Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Mana Ehli Olmak İçin Bakmak Değil Görmek Lazım!

GENÇ KALEM
Ebubekir DEMİR

28 Nisan 2017 00:02

Yorum Yapılmamış

Hayatta dik bir duruşa sahip olanlar her şeyi en net görürler.çünkü durdukları nokta sabittir.oysa yalaka ve dalkavuk olanlar asla ne kendi doğrularını net görebilirler ne de başkalarının yanlışını net anlayabilirler,çünkü oradan oraya menfaat için ha bire sallanıp durmaktalar, bundan dolayı da hareketli bir göze görüntü hiç net görünmez kişinin duruşuna göre görüntü de konum alır.

kişi dik ve aynı noktada sabit bakıyorsa görüntüyü alması da net olur,yalaka olan biri sürekli hareket ettiği için bu kişi yada kişilere de görüntü hep hareketli gelir.ve böyle kişilerin olayları analizleri asla doyurucu olmaz çünkü harekete göre görüntünün gerçekliğini yitirmesi de hep olasıdır.

mesela gök bilimciler bir gök olayını yada yıldızı gözlemlemek ve onun hakkında net bir bilgiye erişmek için teleskopu belli bir noktaya ve sabit bir açıya göre sabitlerler yoksa sürekli hareket eden bir teleskoptan alınan veri asla sağlıklı olmadığı gibi bundan alınan veriler dahilinde varılan sonuçlarda asla net olmaz.

Allah kişiyi de kainata karşı öyle yaratmış tabi bunu bilen içindir.bakan için herşey aynıdır,gören için her şeyde farklı bir mana vardır.

Okunma Sayısı: 220
Kategori: Ebubekir DEMİR

Yazarın Diğer Yazıları

Hayatını Değiştirmek Ne ile ve Nasıl mı Olur?

İnsanın bu hayatta kabul etmesi en zor şey, kendini objektif bir şekilde sorgulamasıdır. Yani başkalarını...

En Büyük Hata ve Eksiğimize Dair

Biz insanların en büyük hatası nedir biliyor musunuz? Biz insana kusursuzluğu atfediyoruz. Yanlıştan, eksikten, yalandan...

Kayıp Etmekten Değil Ayıp Etmekten Korkun!

Adem olarak doğduğumuz bu dünya hayatında tabi olduğumuz sınav aslında pişip olgunlaşarak insan olup erdeme...

Bozulan Söz Değil Öz

BOZULAN SÖZ DEĞİL ÖZ HERŞEYDEN ÖNCE SÖZ VARDI PEKİ ŞİMDİ NE OLDU SÖZE YERİNİ NEYE...

Kardeşlik Karındaşlık Değil Sadakâttir

KARDEŞLİK SADAKATTİR, GÜVENDİR.VERİLEN SÖZE İCABETTİR. BUNDAN GAYRISI OLAN KÂR-DEŞLİKTİR. Kardeşlik her zaman için aynı anne...