Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Yazar Portal Logo Açılımı


07 Şubat 2019 00:03

Yorum Yapılmamış

 

Yazar Portal 13 yıl aradan sonra, logosunu yeniledi. Aslında logomuzu yenilemedik. Yazar Portal yeni logo edinmiş oldu. Yayına başladığımız yıllarda logo olarak Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetlerinin logosunu kullanıyorduk. Çünkü o zamanlarda Online Bilgi İletişim ve Medya hizmetleri henüz kurumsallaşmamış, henüz üç dört siteden ibaretti ve her site ortak logoyu kullanıyordu. Ancak bu gün için, Bilgi Ağı siteleri, ondan fazla web sitesi ve portalleriyle kendi alanlarında uzmanlaştı. Kent Akademisi kendi logusuna, Yerel Yönetim kendi logosuna, AxaTour kendi logosuna, en son da YazarPortal kendi logosuna kavuştu.

Bunlara ilave olarak Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetlerinin ajans kuruluşu www.bizajans.com da kendi logosuna kavuştu. Şu durumda, Bizajans, “ustanın keseri kırık” sözünün muhatabı olmaktan kurtuldu. Yavaş yavaş BizAjans ta kendi kurumsal kimliğine kavuşmuş olacaktır.

Karadeniz Şairler ve Yazarlar Derneği’nin bir kuruluşu olan, Online Bilgi İletişim ve Medya Hizmetleri, Bilgi Ağı Siteler Topluluğu, adı altında bu gün için ondan fazla profesyonel web sitesiyle Türk ve Dünya literatüründe ve kültür ikliminde yerini almaktadır.

Şimdi Türkiye Yazar Portal’imiz için Dr. Ahmet FİDAN tarafından tasarlanan logo’nun açılımını keyifle sıralayalım:

  • 1. Birincil olarak, alfa imgesi latin alfabesinde yer alan A harfinin modifiyeye uğramadan önceki halidir. Bu açıdan, A harfi ile ve alfa açısıyla, alfabemizin başlangıcı olan harfi kullandık, literatüre dair iz etmek için.
  • 2. Alfa aynı zamanda bir açı sembolüdür, bu noktada, bakış açılarımızın genişliği (geniş olması gerektiği) sembolize edilmiştir.
  • 3. Alfa adamın dayandığı destek, esnekçe ikiye katlanmış tam sayfa bir gazete kağıdıdır, bununla yazarlarımızın bulunduğu yer ortaya konulmuştur.
  • 4. Alfa adamın üst kolu, arşa uzanan semavi ve evrensel işareti, aynı zamanda yatay çizgilerle, seri halinde matbaa makinesinden çıkan katlanmış gazete baskısını sembolize eder.
  • 5. Alfa adamın aşağıya uzanan kolu da medeniyetin mürekkebini oturduğu zemine damlatmakta, kadim medeniyetin sembolü kuş tüyü kalem ile.
  • 6. Mavi renk ile evrensellik, siyah renk ile kurumsallığın asilliği sembolize edilmiştir.
  • 7. Alfa adamın başına dünya konulmuştur, yazarlarımızın küresel bakışını resmetsin diye.
  • 8. Yazar Portal yazı fontu da esnek font seçilmiştir, hoş görü ve esneklik, toplumsal birlikteliğin devamı olsun diye.

Bu logo ve anlayışı çerçevesinde hep birlikte nice aydınlık yarınları yaşamamız ümidi ile esen kalınız.

Logo menümüz güncellenmiştir. Güncel hali için sadece buraya tıklamanız yeterlidir!

Okunma Sayısı: 220

Yazarın Diğer Yazıları

Hz. Şakayık

1. Yaşam Alanı ve Fiziksel Egemenliği ve Morfolojisi Bu arkadaşımız çok ilginç bir bitkidir. Kendilerine...

Bir Desilyon Yıldız İçinde…

15 milyar ışık yılı içinde; 25 yıldız   250 ışık yılı içinde; 260 bin yıldız...

Hangi Bir Mayıs

Babama değerini sordum, – “Dünyalar kadar” dedi, Dünyanın değerini sordum, – “Beş para etmez” dedi....

Öğretme, Öğrenme, Edinme ve Farkındalık

İletişim Bilimi Kapsamında, Öğretme, Öğrenme, Edinme ve Farkındalık 1-Öğretmenin Kavramsal (Terminolojik) Açıdan İrdelenmesi Ön Not:...

26. Dönem Yazar Portal Yazar Müracaatları Başladı

Sayın okurlarımız;   13 yıldır günlük yayınlanmakta olan gazetemizde 26. dönem (bahar dönemi) yazar alımlarımız...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.