Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

“Fitne Uykudadır, Uyandırana Lanet Olsun!!-II

Mehmet ALPEREN

03 Ekim 2008 00:03

Yorum Yapılmamış

Mehmet ALPEREN

SON DURUM

Biz tüm  canlıları  sudan yarattık

Tüm canlılar  derken  bu ifade doğrudan insana  hitap ettiği doğrudur. Zaten kuran ın muhatabı insandır.  Ancak sadece insanı kapsamaz. Zaten Kuran’ın hiçbir yerinde Allah insanları  “canlılar”  sınıfına koyarak  hitap etmemiştir. Kuran insandan bahsederken  onun özel yaratılmış bir  eşrefi mahluk olduğunu  ifade  eder ve çoğunlukla  “ey Nas” veya “ Ey İnsan”  şeklinde hitap  eder. Bu ayette de  insana “ Tüm canlıları sudan yarattık” derken  muhatabı olan insana yaratılışla ilgili  ip ucu vermektedir.

Yani   bir sanatçının bir arkadaşına  yaptığı resmi anlatması  gibi.Bunu anlatırken kullanılan malzemelerden   bahsetmesi   gibi. Eğer öyle olmasa  idi Allah ; Biz sizi de  tüm canlılarla birlikte sudan yarattık  derdi. Bu ne şeref insan için. Fitne, ayetleri kullanıyor aklı  sıra.  Aynı  surenin  20. ayeti de  zaten bizim dediğimizi teyit ediyor. Ancak fitneciler, ayeti sanki  Darvin ’in sapık  görüşünü destekliyormuş  gibi  alıyor. Ne diyor Allah: 29:20   De ki, “Yeryüzünü dolaşın ve yaratılışın nasıl başladığını görün.” Sonra, yine ALLAH (ahiretteki) son yaratılışı başlatacaktır. ALLAH ’ın her şeye gücü yeter. Yani “nasıl yaratıldığınızı” demiyor. Yaratılışın nasıl başladığını  görün”  diyor. Çünkü İnsan (Adem)  yer yüzüne  çok  sonra geldi. Tüm canlılar yaratıldıktan sonra geldi. İnsan geldiğinde yaratılış tamamlanmıştı. İnsan (Adem) bu  yaratılış  hikmetini yakalamaya donanımlı olarak indi. Burada daha önce yaşayan  cinler vardı. Ne oldu? Ne anladınız bundan? Allah gözlerinizi kör mü etti? Allah muhatabı olan insana  yaratılışla ilgili ip  uçları vermeye devam ediyor. Amenna Allah’ın her  şeye  gücü yeter. Bu sebeple  Ademi  insan olarak eşref  olarak ayrı yaratmıştır ve kendinden ruh üflemiştir. Buna da gücü yeter. Aksi halde sizin  iddialar  gibi olsaydı aynı  ruhun tüm yaratıklarda da bir şekilde  görülmesi gerekirdi. Ben daha bu zamana kadar bir beygirin köpekleri taklit etmeye çalıştığını   görmedim. Buna  gerek  duymamıştır herhalde? Ama gerek duyması için  beygirin önce akıllı olması gerek . Aklı olan çevrede  neler olduğunu  kendinin dışına bir şeylerin varlığını  hisseder, duyar,  akıl  eder ilgilenir. İnsanlarla birlikte yaşayan  hiç bir  canlının bu zamana kadar insanlara  benzemediği de ayrı bir  gerçek.

Oysa hayvanlar bir  fıtrat üzeredir. Onlar için hayat  yemek, barınmak, korunmak ve çiftleşmekten ibarettir. Bunu onlara  kimse öğretmez. Kendi  familyasının  milyonlarca yıldan beri gelen devamıdır. Bu zamana  kadar insanlık tarihi  bir maymunun insan  haline  geldiğine  şahit olmamıştır. Veya  bir  balığın  ayaklanıp yürümeye başladığını. İnsan DNA larının  bile birbirlerine benzemediğini  bilim adamları  açıkladığında, haşyet içinde  kaldım. Burada insanın  kendi hakikatini yaşadığını görmüştüm. Bu durum Allah ın insana verdiği özellikten hareketle,  genetik anlamda da bir birinin devamı  olmadığını  her  biri  bir   fert  olarak  yaratıldığını göstermesi bakımından önemli değil mi? İslam öğretisinde bir  kavram vardır “Hakikat ferdin hakikatidir.” Oysa  hayvanlar için bunu  söylemek  mümkün değildir.

Okunma Sayısı: 98
Kategori: Mehmet ALPEREN

Yazarın Diğer Yazıları

Yakın Tarih Uydurması

Bu yalancı  tarih daha ne kadar nesillere okutturulacak? Mustafa Kemal Atatürk İngilizlerin istediklerini yerine getirmek...

Müge Anlı ile Tatlı Sert, 500 Program

Bende son zamanlarda Atv de hafta içi her gün yayımlanan Tatlı Sert programına müdavim oldum....

New York da Beş Minare

Önce kendi kendime  sordum. Neden “ New York da beş minare?” dedim belki de film...

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(II)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(II) Erdemleri ile dost olabiliriz” anlayışı. El cevap ;Bu da yanlış....

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(I)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(ı) Bu bir din savaşıdır. Gazze ye yapılan saldırı ve soykırım...