Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bıktık Ama Kanıksamadık


31 Ekim 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

Erkek egemen zihniyetin kadını, toplumun kollektif bilincinde. Ve bu bilincin kökleri olan bilinçaltı tarlasında, kendinden daha ZAVALLI olması gereken ve de ZAVALLI KALMASI gereken bir canlı olarak algılanmasından bıktık.

Erkek egemen zihniyetin KİŞİLİKLİ, yaşamda duruşu ve hedefi olan kadınlara #dominant #güçlü #dişli gibi sıfatlar takarak… kişilikli ve İLKELİ olmak sadece erkeğe mahsustur gibi sinsi mesajların, toplumun zihin haritasına çizilmesinden, ayrıca istenilen, aranılan hatta MAKBUL OLAN kadın ZAVALLI OLAN KADINDIR gibi kadını yavaş ve hissettirmeden bastıran, ezen algının yüzyıllardır KADIN KİMLİĞİ ile olan SAVAŞINDAN bıktık.

Doğar doğmaz saçımızın renginden iç çamaşırımıza kadar rollerimizden davranışlarımıza kadar elimize KADIN NASIL OLUNUR REÇETESİ veren bir toplumsal algının ERKEK EGEMEN toplumların erkek egemenliğini perçinlediği ve de devam ettirdiği için bu algının ürünü olan eril düşüncelerin toplumun beynine ahşap oyar gibi sinsi sinsi oyularak yerleştirilmesinden bıktık.

Şiddetin sadece fiziksel değil DUYGUSAL, EKONOMİK,  DÜŞÜNSEL gibi bircok çeşidinin olduğunu ve ŞİDDETİN kaynağının ne yazık ki çoğunluğunun erkek şiddeti olduğunu ve bu sebeple sünnet olmanın gurur verici regl olmanın, baş belası gibi bir cinsiyetçi algının anne ve babaların çocuklarını yetiştirirken oluşturmasından ve çocuklarını cinsel kimlikleri üzerinden birbiriyle kıyaslamadan,  her iki cinsi de ONAYLAYARAK yetiştirmemesinden… hatta annelerin oğullarına, seni ben doğurdum, aramıza başka kadın giremez diye sessiz mesajlarla büyütmesinden sonra, bu sessiz dilsiz mesajların, ileride gelin rolündeki kadınlara her türlü şiddet olarak somutlaşmasından bıktık.

Eğitimli evli kadınların, yaşamda BEN de VARIM duruşuyla direttikleri için kocalarından daha fazla şiddet gòrdükleri halde bunu utandıkları için gizlemesinden bıktık.

İlerici, gerici, aydın ya da softa erkeklerin beyinleriyle değil de cinsel organlarıyla düşünüp KADIN şöyledir KADIN böyledir gibi; hatta KADINLARI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL gibi belli düşünce kalıplarını üretip kadına mahallenin delisi rolü biçerek onlar ne yaptıkları belli olmayan canlılardır kadını ANLAMA! Onunla SEVİŞ yeter gibi kadını DÜŞÜNCE ENGELLİ bir cins olarak gòrmesinden bıktık.

Kadının kadını desteklemesi gerekirken PARANIN# GÜCÜN #TOPLUMSAL İKTİDARIN sahibi olan erkeği kapmak, yaşamda kadının mağara döneminden kalma en önemli miras hedefi olduğu için kadınların birbirini KISKANMASINDAN, birbirleriyle SİNSİCE kısırdöngü yarışlarından, KADIN KİMLİĞİNİN farkına varıp dişi gücünü kendini ve içinde yaşadığı toplumu geliştirmek yerine erkekleri cezbetmek için, en GÜZEL en BECERİKLİ en BEĞENİLEN KADIN OLMAK için harcamasından bıktık.

Evinin dışındaki kadınları KAMU ORTAK MALI gibi gören, evinin içindeki kadınları ise koruma altına alıp ve onları ÖZEL MÜLKİYETİ gibi gören, hatta kızlarını prenses gibi yetiştirip onları BEYAZ ATLI prenslere vermeyi planlayan, sonra da beyaz atlı prenslerin de ERKEK KRALLARIN oğulları olduğunu, kızları kocalarından dayak yiyince ya da o beyaz atlı prens yani damatları kızlarını başka bir kadınla aldatınca anlayan BABALARDAN bıktık.

Eşlerini aldattıklarında, eşlerinin yani karılarının duygusal acıdan deliye dönüp öfkelenmelerine bir türlü anlam veremeyip, üstelik hem aldatıp hem de dayak atarak özrünü bastıran erkeklerin, karısını aldattığında karısında gördüğü acı ve öfkenin aynısını, yıllar sonra kızları da evliliklerinde aldatılınca prensesim dediği kızlarında da görünce anlayan algısız BABALARDAN da bıktık.

Òrgün eğitim içinde yani okullarımızda temel hedefin öncelikle kız erkek farketmeden İYİ İNSAN OLMAK, iyi birer vatandaş iyi birer DÜNYADAŞ olmak değil de kız dediğin şöyle olur böyle olur gibi gelenekçi olan düşünce kalıplarının, nesilden nesile aktarılıp bilinç altyapımızda erkek egemenliğinin tahtına hizmet etmesinden bıktık.

Özellikle yobaz softa ve bazı din adamlarının kadını şehvet ve zevk için yaratılmış canlılar gibi gören fetvalar vermesinden, hatta TANRI bile ERKEKTİR… bundan dolayı KADINI kısıtlayıp bastırdıkca erkek hiçbir zaman GÜNAH ve SUÇ işlemez bunun için yani erkeğin CENNETİNİ garantilemek için MASUM olan ERKEK, GÜNAHKÂR olan KADINdır… üzerinden dinsel mesajlar vermesinden ve bu mesajların KUTSALLAŞTIRILMIŞ ve neredeyse TANRI kadar tapılan PUTLAR olmasından bıktık.

Gelenekci zihniyetin kadını eğitimli bile olsa babasından kocasına devredilen bir tarla gibi görmesinden bıktık.

Sevinirken üzülürken öfkeliyken hatta eril sohbetlerin icinde kadına küfürün ERİL KÜLTÜRÜN vazgeçilmez bir davranışı olmasından bıktık.

Reelde ve sanalda taciz edilmekten ve bu TACİZLERİN kadın tarafından gizli tutulmasının daha EDEPLİ bir davranışmış gibi algılanmasından bıktık.

Erkek terörünün varlığını kabul etmeyen ve bu terörün yetiştirdiği beyefendi kılığında da olsa beyninde erkek olmayı ÜSTÜN CİNSİYET gibi gören CİNSİYETÇİ ERKEK TERÖRİZMİNDEN bıktık.

Kadının zekasıyla ya da aklıyla ya da kişiliğiyile başedemeyen erkek zihniyetinin BEL ALTINDAN vurarak, kadını en kolay yıpratma ve AŞAĞILAMA şekli olan çamur atma davranışlarından bıktık.

Kadında güzellik kişilikten daha önemlidir… şeklindeki toplumsal bilinç altyapıya yapışmış covid 19 virüsü gibi zararlı düşünce virüslerinin.. kadınları öncelikle GÜZELLEŞMEYE yönlendiren adeta küresel viral enfeksiyon oluşturmasından bıktık….

Güzellik sanayisi tek tip seksi KADINlar yaratıp kendi cebini doldururken, sosyal psikolojinin güzelliğin sadece kadınların değil, öncelikle tüm insanlığın sorunu olduğunu, ve İYİ İNSAN olabilen her insanın zaten güzel olduğunu ısrarla gizlemesinden bıktık.

Kadının erkekten daha KARAKTERSİZ olmasının önemli birsey olmamasının ve kadının KARAKTERSİZ olmasının normalleştirmeye çalışılmasından bıktık.

Annesini çok seven erkeklerimizin sinirlenince SENİN ANANI…….. diye başlayan küfürleri ile kadına şiddet normaldir, hatta cok sevsekte analarımıza bile gereken CİNSEL ŞİDDET uygulanabilir gibi erkek çocuklara verilen ve farkedilmeyen subliminal mesajlardan bıktık.

Adalet önünde düğmesini ilikleyip ben gerekirse EFENDİ olurum, ama KARI MİLLETİ sayın hakim bey… dengesiz ve tutarsız car car konuştu… ben de bir anlık öfkeyle boğazını kestim, iki kurşun sıktım, ya da zorla değil… o istedi, vallahi ben de dayanamayıp cinsel ilişkide bulundum. Vallahi zorla değil dedikleri için, cinsiyeti ne olursa olsun düşünce sistematiği erkekleşmiş hakimlerin adaleti de ERKEKLEŞTİRMESİNDEN bıktık.

 

Okunma Sayısı: 343

Yazarın Diğer Yazıları

Korkandan Korkarım

Arkasında hep birileri olsun ve onu korusun ister İNSAN… Korkutanlara karşı korunmak ister İNSAN… Kim...

Vefanın İkizi

Vefanın anlamını bilen ya da bunu yaşayan vardır elbet. Ancak vefa ile nankörlük zıt anlamlı...

Bazen Poyraz Bazen Lodos Eser

Öyle sert ve ters esiyordu ki o sıralarda rüzgâr… Hani eşdeğer rezonansı bende yakalayıp, beni...

Sözleşmem

“Herşeyin bedelini (ki İNSANI bile) onu satın alarak ödersiniz. Ve artık o MAL size aittir.”...

Adı Özlem

2017 -2018 Egitim Ögretim Yılı yeni başlamıştı…Dersten çıkıp öğretmenler odasına doğru giderken cam kenarında bu...