Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Referanduma Doğru


15 Nisan 2017 00:00

Yorum Yapılmamış

Türkiye toplumsal ve kültürel olarak birçok dönemeçten geçti.Kimi zaman darbeler,terör olayları ekonomik krizler ve toplumsal travmalar  geçirdi. Türkiye bu süreçleri  tam atlattı  derken vatan hainleri  işe koyulup 15 Temmuzda bir darbe kalkışması yaptı. Ülkenin birlik ve bütünlüğüne sahip çıkan  Büyük Türk Halkı buna izin vermedi. Bu süreç anlatılmaya çalışılırken sistemin böyle gitmeyeceğini değişmesini savunan  hükumet siyasi partilerle görüşmelere başladı. Sistemin böyle gitmeyeceğini bizi yavaşlatacağını yeni bir anayasanın gerekliliğini istişare ettiler. Muhalefet kanadından sadece MHP ile olan  istişareler olumlu sonuç verdi. Dolasıyla da Hükumet ile  MHP  Evetçi düzlemde CHP ile HDP de Hayırcı düzlemde yerlerini aldılar.

Devam eden seçim propagandaların da, tv programlarında ve toplumsal alanlarda referandum anlatılmaya tartışılmaya başlandı. Evetçi düşüncedekilerin parlamenter  sistemin yürümediğini, çift başlılık olduğunu, ekonomik sıkıntıların,darbelerin toplumsal çökmelere buhranlara neden olduğundan liderlerine de güvenip ‘evet’ diyorlar.

Hayırcı düşüncedekiler ise; tek adamlığa, monarşiye, teröre, baskıya. ekonomik buhrana, bölünmeye ve yargı bağımsızlığına yok edeceğini düşündüklerinden ‘hayır’ diyorlar. Ancak  burada kravatlı teröristleri tenzih ediyorum. İçinde vatanını milletinin bölünmez bütünlüğünü savunan ve seven bütün düşüncelere saygımız sonsuzdur. Evet de Hayır da her ne derseniz diyin biz bu vatanın evlatlarıyız.

Biz bu topraklar da biriz bütünüz başka gidecek yerimiz yurdumuz yok anca beraberiz kanca beraberiz.

Kimse kimsenin vatan hainliğiyle ihanetle suçlamasın suçlamayalım.Bir olursak birbirimize can olursak saygı duyar seversek inanın kendini gelişmiş medeni sayanlardan daha gelişmiş daha ileri oluruz. İnsanları ötekileştiren söylemlerden hareketlerden kaçınalım. 16 Nisan pazar Büyük Türk Halkı için hayırlara vesile olmasını diliyorum .”Bir olalım. iri olalım,diri olalım”

Okunma Sayısı: 269
Kategori: Kadir POLAT

Yazarın Diğer Yazıları

Ortadoğu’da Bloklaşma

Orta Doğu kadim halkların yaşadığı birçok dine, kültüre ve devlete  evsahipliği sahipliği yapmış.Dünyanın odak merkezlerinden...