Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

İçi Boşaltılmış (Ilımlı) İslâm…

ULUSAL GÖZLEM
Dr. Burhan ÖZFATURA

25 Mart 2017 00:04

Yorum Yapılmamış

AKP yönetimi, iktidarda bulunduğu dönemde, en büyük zararı, Yüce Dinimize vermiştir. ABD’nin “Ilımlı İslam” projesini, büyük bir başarı ile uygulamıştır.

1- Yanlış davranışları; agresif, suçlayıcı, ayrıştırıcı, baskıcı tutumları ile; çok sayıda vatandaşımızı (özellikle gençleri) Dinimizden soğutmuşlardır. Ateist sayısını, inanılmaz boyutlarda artırmışlardır.

2- İslamiyet’in tebliğ metodu, “hal” iledir. Yani, örnek davranışlardır.

 1. a) En güzel örnek, Sevgili Peygamberimizdir (SAV). Tatlı dil. Güler yüz, hoşgörü, dürüstlük, tevazu, cömertlik, nezaket, edep, sabır, şükür, adalet, örnek aile yapısı, temizlik, ölçülere sığmayan sevgi vb. yüzlerce haslete sahiptir. İnsanları zorlayarak değil, kalplerini fethederek, imana kavuşturmuştur. Her konuda, en güzel örnek olmuştur. Kalp kırmamış, kimseyi kötülememiş ve kötülenmesine izin vermemiştir. Can düşmanı olanları bile kardeş yapmıştır. Paylaşma, dayanışma şuurunu yerleştirmiştir. İslam’a en büyük kötülüğü yapanları bile affetmiştir. Kin gütmemiştir.
 2. b) Aynı tabloyu, Anadolu’nun İslam’a kavuşturulmasında da görmekteyiz. Tümü; öncelikle Peygamberimizi (SAV) örnek alan ve Ahmet Yesevi Hazretleri’nin potasında pişen, Horasan Erenleri (Hacı Bayram Veli, Hacı Bektaş Veli, Mevlana, Emir Sultan, Şeyh Edebali Hazretleri, Yunus Emre vb.) İslamiyet’i, devamlı olarak, örnek davranışlar sergileyerek, yaymışlardır.

3- İslam’a yapılan saldırılar:

İlk günden itibaren, gayrimüslimlerin saldırıları, tuzakları, hileleri başlamıştır. Haçlı seferleri, artan bir tempoda devam etmiştir ve etmektedir.

 1. a) İslam Alemini bölmek, zayıflatmak, cahil bırakmak, sömürmek için, her yol mubah sayılmıştır. Ve maalesef, çok da başarılı olmuşlardır. Bugün; 1,7 milyarlık İslam Alemi cahil, perişan, dağınık, birbiri ile kavgalı, mezhep kavgalarında boğulmuş, hukuktan ve demokrasiden mahrum, durumdadır. Tümü, finans oligarşisinin hakimiyeti altındadır. Çağ dışı kalmışlardır. Yüksek teknolojiden, bilimden, kültürden ve en önemlisi gerçek İslam’dan mahrumlardır. Vatikan’ın ve Siyonist/Evangelist çetesinin oyuncağı olmuşlardır. Hiçbir yerde sözleri geçmemektedir.
 2. b) Bu İslam düşmanları, tüm Dünya’da, bir “İslamofobi” üretmeyi başarmışlardır. Bunun için, her türlü hileye ve kalleşliğe başvurmuşlardır.
 • 11 Eylül İkiz Kuleler olay, bir CIA/MOSSAD operasyonudur.
 • İslam’la ve insanlıkla hiç ilgisi olmayan; IŞİD, El Kaide, Taliban, El Nusra, PKK, PYD vs. vs. örgütlerini kuran, destekleyen ve yönetenler de bunlardır.
 • İslam’ı dejenere eden; sapık mezhepler icat edenler de bunlardır.
 • Bugün, birçok İslami cemaat ve tarikat bunlara bağlıdır. (Irak’ı, Siyonizm’in uşağı Kesnizani tarikatı sayesinde, kurşun atmadan, teslim almışlardır.) Ve bu uşaklar; her gün İslam’ı dejenere etmekte, iğrenç fetvalar ve uydurma hadisler üretmektedirler. (Meryem Cemile olayı, ayrı bir ihanettir.)

4- Türkiye’nin durumu:

AKP döneminde, Dinimiz tam anlamı ile dejenere edilmiştir;

 1. a) Her taraf, ne idüğü belirsiz cemaat, tarikat ve şeyhlerle dolmuştur.
 2. b) Uyduruk hadisler ve iğrenç fetvalar, her tarafı sarmıştır. (Birtakım münafıklar, referandum ile ve Avrasya Tüneli ile ilgili hadisler uyduracak kadar, pervasızdır.) Buna mukabil, Diyanet İşleri, iktidarın emrine girmiş, camilerin parti bürosu olmasına göz yummuştur. Hiçbir konuda, görevinin gereğini yapmamıştır.
 3. c) Kula kul (Saraya kul) olmak, mecbur hale getirilmiştir. ŞİRK suçu günah olmaktan çıkarılmıştır.
 4. d) Milletimiz kasten cahil bırakılmıştır. Eğitim kalitesi bilerek düşürülmüştür. İlmin, araştırmanın, (Kuran’ı Kerim’de 700 defa tekrarlanan) aklı kullanmanın, önemi unutturulmuştur. İslam’ın tek göstergesi başörtüsü olmuştur.
 5. e) Dindar geçinenler (daha doğrusu, dinden geçinenler) ve kendisini lider sananlar; Ahreti unutmuş, Dünya zevklerine (kasa, masa, nisa) esir olmuşmardır.
 6. f) Fuhuş, her türlü sapıklık (oğlancılık dahil), ensest ilişkiler, muta nikahı, tecavüzler, küçücük kızlarla evlenmeler, kadına şiddet, zirve yapmıştır. (Çocuk pornosunda Dünya 3’üncüsüyüz.)
 7. g) Uyuşturucu, kumar, faiz, kul hakkına tecavüz, yalan, iftira, küfür, hakaret, gıybet, münafıklık, nankörlük, vefasızlık, gurur, kibir, enaniyet, kin, nefret, acımasızlık, kıyım, haysiyet ve emekle oynamak, haksızlıklar, hırsızlık, rüşvet, yolsuzluklar, torpil, kayırma, emaneti ehline vermemek, lüks, israf, görgüsüzlük, hukuksuzluk, adaletsizlik, kamu malı yağması vb. tüm büyük günahlar, her tarafımızı sarmıştır.

Ve hala, Yüce Dinimiz istismar edilmektedir. Politik çıkarlara alet edilmektedir. Gösterişli cami inşaatları ile halkımız uyutulmaktadır. Asıl görevin; ilim sahibi, ihlaslı cemaatlerin yetiştirilmesi olduğu idrak edilmemektedir.

 1. h) Bu arada, bir de “Hilafet masalı” anlatılmaktadır. Yunanistan’a bile güç yetiremeyen bir iktidar, nasıl olacak da, İslam Alemi’nin lideri olacaktır? Kaldı ki, Dinimizdeki yönetim sistemi Cumhuriyettir. Halifelik olayı, dört büyük halifeden sonra bitmiştir. (Bazılarına göre Ömer bin Abdül Aziz de dahil edilebilir.)

Sevgili halkım; Dinine sahip çık. Bu iktidara kanma. Evet diyerek, Ülkenin felaketine yol açma. Önce “HAYIR” oyu ver. Sonra da, bu iktidardan kurtulmak için çalış…

Okunma Sayısı: 155

Yazarın Diğer Yazıları

Savunma Sanayi (I)

Savunma sanayinin gelişmesi için Kırıkkale’de entegre bir silah sanayinin kurulması hususu, ilk kez İzmir İktisat...

Suyun Değerini Bilelim… (II)

Tasarruf ve kaçakları azaltma çalışmaları: Mevcut şartlarda su arzını arttırmak pek mümkün değildir. Kaldı ki...

Suyun Değerini Bilelim… (I)

Su, insanın en temel ihtiyacıdır. Bir kişi, karnını doyurmadan epey bir süre dayanabilir ancak susuzluğa...

İki Motorun Öyküsü ve TEİ’nin Başarısı

Türkiye savunma sanayi, roket ve hava araçları için ihtiyaç duyduğu motorların büyük bir bölümünü yurt...

Avrasya Paktı…

Azeri kardeşlerimizin muhteşem zaferi; Ermeni çetelerini bozguna uğratması ve işgal altındaki topraklarını kurtarması, hepimizi çok...