Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Neden 28 Yıldır Uyudunuz?


18 Şubat 2010 00:03

Yorum Yapılmamış

1982 anayasasının kabul tarihinden bu güne 28 yıl geçti. Bu anayasa dan şikayet etmeyen bir tek parti ve siyasetçi yoktur. Bugün iktidar olanlar dün muhalefetti ve koro halinde bu anayasa dan şikayetçiydiler. Bugün muhalefet olanlar da dün hükümet ortağıydılar ve onlarda anayasa dan şikayetçiler. Peki 28 yıldır neden uyudunuz beyler ?

Neden sivil bir anayasa yapamadınız ?

Neden bir adil seçim yasası yapmadınız ?

Neden dokunulmazlıklar kalkmadı hala ?

Devlette reformlar neden yapılamadı 28 yıldır ?

Toprak reformunda neden bahseden yok ?

Belediyeler neden modern şehirciliği anlayamadı çözemedi hala, ?

Karısının veya sevgilisinin kafasını kesen caniler neden polise taş atan çocuklardan daha az hapis yatıyor ?

Partiler lider hegemonyasından, lider suntasından ne zaman kurtulacak ?

2 seçim kaybeden bir parti lideri ne zaman def olup gidecek o koltuktan ?

Üniversite sınavlarını kim kaldırabilecek ?

Gerçek bir demokratik açılımı kim yapabilecek ?

Demokratik bir ortamı neden oluşturamadınız etnik kökenlerin kavgasından oy devşirme hatasına düştünüz ?

Cami avlularından oy devşirmek kolayınıza mı geldi ?

Ramazan erzak torbaları daha kolay mı hükümet etti sizi ?

Devletim kurumsal organları artık birbirleriyle kapıştı. Beceriksizliklerinizi artık örtemez haldesiniz. Siz zaten bugüne kadar bir şey yönetmediniz, sizde dış odakların planlarını yürüttünüz el pençe divan durarak. Yönetmek Allah vergisi bir kabiliyettir ama size nasip olmamış. Size iki kaz verseler güdemezsiniz de akşama eve tek kaz ile dönersiniz. Maalesef üzülerek yazıyorum ki, ülkem iki kaz güdemeyecek kadar vasat olanların milyonlarca kişiyi yönetmeye kalkışmasının seyredildiği bir yer. Ülkem gölgesi önüne düşmüş kocaman gölgeli küçük yöneticilerin rağbet gördükleri bir yer. Ülkem kocaman makamları hırsıyla yalamış yutmuş minik adamların ülkesi. Ülkem 28 yıldır uyuyanların ülkesi.

Bugün hükümeti dinliyorum, muhalefeti de dinliyorum hiç YOĞURDUM EKŞİ DİYEN YOK. Bence hepsi de halkı keriz yerine koyuyor. Cambaza bak cambaza tezgahını kurmuşlar balık hafızalı bir topluma kendilerince bir tiyatro oynuyorlar. Seçimler yaklaştıkça ver gazı. Hacivat ile Karagöz seçim meydanlarında . Genel Kurmay başkanı da gazetelerin Pazar bulmacası gibi konuşmaya ve kafa bulandırmaya devam ediyor. AÇIKLARIM HAA tehditlerinin kime olduğu bile anlaşılamamışken muhalefet ayrı telde hükümet ayrı telde kolbastı oynuyor askere karşı.

Ülkemin gerçekten adam gibi bir lidere ihtiyacı var. Siyasetçiye değil ama bir devlet adamına ihtiyacımız var. Tek ayak üstünde kırk yalan söyleyebilen ucuz siyasetçilerden kusmak üzereyiz. Midemiz artık kaldırmıyor bu kasaba siyasetçilerini.

Hükümetin MAĞDUR OLDUK edebiyatı artık çöktü. Generaller adliye koridorlarında sümüklerini çeke çeke dolaşıyorken kim inanacak o mağdur edebiyatına. Hükümetin türban sorunu da oy devşiremiyor. Bülent Arınç salvoları ve Emine Ayna modundaki sivri lafları da pek oy getirecek gibi görünmüyor. Muhalefet ise aynı tas aynı hamam. Yapılan anketler kararsızların hükümet kuracak çoğunlukta olduğunu gösteriyor. Sanırım o kararsızlar da benim gibi yeni bir lider bekliyor. Yazımı okuyanlar sakın bu beklentimi Mustafa Sarıgül e ima zannetmesin. Onu kim ne amaçla destekliyor zaten ortada. O Cem Uzan ın yeni versiyonu olabilir ancak.

Önümüzdeki yıl 28 yıldır uyuyanlar uyanıp halkı bir kez daha uyutmaya uğraşacaklar. Bakalım uyuklamaya halk devam edecek mi yoksa sağlam bir sopa vuracak mı ?

17 Şubat 2010 Çarşamba

UĞUR ÖZALTIN

Okunma Sayısı: 78
Kategori: Uğur ÖZALTIN
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...