Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Netanyahu Neden Ya Hu?


09 Eylül 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

İsrail ile ülkemiz arasında gerginlik gün geçtikçe artıyor. Mavi Marmara gemisi olayın neresinde, sorunun perde arkasında ne var, yoksa Mavi Marmara baskını buz dağının görünür yüzü mü, bunu anlamak zorundayız. Netanyahu’ya neden ya hu diye sorasım geliyor.

I. dünya savaşının Osmanlı’yı parçalamak için, 2. dünya savaşının da İsrail devletinin kurulması için çıkartıldığı çok yazar tarafından dillendirilmekteyken şimdi olanlara baktığımda İsrail neyi planlıyor, neyin korkusu ya da neyin telaşında onu çözmeye çalışıyorum.

İsrail ve Yahudi teknik siyasi zekası hakkında söyleyeceklerimi yazayım ilk önce. Yahudiler TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT siyasetini çok iyi bilir. Tavşan kaçabilirse TAVŞANCI olurlar, kaçamazsa yakalanırsa tazıya TAZICI olurlar. Yahudiler düşmanlarıyla savaşmaktansa düşmanlarının başına bir düşman oluşturarak ve onları birbirine kapıştırarak ayakta dururlar. Bu konuda şeytani zekaları çok yüksektir. Oluşturdukları siyasi tezgahlarla hangi siyasetçiyi nasıl kullandıklarını o siyasetçi dahi zor anlar. Bir terör örgütüne destek verirlerse mutlaka o terör örgütünün düşmanını da oluşturur, onu da gizliden desteklerler.

Bir yandan CAMBAZA BAK CAMBAZA usulüyle bir toplumu soyarlarken diğer taraftan kolay yakalanacak bir hırsızı da GÜNAH KEÇİSİ olarak hazırlarlar. Bir kollarıyla polise bağışta bulunurken diğer kollarıyla hırsızları kontrolleri altında tutarlar. Terör örgütleri dünyadaki silah tüccarlarının kankalarıdır ve bu örgütler sayesinde onca ülkeye silah satar o ülkeleri devamlı borçlandırırlar. Borçlu ülkelerin siyasetçileri de daha kolay elde tutulur.  İsrail 60 yıldır Ortadoğunun hırçın çocuğu olarak silah tüccarlarına çok para kazandırmıştır. Araplar petrol verip silah satın almışlardır.

Peki şimdi arap baharı Ortadoğu da İsrail ve silah tüccarlarını rahatsız mı etmektedir ? PKK son günlerde gerginliği neden artırıyor belli değil mi ? Köpek nasıl ki, kemik atan eli ısırmıyorsa, terörist de silah veren eli ısıramıyor. Dünya da ideolojiler silah tüccarlarına bedava köpek bulmak için hep oluşturulmuştur. İdeolojiler silah tüccarlarının en büyük destekçisidir.

 

Okunma Sayısı: 73
Kategori: Uğur ÖZALTIN
Etiketler: ,

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...