Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Uranüs Plüton Kavuşumlu Kişilikler


04 Ocak 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

 Değişim burcu Uranüs ile başlatan ya da bitiren Plüton kavuşumları dünya halkları açısından her zaman önemlidir. Geçen 50 yıl içinde Uranüs Plüton

kavuşumu Aslan-Başak ve Terazi burcunda olmuştur. Astrolojik horoskoplarda bu kavuşumların düştüğü evler çok önemlidir. 1975 yılından sonra dünyada teknolojik gelişmeler çok hızlanmıştır. Akrep burcunun gezegeni Plüton ile keşifler burcu kova burcunun gezegeni Uranüs belirli bir gerginlik yaratarak değişimin ivmesini hazırlarlar. Aslan Başak Terazi kavuşumları bize ne anlatmakta ? Aslan burcunda benliğin, egonun güçlenmesi, başak burcunda sağlık sorunları ve sağlık alnında yeni buluşlara ivme kazanması, Terazi burcunda evlilik ve ortaklıkların dağılması, şehvet zindanı pornonun aşkı öldürmesi de yorumlanabilir. Son 50 yıla baktığımızda bencillikler, hastalıklar ve şehvet çığından çıkmıştır. Bundan  91 yıl sonra Uranüs – Plüton kavuşumu boğa burcunda olacak. Önümüzdeki 30 yıl içinde büyük değişimlerin yaşanacağı muhakkaktır. 1910-1945 yılları arasında 2 dünya savaşı yaşanmıştır. Sanırım 100 yıl sonrası 2010-2045 yılları arasında 3. dünya nükleer savaşının emareleri gün geçtikçe günümüzde artmıştır.

 

Avrupa birliği ekonomik yönden bir çıkmaza doğru ilerlemektedir. Avrupa devlet adamı yetiştiremiyor ve korkarım ki bu boşluğu ırkçı faşist partiler liderler dolduracak Rusya eski çarlık dönemi özlemleri çektiğini artık gizlemiyor. Önümüzdeki yıllar çok ilginç gelişmelere ve sürprizlere gebedir.

 

1 eylül 1955 – 18 ağustos 1957 tarihleri arasında Uranüs – Plüton Aslan burcunda kavuşumda. 1 eylül 1962 – 20 haziran 1969 tarihleri arasında başak burcunda kavuşumdalar. 1 kasım 1971 – 5 eylül 1975  tarihleri arasında terazi burcunda kavuşumdalar.

 

1 mart 1844 – 1 nisan 1851  yılları arasında da Uranüs – Plüton koç burcunda kavuşumda. Nisan 1854 yılında Uranüs Plüton boğa burcunda kavuşumdalar.

1 mart 2103 yılında Uranüs Plüton boğa burcunda tekrar kavuşumda olacak. Günümüzden 91 yıl sonra. Boğa burcundan yine boğa burcuna 249 yılda tam devir yapmış.

Okunma Sayısı: 100
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...