Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Yirmi Bir Mart’ın Önemi

BAKIŞ
Mursel ADIGÜZEL

22 Mart 2020 00:03

Yorum Yapılmamış

Sevgili okurlarım, değerli şair dostlarım ve arkadaşlarım, bu gün 21 Mart günü, her yılın çok önemli günlerinden birisidir.

Şöyle ki, 21 Mart Günü “Dünya Şiir Günü” olmasının ötesinde, ilkbaharın başlangıç günü olarak da bilinmektedir. İlkbaharın müjdecisi sayılan 21 Mart aynı zaman da, en önemli geleneklerimizden birisi olarak bilinen, Nevruz Bayramı’dır. Nevruz Bayramında bütün yurtta kutlamalar yapılmakta, şenlikler düzenlenmektedir. Bu anlamlı günlerin, anlamına yakışır bir biçimde, kutlama içerisinde olmanın önemini bir kez daha hatırlatıyor olmama rağmen, ne yazık ki korona virüsü nedeniyle evlerimize tıkıldık.
Sevgili okurlarım, değerli şair dostlarım ve arkadaşlarım. Evimizde de olsak, bu anlamlı günleri ev halkımızla birlikte gönül huzuru içinde kutlamaya çalışmamız yadırganmamalıdır. Bu vesileyle, Şair dostlarımın şiir günüyle birlikte, bütün yurttaşlarımızın günlerini kutluyor sevgiler, saygılar sunuyorum.

AKSM-DER ONURSAL BAŞKANI
Mürsel ADIGÜZEL
Eğitimci Yazar Şair

Okunma Sayısı: 118

Yazarın Diğer Yazıları

Babalar Günü Kutlu Olsun

Sevgili okurlarım, bu yazımla sizlere Babalar Günü hakkında tarihsel bilgi aktarımında bulunacağım gibi, 2012 yılında...

Kadına Şiddetin Kaynağı

Sevgili okurlarım, bu hafta Asuman Soydan Atasayar’ın Edebiyatımıza kazandırmış olduğu “Yitik Parçam” ve “Karanlıktan Gelen”...

19 Mayıs Gençlik ve Egemenlik Bayramı

Sevgili okurlarım, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasının 101. Yıl dönümünü kutlamaktayız....

Anneler Günü Kutlu Olsun

Sevgili okurlarım, “Anneler Günü” her yılın Mayıs ayının ikinci pazar günü olarak kutlamaktayız. Bizleri hayata...

Gazi Meclisimiz Yüz Yaşında

Sevgili okurlarım, 100 yıl önce bu gün 23 Nisan 1920’de açılmış bulunan, Türkiye Büyük Millet...