Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(I)

Mehmet ALPEREN

29 Ağustos 2010 00:03

Yorum Yapılmamış

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(ı)

Bu bir din savaşıdır. Gazze ye yapılan saldırı ve soykırım bir din savaşını ifadesidir. Yani Yahudi insanlık suçunu işlerken kendilerine göre suç değil bu katliam. Çünkü kendilerinin dışındaki insanları insan olarak görmeyen bu kavim

peygamber öldürmekle de insanlığın yüz karası olarak kuran da da işaretlenmiştir. Dikkat edildiğinde Gazze ye giden bir İsrail tankı üzerindeki İsrail askerinin elinde dinin kitabı var. Son derece inançlı bir yüz hali ile kitabı okuyor.

Yahudiler İsrail devletini kurmadan önce binlerce yıl Devletsiz olarak yaşadılar. Asalak bir kavim olarak bulundukları her ülkede sadece paraya önem verdiler. Ancak bu parayı kazanma sebepleri de büyük İsrail davası içindi. Nitekim bu gün dünyanın neresinde bir Yahudi varsa bulunduğu yerde İsrail davasını destekler.

KAHROLSUN AMERİKA!

Nitekim Amerika devini de elerlinde tutan Yahudi lobileri, Hıristiyan aleminin bu çok güçlü ülkesini de kendi lehlerine kullanmasını biliyorlar. Tabii bu Amerikan yönetiminde işine geliyor. Amerikan’ın orta doğu politikasına çıban başı olan İsrail elindeki bu kartı çok iyi oynuyor.

Kâfirler İslam karşısında kardeştirler. Dinler arası diyalogdan bahsedenlerin şapkalarını önlerine koymaları ve inançlarını stratejilerini bir daha gözden geçirmeleri zamanı gelmiştir sanırım. “ Kitap ehlileri ile amentü birliktelikleri” olduğunu iddia edenlerin de nasıl bir amentü birliktelikleri olduğunu açıkça ortaya koysalar iyi olacaktır. Saidi nur sinin.

Yahudilerle ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin ayeti kerimesini nasıl tevil ettiğini okuduk. Sanırım “ dinler arası diyalog “ safsatası ile “ Kitap ehlileri ile amentü birlikteliği” olduğunu iddia edenlerin Yahudi nin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaradığını düşünmüyorum .

Ayet çok açık; Yahudiler ve Hıristiyanları dostlarlar edinmeyin!’“ Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır.

Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez.”[1] maide suresi elli birinci ayet Yahudilerle ilgili bir Hadis; Buhari ve Müslim den Esselatü vesselamü ya Resulullah Allah resulü buyurdu ki; “Ahir zamandan Yahudilerle bir savaş olacak, deccal onlara komuta edecek. Ağaçlar bile konuşacaklar.” Gel bak benim arkamda Yahudi var öldür onu” diyecekler”

Şimdi ise aşağıya aldığım şöyle bir bakış açısı ile Yahudilerle dost olunabileceği şeklinde bir yanlışa düşülüyor. Bu Saidi Nursi nin yorumu. Ne diyor bakalım; “Burada söz konusu olan delil Kur’ân âyeti olduğu için kesindir. Ancak bu delilin hangi anlamı gösterdiği kesin değildir, başka anlamlara gelme ihtimali de vardır. Çünkü, Kur’ân’ın bu yasağı “âmm” değil, “mutlak”tır. Yani, Yahudi ve Hıristiya

Okunma Sayısı: 197
Kategori: Mehmet ALPEREN
Etiketler:

Yazarın Diğer Yazıları

Yakın Tarih Uydurması

Bu yalancı  tarih daha ne kadar nesillere okutturulacak? Mustafa Kemal Atatürk İngilizlerin istediklerini yerine getirmek...

Müge Anlı ile Tatlı Sert, 500 Program

Bende son zamanlarda Atv de hafta içi her gün yayımlanan Tatlı Sert programına müdavim oldum....

New York da Beş Minare

Önce kendi kendime  sordum. Neden “ New York da beş minare?” dedim belki de film...

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(II)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(II) Erdemleri ile dost olabiliriz” anlayışı. El cevap ;Bu da yanlış....

“Hayır” sız Hayır

Bir milyon  oy sahibi olsam birini bile böylesine ” Hayır” sız bir  ” Hayır”  için...