Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Trafiğe Kapalı Cadde


01 Temmuz 2020 00:01

Yorum Yapılmamış

Büyük şehirlerin bazı semtlerinde, trafiğe kapalı caddeler oluşturmak sosyal anlayış gereği oldu. Bu anlayıştır ki, bu tür caddelerin sayısı arttı.

 

Trafiğe kapalı caddelere gitmem. Kolay kolay orada gezmem. Çok mantıksız bulurum. İnsanlar dolanıyor. İki taraf bina, binalar arasında geziniyorsun. Bu şekilde gezinmenin hiçbir mantığı var mı?

Caddede insanlar var, kötüsü o ya. İnsanlardan korunmak için hangi tarafa yanlayacağını bilemiyorsun. Normal yanlamadan yürüsen yiyeceksin omuzu. Omuz yememek için, öteye yanla beriye yanla ve korunmasını bil. Caddenin başına ulaş. Çarptı az kaldı. Sıyırttı geçti gibi kıvrak hareketlerle yürüyebiliyorsun.

 

Hiçbir şekilde çiçekli, yeşillikler arasında olan bir parkta alanda kapalı caddedeki problemleri yaşarmışınız. Ağaçlar, yeşillik, renk renk çiçekler, meyve ağaçları arasında sana çarpan olur mu? Görebildiğin tüm güzelliklerin bir manası var. Gözün dinleniyor ve gönlün açılıyor.

 

Trafiğe kapalı caddelerde, çam yarması, maganda ve zehir denilen virüsler olduğu için o tür yerlere gitmek istemiyorum.

Bu caddelere hiç gitmedim ve de gitmeyi düşünmüyorum. Bu türden insanların toplu olarak gezdiği caddelerden hoşlanmıyorum. Diyeceksiniz ki, Beyoğlu da toplu gezilen bir cadde. Beyoğlu da tarihi olduğu hâlde çok haz etmen.

 

Cadde yerine parkın güzel bir ağacının altında otur. Çiçeklerine bak, yeşilliği gör. Park niçin var. Dinlenmem için, diyeceksiniz ki orada da kötülük var o zaman da kolluk kuvvetleri var.

Dinlenme yerine giderim, caddelere gitmem.

Okunma Sayısı: 331

Yazarın Diğer Yazıları

Ateş Kayası

Açık havada akşam üzeri, karşı kayadan kırmızı ışık geliyordu. Kardeşim kırmızı ışık için, “Güneş batımında”...

Çorak Gönlünü Suladın mı Kur’anla?

Çorak gönlünü suladın mı Kur’anla? Mü’mindin sen gönül işcisiydin… Koca bir ay geldi gitti… 23...

Gözetleme Kulesi

Önce yangın, sonra patlamalar düşmanı şaşırtmıştı. Çatışmalar hız kesse de zaman içinde devam etti. Onun...

Su Testisi

Su testisi elinden düşmezdi. Suyu testiden içerdi. Arkadaşları gülmese okula da testiyle gidecekti. Testinin ahım...

Dağ Yürüyüşü

Kapının eşiğine oturdu. Kafasını kaldırıp güneşe bakamadı. Gözlerini ovuşturdu. Boğazından hırlayarak bir ses çıktı. Eline...