Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Tanrının Savaşı – I


16 Eylül 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

Bölüm 1

Karar
Tarihten bu yana yaratılış ile ilgili çok hikâyeler duymuşuzdur. Musevilikte, Hristiyanlıkta ve İslamiyet’te çok farklılık göstermese de ufak ayrılıklar da söz konusudur.

Yaratılışla ilgili baştan başlanılan yerden başlayalım;

Tanrı, insan diye yeni bir ırk yaratmaya karar verdi. Beş büyük meleğini topladı ve onlara danıştı. Cebrail, Mikail, İsrafil, Azrail ve melek olmayıp ateşin görünmeyen kısmından yaratılan bilgeliğiyle dört büyük meleğin arasında yer edinmiş Azazel, Lucifer, İblis en çok isim edinmiş beşinci büyük kişi. Tanrı, beş meleğinden ilkine yani Cebrail’e Dünyaya, yeryüzüne in ve her topraktan bir avuç getirmesini emreder. Cebrail Dünyaya, yeryüzüne iner ve topraktan bir avuç almak ister. Toprak bağırır, ağlar kendisinden alacağıyla bir ırk yaratılacağını söyler ve Cebrail’e yalvarır. Cebrail tanrının yanına eli boş döner.

Tanrı bu sefer Mikail’e dünyaya, yeryüzüne inmesini ve her bir topraktan bir avuç getirmesini söyledi. Mikail’de Cebrail’in kaderini yaşayıp toprak almadan tanrının yanına ali boş bir şekilde döner. Diğer meleklere de aynı şekilde eli boş döner. Ve sonrasında Azrail gider toprağın dediğini umursamadan her topraktan birer avuç alır, gökyüzüne tanrının yanına çıkar. Alınmış toprağın üstüne kırk yıl boyunca yağmur yağar. Çamur olunca tanrı çamura şekil verir ve kırk yıl boyunca güneş tepesinde kalır. Tanrının çamura şekil vermesiyle değişik bir hal almıştır.

Tanrı eserine âdem dedi. Meleklerine secdeye varmalarını emretti. Azazel reddetti ve tanrıyla tartışmaya girdi.

Azazel dedi ki: yüce tanrı eseriniz mükemmel olmuş yalnız bir kusuru var dedi. Konuşamıyor ve yürüyemiyor. Çamurdan yapılmış ve çok kötü kokuyor. Ben secdeye varmam dedi.

Tanrı sinirlendi benim eserimi kötüleyecek gücü nereden buluyorsun dedi ve kovdu Azazeli.

Azazel yalnız kalmış diğer dört meleğe çok sitemde bulunmuştu. Azazel değersizleşmişti.

Azazel merak etti. Âdem’i ziyarete gitti. Kuru bir toprak içi boş eliyle karnını bastırdı. Âdem’in içine girdi ve boş bedenine üfledi.……………

Okunma Sayısı: 174
Kategori: Necdet YENTÜRK
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Belgeli Yolsuzluk ‘Yargıyı’ Bekliyor

AKP’li Mûş Belediyesi her gün yeni bir yolsuzluk ve rüşvetle çalkalanıyor. Ucu bucağı görünmeyen soygunu...

Tarih kendini Yargılıyor.

Geçmişin karmaşık yollarında saplanan kirli mızraklar kimine göre soylu ve dikta kimine göre yenilgi ve...

Barnabas İncili ve ERGENEKON! (II)

Geçen yazıda barnabas incili hakkında yazı yazmıştık. Ama tam olarak sonunu getirememiştik kısmet bu güneymiş....

Barnabas İNCİL’İ

Etrafımızda çok olaylar gelişiyor ve bu olayları inceleme fırsatımız olmuyor yanı başımızda bulunan kültürel değerlerimizi...

Bilim ve İnsan

Her zaman aynı konuları işlemek ve aynı konuları tekrarlamak sıkıcı gelir artık. Yazdığımız konuların geneli...