Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Sahipsiz Ülkem!


09 Aralık 2008 01:05

Yorum Yapılmamış

Nevval SEVİNDİ

ORTA YOL

Adalet beklenen bir rüya Türkiye’de. İsyan eden insanları dinlemekten 20 yıldır yoruldum. Adalet neden yok?

Vergide adaletsizlik, iş ararken adaletsizlik ve her yerde adaletsizlik… devlet hukuk ve kurallara aldırmazsa vatandaş hiç aldırmaz.Ortaya çeteler ve eşkiyalar çıkar. İşte!İstanbul’un ortasında polis kılığına girenler kadın kaçırıyor.Kimse polisi aramayı bile akıl etmiyor!

Kimse polis böyle bir terör estiremez demiyor.Bugün(2Aralık)Hürriyet manşeti İstanbul’un ne kadar sahipsiz olduğunu gösteriyor. Kurallara uymayı hiç öğrenmemiş,kaba kuvvat ve eşkiyalığı tek yöntem bilen sürüyle insan yaşıyor.Üçüncü sayfa haberleri artık manşette! KAçıırlan gece klübünde çalışınca vatandaş değil mi? KAçırılan genç kızlar ne peki? KAsklı operacı küçük kızlara tecavüz edip babası tarafındna korunmadı mı emniyette? Hukuk devleti ne demek? İç işleri Bakanı ne yapar?Sormaya devam edin….
 
 DEVLET DAİRELERİ KURALSIZLIK YUVASI MI?
 Hükümet salma vergi için tapu dairelerini vesile yapmakta ,nasıl mı?
 “ben küçük kızıma dairemi bağış yaptım.Hiç dikkat etmek aklıma gelmedi ama bu bağış işlemi yapılırken tapudaki memur dairenin değerini yarıya indirerek yazmış. Bir satış olmayan bu işlemde neden memur böyle yapmış hiç bir fikrim yok. Çünkü talep yok. Ona gösterilen tapudaki değeri yazmalıydı.neden yazmadı bilmiyorum. Şimdi kapı çalınıyor ve postacı “vergi borcu var” diye dayanıyor. Kimin? Bağış yaptığım küçük kızımın. Neden? İşte sizi anca devlet buldu.ceza kesildi ve beş yıl içinde ceza faiziyle katlandı. Ödeyeceksiniz.İsyan ederek avukata gittim. Avukatın cevabı:”Devlet her zaman haklıdır.Onu mahkemeye vermenizi tavsiye etmem kazanamazsınız.”Ağzım açık onu dinledim.BAşka yetkiliye gittim:”Biz bilmeyiz,ödeyeceksiniz” dedi. Başka yetkili daha korkunç bir cevap verdi: “ne yani!Adam öldüren de ben bilmiyorudm diyor.Ceza almıyor mu?” Bu şahane mantık yürütme karşısında katil olmamak mümkün değil anladığıma göre. Şimdi hiç yok yere ben ceza ödemek zorundayım.Bu adalet mi? Ben vatandaş mıyım?Burası demokrasi mi? Hukuk diye bir devletten söz ediliyor mu etrafta?ben görmedim de….”
 Hükümet Ankara’da kapı kapı dolaşarak ev sizin mi değil mi soruşturuyor. Doğru dürüst değerini yazdırdınız mı araştırıyor. Yazdılı değilse ceza kesiyor. Bugüne kadar aklı neredeydi? Şimdi mi vergi kaçıırlması aklına geldi? vergi kaçıran kaçırana…..
 Neden hükümet kömür ithalatındaki rüşvet ve vergi kaçırma işine bakmıyor acaba? Bilen var mı? Yoksa kömür işine bakanların hepsi devlet ve hükümetle ilişkili adamlar mı? Yapma yaaaa…..
 Adalet hangi Cumhuriyette? Adaletsiz pari hangisi? Adaletsiz demokrasiye ne denir?
 BAna bunu yazan okura çok teşekkür ediyorum.Ama çok bilmek sağlığa zararlı diyorum. Öde kardeşim….. Öde ve unut Türk dmeokrasi klasiğidir. BAk, partilerin gerçeği de ayni noktada birleşiyor.
 Adaletisteyen insanlara sadece adı Adalet olan bir parti oyalama bir rüya sunuyor.
 Bakın,DP kongresinde ve öncesinde neler yaşandı. İlgili herkes seyirciydi. YAni suça iştirak seyircilik ve yataklık anlamına gelir. Ant demokratik ve yasaya aykırı uygulamalara seyirci kalmak adalet mi? Ülkeyi sahiplenmek mi? Yoooooooooooo…..

Okunma Sayısı: 79
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Çocuk Yetiştirmede Neredeyiz?

Bir milleti sürü olmaktan çıkaran milli eğitimdir. Bilimdir. Türkiye’nin acıyla yoğrulan gündeminde temel sorunlara ilişkin...

Gagavuz Türkleri İle İlgili Hiç Bilmediğimiz Gerçekler

Gagavuzya’yı yıllar önce gezdim, sanırım o dönemde hiç bu konuda kamunun bilgisi yoktu. Antropolojik zenginliği...

Paraya Tapan Sistemin Sonu

Her ellediğin altın olsa altın bir ekmeği nasıl yersin, altına dönen suyu nasıl içersin?Paraya tapma...

Türkiye Artık Türk Değil mi?

Türk kültürünün özelliklerini, tarihini, kahramanlarını, kurtuluşunu ve emperyalizme kafa tutuşunu ve rol model olmasını sindiremeyen...

Acı Ama Gerçek Üniversitelerin Hali bu

İlk 500 içinde Türk üniversiteleri yok. Bu herkesin dilindeydi. Neden yok? Nedeni anlamak için epey...