Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Üçüncü Yıldan Gün Aldık İşte!


01 Ocak 2010 00:05

1 Yorum

Daha dün gibi hatırlıyoruz iki yıl önceki ilk günlerimizi…

Uzun kış gecelerinde test yayınını başlatmıştık Bilgi Ağı nın. Bir yaz ortasında da geceli gündüzlü hummalı çalışmalarla fiilen yayına koyulmuştuk.

Bir taraftan yeni yazar sözleşmeleri ve görüşmeleriyle geçerken günler, bir taraftan da, Türkiye’nin ilk ve Tek profesyonel interaktif köşe yazarı gazetesi olmanın mutluluğunu yaşıyorduk. Yazarlarımız yazılarını kendileri ekliyordu ama gazetede olabilecek en küçük sorunda bile danışabilecekleri bir editör karşılarındaydı.

Kısa zaman içinde Vikipedia kadar olmasa da onlar kadar enerjik, aktif ve hızlı bir yayın kadrosu oluşturduk, editörlerimiz her daim gazetenin başında nöbet tuttular ve bu günlere kadar getirdiler.

Pek tabi ki bunda en başta okurlarımızın, kıymetli dostların, güzide yazar kadromuzun, çilekeş yayın editörlerimizin emekleri en başta gelmektedir.

NEREDEN NEREYE:

Bir yandan alexa bir yandan google reytinglerimiz bu zaman içinde hızla yükseldi.

Alexa da ilkönce son derece hızlı yükselişimiz, 2009 yılının ortalarında ortaya çıkan sunucu (hosting) kaynaklı arızadan dolayı meydana gelen 5 günlük kesintinin ardından hızla geriye düşse de, bu gün için yaralarımızı yeni yeni sarmış durumdayız. Görmekte olduğunuz gibi, alexa reytingimiz, her geçen gün, yükselmektedir. (Alexa’da yükselme, değerin büyük sayıdan küçük sayıya doğru inmesi şeklindedir.)

Google seo optimizasyonu ile, linklerimizin gücünü de çok yakında artıracağız. Ayrıca bu yıl google dan 4 PR değeri beklemekteyiz. Bahtımıza…

Daha nice güzel günlerde buluşmak ümidi ile bütün okurlarımızın, yazarlarımızın, editörlerimizin ve çözüm ortağı dostların yeni yılları kutlu olsun.

Okunma Sayısı: 108
Kategori: EDİTÖRDEN

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarımız Mimarların Duayeni, Prof.Dr. Ahmet Vefik Alp Hayatını Kaybetti!

ACIMIZ BÜYÜKTÜR. GAZETEMİZİN MÜDAVİM YAZARLARINDAN, TÜK VE DÜNYA MİMARLARININ BAŞTA GELEN FİKİR VE BİLİM İNSANI...

26. Dönem Yazar Portal Yazar Müracaatları Başladı

Sayın okurlarımız;   13 yıldır günlük yayınlanmakta olan gazetemizde 26. dönem (bahar dönemi) yazar alımlarımız...

Sosyal Medya Etiği ve Sosyal Medya Etik İhlalleri: Hashtag Kullanımı

Sosyal Medya Etik İlkelerine Dair Esaslar başlığını taşıyan makalemiz ve buna ilişkin İngilizce ve Türkçe...

Yazarlarımıza Sosyal Medya Konusunda Önemli Duyuru

Yazar Portal İnstagram hesabı güncellenmiştir. Yazarlarımızın Sosyal medya hesabımızı takip etmesi zorunludur. İnstagram hesabımızdan sadece...

Yazar Portal Logo Açılımı

  Yazar Portal 13 yıl aradan sonra, logosunu yeniledi. Aslında logomuzu yenilemedik. Yazar Portal yeni...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. admin dedi ki:

  1 Ocak 2010 dan 1 Temmuz 2010 a kadar (yılın ilk altı ayı içinde) neler oldu.

  Google Page Rank ımızı (PR) on üzerinden 4 e çıkardı.
  alexa.com’da gazete reytinglerimiz 1 ocak tarihlerinde 800.000 lerde iken bu gün 330.000 lere yükselmiştir. Yine bu istatistiklerde, Türkiye’deki siteler arasında 4 bininci sıraya yükselmiştir.
  Türkiye’deki milyonlarca internet sitesi arasından 4 binici olmak ta bu gün için başarıdır. Zaten ilk altı ay içinde dünyada 100. bin Türkiye’de ilk bininci site arasına girme hedefimiz devam etmektedir.

  Bu başarı hepimizin, bu başarı, insanları en çok sıkan zor gelen bir alan olan köşe yazarı alanında yakalamak kolay değil. Takdir edersini ki, müzik, magazin, futbol vb. alanlarda bir gazetemiz olsaydı bu gayremimizin sayısal sonuçlarını takdir edebilirsiniz.

  Aynı kategoride veya yakın kategoride olduğumuz CUMHURİYET gazetesinin bile 500 lerde olduğuna göre varın gerisini siz takdir edin.
  Nice başarı dolu günlere