Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

5 Halka Sınavı


30 Eylül 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

Kıtalar arasında dolaşan birden fazla düş ile çevrili insanoğlu, her birey diğerinden öğrenmek üzerine yoğurmalı kendi hamurunu. Okumalı dinlemeli, pekiştirmeli nereye ait hissettiğini bulmalı evirilmeli. Evrenin sırlarına vakıf olmaya inatlaşan bedenlerin sinaps yollarında koşarken elektrikten düşleri. Zihnin bile bazen dikenli Hint inciri gibi olduğu bilinmekte artık günümüzde, tam olarak tanım boşluğa düşme korkusunda yanılmaya hazır olsa da uzun süredir başlangıçlarımın tüme varımı bundan geriye adım atar olmamalıydı.

 

Merhaba yeniden yenilenmenin zaman bilmez fırsat düşkünlerine ego dağıttığı her platformda.

Kimseyle konuşmuyorsanız en çok derdiniz ruhsal gömlekler olmalı. Hani boşluktan alıp ya da bir başkasının üzerinden görüp kendinize giydirmeye yorulduğunuz, aslında kimliksiz sahipsiz dolaşan bedenlerin geride bıraktıkları kalıntı fikirlerde filizlendirdiğiniz gömlekler. Evren büyük bir çöplük olduğu gibi fevkalade bir bilgi deposu aslında ihtiyaç duyan kendine iyi gelenide deneyimleyebilir hiç hoşuna hapşırmayanıda.

 

Keskin bir viraj şimdi, tutunun bir yerlere aslında en çok da kendinize ağladığınız ilk günden buyana tutunma çabası içinde olan yüzünüzle aynada yüzleşip gelin çarpışmaya.

5 halka var yaşamda 5 kıta da dünyada görmeyi düşlediğin yerlerin sana yaklaşmasını hayal bile edemezken. Boyutların arasında boşlukta durmaksızın dönen ve kimsenin tadına tam anlamıyla varamadığı dünya.

 

Sızlanmanın korkunun, umutsuzluğun karanlıkta kalmaların yaşandığı dünyevi tüm hisleri içinde barındıran halkalar insanoğlunun gerçekliğini algılamaya başladığı yerküre oluşumları.

 

Beynimiz, doğru düzgün çalışabilmek için nöronların birbirleri ile iletişim kurmalarına ihtiyaç duyar.

Bu iletişim sinaps olarak bilinir. Bunu bilmeyip bulmadığımızdan dolayı, evrendeki küçükler sıralamasında söz sahibi olduğumuzu sanmaktayız. Elektriksel ve kimyasal şekilde gerçekleşir tüm iletişim aslında. Kendimizde var olan bilgiyi kendimizden saklama halkası Buda şahit, iletişimde hep bir tedirginlik hakim oysa sakin yavaş cesaretli, uzaklaşmadan kendine yaklaşarak deneyimleyip özünü uysallaştırmaktan ibaret sandığımız ruhumuzu kendi haline bırakmak ve halkalar arasındaki seyahatlerimizle mutlu olmak gerekmez mi ?

 

Duydum gerekmez! Fizik bozuk polarite o halde; bir elektrik üreticinin yani siz kutuplarınızı birbirinden ayırt etme özelliğinin tökezlemesi. E olsun yaşamda düz otoyol değil tökezleyip lastik patlatabiliriz, ne önemli hatırla omurgayı düzelt ayağa kalk patlak lastiği onar yola devam işte bu elektriksel akımın ta kendisi aslında.

 

Halkaların sınavı ise başka durumdan doğaçlama idi giremedim hikâye yansıtma haline iyimi. Artık sonraki sefere, yine de ipin ucu dursun burada sonraki sefere merak olsun, renkli halka bunlar Avrupa mavisi, Asya sarısı, Afrika siyahı, Avustralya yeşili, Amerika kırmızısı zihnim düştü klavyede dans etti kelimeler piyanonun tuşlarından dökülür kıvamda, uzun oldu dizeleşmeler.

Şimdilik komuta merkezinden iyilikler sizinle olsun.

 

Devam edecek gibi bakalım.[youtubed=”Video ID (örn.

2nyF0dymnT8)” width=”490″ height=”300″]

 

Okunma Sayısı: 70
Kategori: Ahmet TUNÇAY

Yazarın Diğer Yazıları

Işık

Hüzmeli tayflardan oluşan aydınlık tarafın olduğu bölümden, yüzeyi renklendiren enerji kavrayışı. Sakin adımlarla uyandığınızda başlangıç...

Altyapı

Başlangıç dokunuşu gibidir değişim start stop tuşu, yılların günlerden ödünç aldığı tüm yaşanmışlıkları sıralayan altyapıyı...

Uyandım.

Yüzümdeki iki dürbünün kapaklarını yavaşça araladım saatin kordonunun altında tenimde bıraktığı beyaz kırmızı izle göz...

Dönüş

Telkin tınısı sesiyle buhranlı bir hava eşliğinde gözlerinizi açtığınız sabahlar vardır. Koyu gri bir renge...

Cam Kenarı

Keskin köşelerine değdiğimiz ve yaralandığımız günlerin üzerinden yürüyoruz biz adımlarımız tek. Sokak boşluklarının, çocuk neşesiyle...