Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bayramınız Kutlu Olsun!


30 Eylül 2008 00:05

Yorum Yapılmamış

On bir ayın sultanı Ramazan ayını geride bıraktık.

Mübarek Ramazan Bayramımız bütün İslam âlemine kutlu olsun.Bayram süresince çocuklar sevinecek, büyükler çocuklarının ve torunlarının ziyaretlerinden büyük mutluluk duyacaklar… Hasretler kavuşacak, dargınlar barışacak… Yine “Nerede o eski bayramlar” söylemleri devam edecek. Bayram namazları kılınacak, büyüklerin eli öpülecek, küçüklerin harçlığı verilecek. Bayram sofraları kuruluptatlılar yenilecek…

Artık bayramlar bayram tatili olmaktan çıktı. Hele de dokuz günlük uzun bir bayram tatili verilince herkes bir yerlere gitme ihtiyacı duyuyor.

Her ne kadar bayramlık harcamalar için bütçelerin yeterli olmadığından yakınılsa da dokuz günlük bayram tatili çoğu çalışanın ve öğrencinin yüzünü güldürdü. Gerek tatil gerekse özlem gidermek amacı ile çıkılacak yolculuk için hazırlıklar çoktan başladı. Herkeste bir telaş bir sevinç… Ekonomik durumlar ucu ucuna da olsa düzene koyuldu. Gidenler memnun, kavuşacak olanlar ise sevinçli.

Havaların yağışlı olmasını da fırsat bilen trafik canavarı daha bayram başlamadan mesaisini başlattı bile. Yollar şimdiden kana bulandı. Arabaların enkazlarının oradan oraya savrulması, yaralı ve hayatını kaybedenlerin ailelerinin yürek yakan feryadı herkese pes dedirtti. Oysa ne ümitlerle çıkmışlardı tatile değil mi?

Sanki bir yarış var ve bu yarışı tamamlamak için acele ediyorlar. Herkes arabasını kötü mü kullanıyor? Tabii ki hayır. Kötü kullananlar iyi ve kuralına göre kullananları da mahvediyor.

Bayramı göremeden, analarına babalarına sarılıp hayır dualarını alamadan, çoluk çocuklarıyla bayram sevincini yüreklerinde hissedemeden, vatan toprağına düşen kanlarıyla şehitlik mertebesine ulaşan evlatlarımızı da unutmuyoruz. Bu evlatlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Bayramları bayram tadında yaşamamız dileğiyle

Okunma Sayısı: 157
Kategori: Nur ERSEN

Yazarın Diğer Yazıları

Haydarpaşa Garı Yanarken!

 Bir tren yanaşır Haydarpaşa’ya Yorgun argın… Bir özlemi, bir hasreti Bir de yâri getirir İstanbul’a....

Okyanusu Göle Sığdırmaktır Şiir

Önce parladı, sonra titredi çoban yıldızı Ve bir kucak sevgi bıraktı, serin ve mavi sulara,...

Birharf II. Nesir Yarışması

Hani deriz ya "üstünden kırk yıl geçse yine de unutamam". Hani, kendimizle baş başayken o...

Şiir – Hikaye – Roman Yarışma

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve AKÇAĞ Yayınevi, Türk Edebiyatına yeni...

İLESAM Kadınlar Komitesi Toplantısı

İlim ve Eser Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) KADINLAR KOMİTESİ ilk toplantısını 26 Mayıs 2010 Çarşamba...