Yazar Portal | Turkiye'nin Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Kılıç ve Maruçyan

YEREL SES
Hanifi ÇELİK

16 Aralık 2009 00:03

1 Yorum

Ses Sanatçılarımızdan Hakan Kılıç ve yeğeni Maruçyan’ın bize yaptıkları ziyaret, beni ayrışma ve birleşme konusunda bir kez daha düşündürdü.

Aşk bu sınır tanımıyor hele birde sınırlar kasabalar birbirine yakınsa akar suları ortaksa aynı zamanda çayırları biçip aynı zamanda buğdayları topluyorlarsa ortak çok noktaları var sayılmaz mı?

Patatese her iki tarafta kartopi, ayçekirdeğe şimişka… diyorlarsa ortak yüzlerce kelimesi varsa anlaşmakta zorluk çekilmez değil mi?

Hele birde kalpler birleşince İngilizlerin övünerek iddia ettikleri 450 bin kelimeden daha çok  kelimeniniz var anlamına gelmez mi?

Bu günkü aşka bakınca yalnızca inanç farklılıklarından dolayı bir birine öçüüü gözüyle bakan Türkler ve Ermeniler in ortak noktaları çok değil mi?

İşte Hakan Kılıç abisi Ardahanlı, Maruçyan’ında Annesi Ermenistan Türkiye sınırında bir köyden. Türk baba Ermeni Anne işte bu coğrafya da tanışıp evlenmişler. Tıpkı daha önce Türklerin. Kürtlerin, Gürcülerin… birbiriyle evlendikleri gibi!

Dünya, evrensellik, birliktelik, ortak değerler için adımlarını hızlandırırken bizim eksizlerimizi hızla tamamlamamız gerekmez mi?

Böl parçala yönet sistemini savunan güçlere karşı farklılık gibi görünen zenginliğimizi kullanmamız gerekmez mi?

Kılıç’da Maruçyan’da sevince evlenemez mi?

Okunma Sayısı: 128
Kategori: Hanifi ÇELİK
Etiketler: , , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Küçükçekmece Spor Kulüpleri İçin Bir Fırsat mı?

Küçükçekmece Spor Kulübü çıtayı yükselmesi için büyük fırsat, çünkü Küçükçekmece spor kulüplerinin yakından tanıdığı güçlü...

Ardahan’ın Rus İşgalinden Kurtuluşunun Yıldönümünü Kutluyoruz

23 Şubat 1921 yılından Rus’ların geri çekilmesiyle bağımsızlığını ilan eden Ardahanlıların sevinçleri fazla sürmez. Çünkü...

Çıldırın Fotoğrafçısı Geldi

Çıldır Göl’ünde çektiği fotoğraf, belgesel ve haberlerle dahada yaygın tanınması konusunda fayda sağlayan DHA muhabiri...

Esenyurt ve Kaybedilen Değerlerimiz

Esenyurt Belediyesi Karete Spor Okulu Hocası Kamil Üçi, öğrencileri ve koltuk değneği olmadan yürüyemeyen yöneticiler...

Çıkarlarımız Depremi Unutturuyor

Depremler ne ilkti ne de son olacak Unutkanlıklar da ne ilkti ne de son olacak...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Uğur ÖZALTIN dedi ki:

    Modern düşünmek gerek evlensinler ilerde yapamazlarsa boşanırlar olur biter

    Ülkemizde her gün 350 çift boşanıyormuş onların ne farkı var ki

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı