi açtığınız sabahlar vardır. Koyu gri bir renge...

Cam Kenarı

Keskin köşelerine değdiğimiz ve yaralandığımız günlerin üzerinden yürüyoruz biz adımlarımız tek. Sokak boşluklarının, çocuk neşesiyle...

Azamaet

Siz Sürdürülebilir yaşanmışlıkların sancılarını çekerken, yolcuklarınıza eklenen hedefler yavandır. Zaman geçerli, hatırı sayılır noktaları ileriye...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.