Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Siğil, Mürsafi Ve Bir Tecrübe

Ahmet ADANUR

31 Ekim 2009 00:02

Yorum Yapılmamış

Öncelikle hepinize sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.

Bilindiği gibi hastalıklar karşısında Modern Tıbbın haricinde “Alternatif Tıp” diye de adlandırılan “Bitkisel İlaç Tedavileri” de yapılabilmektedir. Pek çok hastalığın tedavisinde Modern Tıp büyük başarılar sağlarken bazı hastalıklarda ise Alternatif Tıbbın çok önemli oranda faydaları görülebilmektedir.

sigil-bilgiagi-netAlternatif Tıp, ya da diğer adıyla Bitkisel İlaç Tedavisi yöntemleri neredeyse tümüyle deneme-yanılma hadiselerinin sonuçlarına dayanarak oluşmuş, geçmişte bu konuda bazı değerli şahsiyetler önemli eserler de ortaya koymuştur. Bu eserlerden en önemlileri İbn-i Sina’nın “Kanun” ve Davud-i Antaki’nin “Tezkere” isimli eserleridir.

Ben de yakın zamanda karşılaştığım bir tecrübemi pek çok insan için faydalı olabileceği ümidiyle sizlerle paylaşmak istedim. Yukarıda belirttiğim eserlerde verilen bilgilere dayanarak aslında başka bir maksatla alıp kullandığımız MÜRSAFİ bitkisinin, mevcut olan SİĞİL dediğimiz mantarlaşmayı kısa sürede ortadan kaldırdığına şahit olduk. Bilindiği üzere siğil tedavisi olarak halk arasında asitle yakma aşamalarına kadar varılabilen ilkel denebilen yöntemlerle çözüme ulaşılmaya çalışılmakta, hatta bu yöntemler dahi çoğunlukla sonuçsuz kalabilmektedir. Oysa Yüce Allah’ın şifaya vesile kıldığı bu bitkiyi acısız, sızısız kullanarak kısa zamanda şifa bulabilmek mümkün olabilmekte.

Kullanma şekline gelince, öncelikle Mürsafi öğütülüp un haline getirilecek. Sonrasında ise her gün yarım bardak ılık ya da sıcak suya bir çay kaşığı Mürsafi tozu atılıp iyice karıştırılıp içilecek. Siğiller tamamen yok olana kadar (bizde on gün sürdü) her gün içilmeye devam edilecek. Şifası ise elbette ki Yüce Allah’tan umulacak.

Siğilsiz, huzur dolu günlere…

Okunma Sayısı: 148
Kategori: Ahmet ADANUR

Yazarın Diğer Yazıları

Üzüntü

Hiç bir zaman varlığını istemediğimiz, hep kaçmaya çalıştığımız, her zaman bizden uzak olmasını istediğimiz Üzüntü...

Alevilik

Her eser, kişi, akım ve benzerleri, kendi kategorileri içerisinde ele alınmak zorundadır. Bir şiir, resim...

Yoğun Bakım-sızlık

Son yıllarda Sağlık hizmetlerinde her yönden önemli ölçüde iyileşmeler yaşanmaktadır. Gerek prosedürler, gerekse tedavi yöntemleri...

Kur’an bu Mudur?

Bir Ramazan’ı daha eda etmekteyiz. Ramazan denilince oruçtan sonra ilk akla gelen Kur’an olmaktadır. Kur’an’ın...

Merkezi Yazılı Sistemi

Çok doğru ve anlamlı bir söz vardır: “Problemi anlamak çözümün yarısıdır” derler. Eğitim sistemimizde zaman...