Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Kaç Öykü Son Buldu?

EKO-TÜRKİYE
Dr. Halit SUİÇMEZ

21 Ekim 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Her insanın bir evi, arabası yoktur.

Her insanın bir makamı, maaşı, yazlığı, kışlığı yoktur.

Ama her insanın bir öyküsü vardır. Yazılmış, yazılmamış, okunmuş okunmamış ama hepimizin yaşanmış ve yaşanan hikayesi vardır bu yeryüzünde..

Siz bir can aldığınızda hem kişiyi hem de hepimizi ilgilendiren o sıcacık yaşam öykülerini yok etmiş olursunuz.

Şehit ettiğiniz, yaraladığınız, “etkisiz kıldığınız”, “ölü ele geçirdiğiniz” her kimsenin bir öyküsü kalır insanlığın ortak bahçesinde..

Öldürülen sadece bedenler değildir, sevgilerdir, özlemlerdir, gecelerin bitmez lacivert karanlıklarında kurulan sayısız düşlerdir,,düşüncelerdir..

Kişilerin partisi, kimliği, dini, dili, mezhebi, sosyali, sınıfı ne olursa olsun karşı karşıya getirilen iki kişi birer insandır.

Çocuklarımıza çok küçükten bol öyküler okutabilseydik, insanın görünen yüzü ve gözünün arkasında yaşanmış nice derin acıların, sevinçlerin, özlemlerin harmanında yaşanmış öyküleri olduğunu duyumsatabilseydik yine bunlar gelir  miydi başımıza?

Gördüğümüz her insanın aslında bizim gibi onun da bir öyküsü olduğunu ve her yaşam serüveninin bu yeryüzünde en değerli sayılmasını dileyerek keselim yazıyı..

 

Okunma Sayısı: 71
Etiketler: , , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Gençler… Bu Masalı Mutlaka Okuyun..

FİLLER SULTANI İLE KIRMIZI SAKALLI TOPAL KARINCA.. Dostlar.. Gençler.. Sağlık ve iyilik dileklerimle başlayalım.. Yaşar...

Covid Salgını Üretimi Nasıl Etkiledi?

COVİD SALGINI ÜRETİMİ NASIL ETKİLEDİ? Dostlar; Bir soruyla başlayalım söyleşiye.. Covid salgını ekonomiyi nasıl etkiledi,...

Köylüyü Nasıl Anlarsın?

İki dost konuşuyorlardı. Biri diğerine; – Kardeşim ben köylüyüm, uzakta olduğuma bakma, çocukluğum bu toprakların...

Benim “Düzenli Ordum” Sözcüklerdir..

BENİM “DÜZENLİ ORDUM” SÖZCÜKLERDİR. Dostlar; Kurtuluş savaşı dağınık güçlerle değil, düzenli ordu ile başarılmıştır. Günlerdir...

Salgına Karşı, “İyi Psikoloji” Önerileri..

Dostlar; Salgın sürmekte. Sadece maske, mesafe, temizlik değil, sadece maddi önlemler değil, psikolojimizi de “iyi”...