Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Okuyucularımızla Hasbihal !

EDEBÎ GÜNDEM
Ahmet SARGIN

29 Kasım 2020 00:00

Yorum Yapılmamış

Çamlık Gazetesi yazılarımıza başlarken okuyucularımıza kısaca kendimizi tanıtmıştık. Gördük ki: bizi tanıyanların yanı sıra tanımayanlar da var. Bu yazımızda hem tanışalım hem de Hasbihal edelim istedik. Allah Razı olsun yazılarımızın takip edildiğini biliyor, okuyucularımızı da seviyoruz.

İnsanın kendisinden bahsetmesi hoş bir şey değil ama; tanışma ve yakınlaşma adına bazen gerekiyor bu… Yozgat Merkez Kırım Köyü doğumluyum. İlkokulu kendi köyümde orta ve liseyi Yozgat’ta okudum. Yozgat İmam Hatip Lisesi ve Yozgat Lisesi mezunuyum. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünden mezun olduktan sonra Türkçe öğretmeni olarak göreve başladım. Sivas Karagöl, Yozgat Merkez Ortaokulu, Isparta Büyükgökçeli Ortaokulu ve Sakarya İlköğretim Okulunda görev yaptıktan sonra  2004 yılında kendi isteğimle emekliye ayrıldım.

Okumayı, yazmayı, gazeteciliği, şiiri ve edebiyatı çok seviyorum. Bayrak TV de Bozok Şiir Akşamları, RTV 66 da Sürmeli Şiir Akşamları programını hazırlayıp sundum. Yerköy Sürücü Kursu Müdürlüğü döneminde Yerköy FM ve Delice TV de programlar yaptım. Anadolu Ajansı Yurt Muhabiri olarak görevlendirildim. Yerköy ve Yozgat Gazetesi yazılarımdan sonra Uzun bir süreyle İleri Gazetesinde Köşe Yazılarım yayınlandı. Mahalli ve Ulusal gazetelerde de  yazılarım çıktı. Şiir ve yazılarım bir çok gazete ve site de yayınlanıp ilgi gördü. Şiir ve edebiyat tutkumuz böyle başlayıp devam etti.

Kitap okumayı sevdim, günlükler tuttum, şiir defterlerim oldu. Hem okudum hem de yazdım, okumayı ve yazmayı birlikte yürüttüm. Sürmeli Şiir Şölenleri ile ülke geneline açılıp Yozgat’ın tanıtımına gayret ettim. Onun için kendimi:” Yozgat’ın Fahri Kültür Elçisi “ olarak tanımlıyorum.

Yazı ve şiirlerimde: “Ahmedi, Sargın Ozan, Ahmet Taşkın, Abdullah Ecevit, Alperen Selçuk ve Garip Ozan” mahlaslarını kullandım. Bir çok ilde yapılan şiir – edebiyat şölenlerine katılıp yüzlerce şiir Edebiyat dostları edindim. Emeklilik dönemini; Plaket, belge ve ödüllerle taçlandırdım. Binlerce köşe yazılarımın yanı sıra 10 Hikaye, 8 okuma kitabı, bir şiir kitabı, 3 adet de araştırma- inceleme eseri çıkardım. İnşallah yeni eserler hazırlamaya devam edeceğim. Şu an bildiğiniz gibi Çamlık Gazetesinde günlük köşe yazılarımıza devam ediyorum. Çamlık TV de Sürmeli Şiir Akşamları Programımız da devam ediyor.

Okumayı seviyorum, yazmayı da seviyorum! Amacımız toplumsal eğitimdir. Biz vatanımızı seviyoruz, bayrağımızı, devletimizi, milletimizi seviyoruz! Gerçekleri ve doğruları yazmanın peşindeyiz. Ayrıca Yozgat Sevdamız ruhumuzun derinliklerinde: Yozgat Sevdasını nakış nakış zihinlere işlemek, nakış nakış dokumak istiyoruz!.. Biz bu milletin, bu vatanın sevdalısı- delisiyiz!.. Siyasi kaprislere düşmeden doğruları ve sadece gerçekleri yazmaya devam edeceğiz inşallah!..

Biliyoruz ki: takip ediliyoruz, okunuyoruz ve hatta bazen eleştiriliyoruz, bu eleştiriler ve yorumlar edebince olduğu sürece baş tacımızdır. Şahsımızı tanıyanların yanı sıra tanımayanların da olduğunu biliyoruz; tanışalım dertleşelim istedik. Hem internet yazılarımıza, hem gazete Facebook sayfasına girip yorum ve eleştirilerinizi ulaştırabilirsiniz.  Bundan da mutlu oluruz. İnternette yeterince şiir ve edebi yazılarımız bulunmaktadır. Hiç bir beklenti hissetmeden topluma hizmet etme adına, insanımıza faydalı olmaya gayret ediyoruz.  Gazetedeki köşemizi okul kabul edip, Allah sağlık verdiği sürece bu yazılarımıza devam edeceğiz inşallah!.. Kırıcı olmayan Eleştirilere açığız ve okuyucularımızla dost- kardeş olmak arzumuzdur. Sevdamız Yozgat Sevdasıdır, sevdamız Memleket Sevdasıdır, biz de bu ülkenin ve bu şehrin delisiyiz!…Düşüncelere, fikirlere, eleştirilere saygılıyız. Ancak bayrağımıza, vatanımıza, devletimize dini ve ahlaki değerlerimize hakaret eden, saldıran kim olursa olsun, öfkemiz dile gelir; en büyük- en şiddetli tepkiyi gösteririz. Milliyetçi ve muhafazakar düşüncelerle Kardeşlik düşüncemizdir, Türklük ruhumuz, İslam yolumuz; Okuyucularımız da bizim Veli nimetimizdir…

Okunma Sayısı: 308
Kategori: Ahmet SARGIN

Yazarın Diğer Yazıları

Bu Şehrin Üretim Yapan İnsana İhtiyacı Var

Yer altı ve yer üstü kaynakları itibariyle zengin bir  bölgede yaşıyoruz. Bu manada  Yozgat aynı...

Sözünde Sadakatlı Olmak Gerek

Vefa, bir şeyi yerine getirmek, sözünde durmak, yapılan iyilikleri unutmamak, iyilikte bulunanlara misliyle veya fazlasıyla...

Ekonomik Modelimiz Nasıl Olmalı?

Dünyayı kasıp kavuran iki ekonomik model var: Liberal- materyalist ve kapitalist ekonomi modeli. Biri işçi...

Sevdamız Memleket Üstünedir!

Sevdamız neden memleket üstüne olmalı?.. Türk Milleti tarihiyle, özüyle, kültürüyle insanlığa örnek olmuş bir millettir…...

Yozgat Sizleri Bekliyor ?

Bozok Yaylası olarak da adlandırılan ve ilkçağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan Yozgat bozulmamış doğal...