Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Sosyal Mesafe


04 Haziran 2020 00:02

Yorum Yapılmamış

Sosyal mesafeyi koru, bu iş ciddi, şaka değil. Canavar havada, tuttuğun her yerde. Öyle bekliyor ki, solunum yoluyla vücuduna giriyor.

Sosyal mesafeyi koru, bu iş ciddi, şaka değil. Sağlıkçıları dinleyin. Doktorları takip edin.

Sosyal mesafeyi koruyun, bu iş ciddi, şaka değil. Canavarı öyle üretip sızdırdılar ki, insanları öldürmek üzerine kurguladılar. Soluk borusu ve akciğerde öyle tahribat yapıyor ki, rahatsız olanlar kurtulamıyor.

Sosyal mesafeyi koruyun, bu iş ciddi, şaka değil.

Sosyal mesafeyi koruyun da kişinin dönüş parası yoksa neyi koruyacak.

Sosyal mesafeyi koruyun da işten çıkarılmış, çocukları okuyor, hangi mesafeyi koruyacak.

Sosyal mesafe, görevlinin bağırmasını hiçbiri duymuyor. Duymuyor, çünkü, evin kirası, elektrik, su ve doğal gaz faturaları geldi. Ödemediğin gün kesiliyorlar. Görevli, sende biliyorsun, doğal gaz ödüyorsun, hangi mesafeden bahsediyorsun.

Sosyal mesafe, demekten görevli vazgeçti. Çünkü, devlet yapacağı yardımı insanları mesafeye göre sıraya koyacağı yerde, her mahalledeki PTT merkezlerinden para alabilmelerini sağlaması çok mu zordu.

Sosyal mesafeyi koruyun dediğinde, bu hayat pahalılığında sıradaki insan, “İşine git, sen mesafeni koru” diye tepki gösteriyor.

Şehirler arası otobüslerde İstanbul Adana 75 tl iken, 350 tl ye bilet satılıyorsa hangi sosyal mesafe korunacaktı.

Binlerce insanı gönderdin umreye, geldiler ne önlem aldın ki, sosyal mesafeden bahsediyorsun.

Diyanet, cuma günü gösteri namazı kıldırdı, sosyal mesafeyi nasıl koruyacağım. Bana sorana ne diyeceğim? Herkese soruyorum, zor şartlarda dahi cumayı kaçırmayan biri olarak, ne cevap vereceğim.

Deyim yerinde ise, kuyrukta, nefesi kesilmiş insanlar, kül rengi çehreleriyle ocağına düşmüşler mesafeden ne haberi olsun.

Sosyal mesafeyi insanlar on liralarıyla korurken, kızıl ay mesafenin neresinde merak ediyorum. Yazacak çok şey var ama yazamıyorum. Kızılay’ın ne yaptığı belli.  Kızılay ile mesafemizi nasıl koruruz bilemem.

İnsanlar PTT binasını bulduğu anda kaybetti. Çünkü sosyal mesafeyi korumak için geri geri giderken, geldiği yere vardı.

 

Okunma Sayısı: 120

Yazarın Diğer Yazıları

Siyaset Sosyolojisi

Devlet milletinin, sosyoekonomik ve sosyokültürel değerleri üzerinde etkilidir. Bu etkilerden biri de siyaset sosyolojisidir. Devlet...

Tarla Faresi

Yorgunluğunu elindeki kazmasına dayanarak gidermeye çalışırken, gücünü de verimli kullanmaya çalışıyordu. Toprak, yağmurdan sonra güneşin...

İnsan Her Yaşta Değerlidir

İnsan, her anın değerini bilmelidir. Bilmek için, zekâsını kullanmalıdır. Bu davranış akıl hareketidir. İnsan kalbini...

Köşedeki Köpek

Köşedeki evin köpeğini geçerken, rahatsız ettiğimiz de oluyordu. Çocukluk okula giderken taş, sopa atıp kaçıyorduk....

Sınav Tarihleri

Okul yolculuğunda tökezledi. Kimse yüzüne bakmadı ve öğretmenleri bile onunla ilgilenmedi. Öğrenmeye kayıtsız değildi. Adına...