Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Türkiye’de Vahhabi İslamcılığının Zaferi

BİLİMSEL GERÇEK
Öğr.Gör. Nurullah AYDIN

24 Ekim 2011 00:00

1 Yorum

Önce Suudi Arabistan’da ortaya çıktı. Mezhepleri reddediyorlardı. İslam’ın temel kaynağı Kur’an’ı sadece bir kitap, peygamaberi de bir elçi olarak gören ancak Kur’an’da yer alan ilahi mesajı da, peygameberin hadislerini de döneme hapseden bir algıya dayanıyordu.

Yahudi ve Hırısitiyanlar; kendi dinlerini de dünyevi istekleri uğruna aynı gerekçeyle tersyüz etmişlerdi de, İslamiyet bu sapmalar üzerine, yeniden insanlığa gerçekleri, doğruluğu, dürüstlüğü, adaleti, tevhid akidesini bildirmek üzere gelmişti. Onlar ki Tek Allah’a karşı altınları, malları, evlatları, şöhreti eş koşmuşlardı.

Ahlaksızlık, yalan, dolan, talan anlayışı, Museviliği de Hıristiyanlığı da ilahi mesajdan uzaklaştırmıştı.

İslamiyet’te bu yüzyılda bu dönemde aynı süreci yaşıyor.

Allah diyorlar ama ona eş koştukları var.

Peygamber diyorlar ama biat ettikleri liderleri var.

Eş koştukları için hertürlü gerçeği tersyüz iradeleri var.

Kur’an ve peygamber diyorlar ama biat ettiklerinin her sözü, her emri, hakka, hukuka, adalete ters olsa da yerine getiriyorlar.

O vahhabiler ki; Osmanlı İslam ümmet sistemine karşı Yahudi ve Hırıstiyanları Dost ve Yaren kabul ederek isyan etmişler, Müslüman’ın kanın dökülmesine neden olmuşlardı.

Vahhabi Suudiler; Sudan, Somali, Afganistan, Irak, Libya, Yemen işgallerinde haçlılarla birlikte hareket etmiş, işbirlikçilerin eğitilmelerine yardım ve yataklık etmişlerdir.

Yin aynı şekilde; Vahhabi ideolojisini benimseyen Türkiyeli Vahhabi Müslümanlar; Sudan, Somali, Afganistan, Irak, Libya, Yemen işgallerinde haçlılarla birlikte hareket etmiş, işbirlikçilerin eğitilmelerine yardım ve yataklık etmişler, ABD ve batılı müttefiklerince yaılıp yıkılmasına destek olmuşlardır.

Anadolu’nun saf ve temiz Müslümanları da; Karun gibi zenginleşen, iktidar gücünü keyfiliğe, yandaşlığa, batıl emperyalizme feda eden, adaleti katleden, benden yana bana karşı iklimesi ile insanları bölen, böldürten, mazlumların yardımlarını iç edenleri, ehlisünnet velcemaat çizgisinde olduğunu zannetmeye devam ediyor.

Oysa; Hıristiyan ve Yahudileri dost edinen vahhabi İslamcıları için artık İslam din’i;  hurafelerle, sokak aralarında oy toplama ve el açtırma, kitleleri uyutma, uyuşturma aracıdır.

Bugün Türkiye’de, Vahhabi anlayışı hakim güçtür.

İngiltere; Vahhabi İslamcılığını destekledi. İtihbarat ve Vahhabi İslamcılığını öğreten Exter okulu’nda yetiştirdiklerinin İslam ülkelerinde iktidara gelmesine katkı verdi. Şovalye nişanları ile ödüllendirdiler.

Yine ABD’de; istihbarat okullarında yetiştirdiklerini, İslamcı liderler olarak iktidarlara taşımaya devam ediyor.

Türkiye’de Vahhabi İslamcıları iktidara getirildi. Budist, Hinduist, Konfüçyüst ve Şintoist dünyayı dinsel dönüştürmek için oluşturdukları Moon cemaati gibi İslam versiyonu olan cemaat ve tarikatlarla, Dinlerarası diyalogcularla, Avanejelist akım başrol oynuyor.

İslamcı cemaatler, tarikatlar; servet, iktidar, şöhret peşinde olunca, Hırıstiyan ve Yahudileri dost edindiler. Onlara destek için seferber oldular. Ve yüzlerce yıllak amaçlarına ulaştılar

Yine bakın; Kaddafi linç edilerek öldürüldü. Oysa daha geçen yıl kardeşlik ödülü, insanlık ödülü almış kardeşim diye sarılmışlardı. Kardeşim dedikleri, Müslümandı ve batı emperyalizmine karşı ülkesinin çıkarlarını kurumaya çalışıyordu. Türkiyeli Vehhabiler ve Suudi Vahhabiler eliyle Irak’ı ele geçirmeleri gibi Libya’yı da ele geçirdi

Demokrasi, Özgürlük, İnsan Hakları kamuflajı altında, Büyük Ortadoğu projesi kapsamında Arap baharı adıyla değiştirilmek ve dönüştürülmek istenen İslam anlayışı’dır.

Vahhabi İslamcılığının islam dünyasındaki ve özellikle Türkiye’deki bu zaferi devam edebilecek mi? Bakıp göreceğiz.

Vahhabi İslamcılığı, kapitalist İslamcı anlayışın İlahi açıdan ve dünyevi açıdan ne gibi ihanetleri olduğu ortadadır. Bunun gerek ilahi açıdan gazabın ve gerekse mazlum ve mağdur insanlar açısından ne gibi dönüşümlere yol açacağı beklenmelidir.

Günün Sözü: İstiasmarcıları da istismar edilir.

Okunma Sayısı: 93
Kategori: Nurullah AYDIN

Yazarın Diğer Yazıları

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

İktidar Savaşı ve Propaganda

İnsanlık tarihi; iktidar için güç ve yetki sahibi olanlarla, olmaya çalışanlar arası çatışma ve güdülen...

Siyasal/Ekonomik Şekillendirme

Belli odakların emireri olarak planlandığı gibi gücü/yetkiyi ele geçiren bir kesim diyor ki; artık kabul edin....

ABD-NATO ve Türkiye

Atatürk’ün bağımsızlık temeline dayalı stratejik dış politikasını tersyüz etmiş ve ABD ile askeri ve eğitim...

Sevgide Birleşmek

Tartışalım. Kırmadan, üzmeden, incitmeden, katletmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden konuşalım tartışalım. Aklın mantığın, gönlün yolu birdir. Orta...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Uğur ÖZALTIN dedi ki:

    2 dünya savaşını çıkaran zihniyet üüncüsünü de çıkaracak bence. Sonrasını zaten boş verin gitsin hocam