Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Küçükçekmece Gölü’nde Oyun mu Sahneleniyor?

YEREL SES
Hanifi ÇELİK

06 Ağustos 2020 00:02

Yorum Yapılmamış

Küçükçekmece Gölü ile ilgili yıllarca haberlerimi kamuoyunla paylaştım; makaleler yazdım, Gazete ve TV programları yaptım.

Nedense bana hep gizli eller planlı bir çalışmalar yapıyorlar gibi geldi.
Küçükçekmece Gölü; içme su havzası, doğal yaşam alanı, sit alanı konumunda ama bu maddeler ya kaldırıldı yada zayıfladı.
Sonrası hepimizin bildiği gibi gölü çevreleyen İnşaat alanları hız kazandı.

Genelde hep aynı oyunla karşılaşırız. İnşaat sektöründe birilerinin iştahını kabartan yer önce atıl bırakılır, güzelim yerler tehlike oluşturulacak bir duruda kalır sonrada oyun sahnelenmeye başlar “vay efendim görüyorsunuz rezaletti biz buraların güvenilir hale getirilmesi için çalışıyoruz…” gibi cümlelerin biri gelip bir gider. Hedef yapılacak ranta kamuoyunun baskısını önceden kırmak.

Hatta hatta vatandaş “helal olsun rezaletten bizi kurtardılar neydi o manzaralar” filan…
Yıllar sonra ise yeni kuşağa anlatırken de “buralar eskiden şöyle güzel böyle… Yeşil alandı… Dolusuyla balık vardı… Her çeşit meyve ağacı vardı…” diye oflanır dururuz.
Demek ki neymiş değerlerimize dolaylı bir şekilde göz kayanlar her dönem olabilir, uyanık olacağız sonradan oflanıp puflanmayacağız.

Küçükçekmece göl çevresi de, Menekşe’de, Florya’da, Avcılar’da, Beylikdüzü’de, Gürpınar’da, Büyükçekmece’de bizim sahillerimiz sahip çıkacağız, sahip çıkıyormuş gibi yapıp iç etmek isteyenlere izin vermeyeceğiz.

Okunma Sayısı: 176
Kategori: Hanifi ÇELİK

Yazarın Diğer Yazıları

Kanal İstanbul Üzerideki Köprüler Paralı mı Olacak?

Kanal İstanbul yapılınca Karadeniz’den başlayıp Küçükçekmece’ye kadar bir su sınırı olacak. İstanbul – Trakya geçişleri...

“Basın Hürdür Sansür Edilemez”

Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü gazeteciler ve basın bayramı olarak...

Küçükçekmece Spor Kulüpleri İçin Bir Fırsat mı?

Küçükçekmece Spor Kulübü çıtayı yükselmesi için büyük fırsat, çünkü Küçükçekmece spor kulüplerinin yakından tanıdığı güçlü...

Ardahan’ın Rus İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümünü Kutluyoruz

23 Şubat 1921 yılından Rus’ların geri çekilmesiyle bağımsızlığını ilan eden Ardahanlıların sevinçleri fazla sürmez. Çünkü...

Çıldırın Fotoğrafçısı Geldi

Çıldır Göl’ünde çektiği fotoğraf, belgesel ve haberlerle dahada yaygın tanınması konusunda fayda sağlayan DHA muhabiri...