Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Kaos Planı Nereye Kadar İşler?


23 Şubat 2010 00:03

1 Yorum

Ergenekon Tertibi ile başladı. İlk aşamaları genellikle sivil Kemalistleri kapsadı. Daha sonra emekli alt düzey subaylar tutuklandı. Arkasından emekli üst düzey komutanlar Silivri’ye taşındı. Şimdi de eski kuvvet komutanları göz altına alınıyor.

Genelkurmay Başkanına sıranın geldiğini ima eden bir gidiş var.

Artık siviller ile pek ilgilenmiyorlar. Zaten asıl hedefleri ordu idi. Öyle de devam ediyor.

Türkiye’de ve Ordu içinde Kaos yaratmak
Zaten amaç demokrasi falan değildi. Demokrasi sürecin cilası olarak kullanıldı. Artık, ne sivil Kemalistler ile işleri var, ne de demokrasi ile.

Bir süreç tamamlandı başka bir sürece gelindi.

Ordu üzerine oynanan oyunlar Türkiye üzerine oynanan oyunlardır
İşin asıl sahibinin Amerika ve Batı emperyalizmi olduğu, mevcut siyasi iktidarın ABD’ye servis yapmak gibi bir görevi olduğu artık ayan beyan ortadadır.

Bu gerçekliği görmeyen gözler, Türkiye’yi savunamazlar.

Sürecin şuraya dayandığı bende ağırlık kazanan bir düşüncedir.

Sıcak savaşın öncesinde yürütülen psikolojik harekatın, ana savaşın önemli bir parçasını oluşturduğu kabulünden hareket edersek; Amerika ve ona servis yapan siyasi iktidar şu sonucu aldığını düşünmektedir. Psikolojik savaş ile alabileceğimiz sonuçları aldık. Şimdi son darbeyi yapmanın zamanıdır.

Orduya yapılacak son darbe nedir? Kuvvet komutanlarını ve Genelkurmay Başkanını görevden alıp, yargılamaktır.( Suçları ne ise, tabi biz biliyoruz suçları Türkiye’yi savunmak)

AKP’nin ila nihaiye iktidarda kalması, kanunlar olmaksızın, kayıtsız şartsız kendi denetimine almasına bağlıdır. Böyle olursa; Ordumuzu Amerika’nın hizmetine daha çok verebilir.

Peki, bu süreç bu şekilde devam edebilir mi?
Onlar şöyle düşünüyor: Psikolojik savaş milleti birbirine bağlayan ve orduya destek veren tüm değerleri çürüttü. Yani milli duyguları yarattığımız çevre şartları ile zayıflattık. Uluslaşma sürecinde elde edilen tüm bağları kopardık. Cemaatler ve etnik çatışmalar ile de millet olma hasletini bitirdik. Şimdi sıra devletsizleşmeye geldi. Devleti oluşturan ana kuvvet orduyu bitirirsek, Anadolu toprakları artık bizimdir.

Kontra Yumruk Gelir mi?

B planlarında bu da vardır. Ordunun sabrını tüketmek ve darbeye zorlamak.

Esas amaçları kaos değil mi? Hesaplarına uygun olanlardan biri de darbedir.

Peki, darbe olursa AKP kalır mı? Onun derdi AKP değil ki, işi bitince onu da kurtların önüne atar. Tohumuna para mı verdi de AKP’nin gailesine düşsün.

Zorlu yeni bir sürece giriyoruz. Süreci seyretmek ya da korkup geriye çekilmek, tam da dış güçlerin istediği bir şeydir.

Susarsak sıra hepimize gelecek.

Okunma Sayısı: 103

Yazarın Diğer Yazıları

Kin ve Nefretin İdealize Edilmesi ve Şiddet

Toplumsal eşitsizliğin ürettiği, bir bedelin olduğunu hepimiz biliriz, ama yok sayarak hayat yaşarız. Oysa eşitsizlik,...

Ah Bir de Kendimiz Düşünebilsek…

Kapitalizmin egemen yönetim biçimi olarak bulunduğu tüm ülkelerde, insanlar, kapitalizmin kültürel, iktisadi ve hatta siyasal...

Kibarlaştırılan İki Sözcük; Popülist Lider ve Elit

Sözcükler de içinde yaşanılan kültürün, ideolojinin ve siyasetlerin etkisine girerler. Elbette, günlük pratik hayatın sözcüklerinden...

Kitle İmha Silahına Dönüşmüş, Ben Hala Ekonomi Bilmem Diyor!

Ekonomik işleyişi bilmek veya bilmemek neyi değiştirecek, dememeliyiz. İktisatçı olmasak da ekonomiyi derinlemesine bilmesek de...

Teknolojik Olarak Üretilen Paralar Finans Kapitali Yıkabilecek mi?

Teknolojinin mülkiyetinin, servet sınıfının elinde olması sebebiyle, teknolojilerin nimetinden önce servet sınıfı nemalanıyor, belli bir...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Uğur ÖZALTIN dedi ki:

  EVET AKP BAŞARISIZ OLACAK BİR DARBE GİRİŞİMİ VE BUNU YAPMAYA KALKIŞACAK AHMAK VE ASABİ BİR GENERAL ARIYOR.

  Bu başarısız darbeye kalkışacak asabi ve ahmak generali veya albayı felan bir bulsalar hazine bulmuş gibi sevinecekler.

  Neden böyle bir ahmak general aranıyor peki ?

  AKP yi seçmlerde yüzde altmışların üstüne çıkartabilecek ve 5 yıl daha ırak da afganistan da Türk askerini kullanacak ve ABD ye hiç hayır demeyecek bu kadrolar lazım ABD ye

  Kürt sorununu da böyle içine edebilecek başka birini bulamazlardı sanırım