Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Helikopter Kazası mı?

Kemal ERCAN

01 Ekim 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Muhsin Yazıcıoğlu Türk siyasi hayatının en renkli figürlerinden biriydi.Allah gani gani rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.Siyasi hayatı boyunca belli bir durustan cizgiden asla taviz vermedi.İnandıgı degerlerden vazgecmedi.Alpaslan Türkeşin cok yakınındayken ondan sonra o partinin basına geçmesi mümkünken,o kendi degerleri için bu fırsatı tepip gitti.Kendi partisini kurdu.

Bana kalsa keske o partiden ayrılmasaydı;simdiki MHP cok ama cok farklı bir parti olurdu.Bugün parti yönetiminde olanlar o partide olsa sanıyorum kapıdan içeri giremezdi.Parti şimdi oldugu gibi ulusalcıların pesine sürüklenip milletle kavgalı hale gelmezdi.Bu cok acık ve net.Kürt sorunu konusunda kardeslik için barıs için elini oda tasın altına koyardı.Sorumluluk alırdı.

Muhsin Yazıcıoğlu 12 Eylül sonrası hapisane günlerinde cok sıkıntılar cekse de,o mapusluk günleri bana göre onun adeta ufkunu actı.İçeri giren adamla dısarı cıkan adam arasında cok bariz bir fark vardı.Muhsin Yazıcıoğlu o mapusluk günlerinde oynanan oyunu iyi tahlil etmiş ve dogru cıkarımları yapmıstı.Özeleştirisini yapmıstı,hem kendinin hem davasının.Askeri vesayetin ne oldugunu devletin neye ve kime hizmet ettiğini cok iyi anlamıstı.

Son günlerde yasananlar bazı seyleri cok net ortaya cıkardı.Muhsin Yazıcıoğlu hayatını normal sekilde kaybetmedi.Buna kaza demek bence artık mümkün degil.O subayların askerlerin helikopterden o cihazı neden söktüğü,nereye götürdüğü,söktükten sonra neden senelerce seslerini cıkarmadıgı cok kritik sorulardır.Bu olaydan sonra cok fazla iddaa ortaya atıldı.Bunların bir kısmı cok ciddi iddalardı.Bu son görüntülerden sonra bu iddalar tekrar degerlendirilmelidir.

Işık Paşa cok güzel itiraf etmişti herseyi yüzümüze gözümüze bulatırıyoruz diye.Yoksa buda öyle bir olay mı ?Yoksa sadece ihmal mi var?Bananecilik umursamamazlık mı var?Biraz önce Genelkurmay konu hakkında acıklama yapmıs ve herzamanki gibi hiçbirsey acıklamamıs.Bu olayda TSK cok ciddi zan altındadır.Susmak burda yapılacak en son sey olmalıdır.

Bu olay son derece kritik bir asamada,savcılar harekete gecti ve birseyler yapıyor.Umarım adalet yerini bulur ve bu olaydaki sis perdesi aralanır.Sayet öyle olmazsa kamuoyuna kimse Muhsin Yazıcıoğlunun ölmediğine inandıramaz.

Okunma Sayısı: 201
Kategori: Kemal ERCAN
Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları

MİT ve Cemaat Üstünden Barışı Engellemek…

Bu yazımda da daha güncel bir mevzu olan mit olayını sizlere değerlendirmeye çalışacagım. Şimdi akıllara...

Merdi Kıpti Şecaat Arzederken Sirkatin söyler…

“””Merdi kıpti şecaat arzederken sirkatin söyler.”””Bu laf her zaman hoşuma giden 1 vecizeydi.Bu söz benim...

Mustafa Muğlalı Olayı…

Son zamanlarda yasadıgımız pek cok talihsizliğin üstüne herseye rağmen insanı gülümseten bir olay da oldu.Van...

Kagıtlar yeniden karılıyor…

İnternete düsen MİT ve kck&pkk görüsmelerinin ses kayıtlarından sonra artık hiçbirsey eskisi gibi olmayacak bu...

Seçime Beş Kala Son Bir Analiz

12 haziran seçimleri benim gördüğüm en enteresan seçim kampanyasına sahne oldu diyebilirim.Yaşanan olaylar, propaganda sekilleri,...