Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Fetö Ateş Topunu Tutan Yok!


21 Şubat 2020 00:01

Yorum Yapılmamış

FETÖ…

Siyasi ayak

Kalkışma

Ve tartışmalar

FETÖ siyasi ayağı için Recep Tayyip ERDOĞANdır restini çeken Kemal KILIÇDAROĞLUna cevap, ERDOĞAN’ın grup toplantısında resti görmesiyle geldi ve “şayet darbe başarılı olsaydı, darbe sabahı Kemal KILIÇDAROĞLU hangi sıfatla karşımıza çıkacaktı? iddiasını sürmesiyle karşı reste dönüştü ve FETÖ’nün siyasi ayağının KILIÇDAROĞLU olduğunu söyledi.

Evet öyle bir ateş topu ki FETÖ; kimse eline almadığı gibi yanından bile geçemiyor! Yaklaşmıyor.. Yaklaşamıyor!

E nasıl yaklaşılacak ki?

PKK’dan daha tehlikeli. Elmayı içinden kemiren azgın kurt misali. Baksanıza kıdım kıdım, sinsice devletin üst – ana kademelerinden tutun, alt kademelerine, kılcal damarlarına kadar farkına bile varılmadan (mı acaba) yerleşmişler.

Bununla da kalmışlar, besle kargayı oysun gözünü” misali, kalkışma yapacak cesareti demeyeceğim; NANKÖRLÜĞÜ bile bulmuşlardı!

Allah’tan ki başaramadı ve bugün tartışmasının dahi tüyler ürpertici olduğunun, GERÇEĞİNE meydan verilmedi.

Amma en azından FETÖ, çok bilinmeyenli denklem olmaktan çıkmış, iki bilinmeyenli denklem haline gelmiş oldu! İki kişi arasında tartışılan “sensin” kavgasının sonunda çözüm bulacak ve sonuç ortaya çıkacaktır İnşallah.

İnşallah diyorum çünkü pekte çıkacağına, çıkarılacağına inanmıyorum!

İnanmıyorum çünkü sonucunda “ihanet” söz konusu olacak!

Kaldı ki tamamen temizlenmedi bile. Adeta PKK gibi. Bir taraftan yok ediyorsunuz, diğer taraftan adeta ürüyor!

Bu terör örgütünün ilk yıllarının ECEVİT, ÇİLLER, DEMİREL hükümetlerine dayandığını söyleyen uzman ve TV tartışanları, son 10-15 yılını ise 20 yıldır iktidarda olan mevcut hükümetle ortak çalıştıklarından dolayı rahat rahat gelişip palazlandığını, kılcal damarlara kadar sızdığını, farkına varıldığında ise iş işten çoktan geçmiş olduğunu, nihayetinde kalkışmaya bile kalktıklarını söylüyorlar!

Konuşmacıların kimileri ilk dönemleri sorumlu tutarken; büyük çoğunluğu da ortak çalışılmış olunmasından dolayı bir şekilde ortaklığı sonlandırıp mücadele etmeye başlayan ERDOĞAN ve hükümetlerinin sorumlu olması gerektiğini savunuyor!

ERDOĞAN da Çarşamba günü yaptığı grup toplantısında aynı bu konuyu dile getiren bir konuşma yaptı ve ilk dönemlerde hiç müdahale edilmediğini, kendi dönemlerinde ise fark edildiğinde büyük bir mücadele verdiğini, kalkıştıkları hain darbeyi halkın girişimiyle durdurduklarını, yönetimi ele geçirmeye engel olduklarını, şimdi de tepeden tırnağa bir bir temizliğe başladıklarını söyledi.

Sözün Özü!

Madem iki taraf birbirini suçluyor ve siyasi ayağın ortaya çıkarılmasını istiyor, o zaman neden FETÖ terör örgütünün araştırılması için CHP ve İYİPin meclise verdiği FETÖ Araştırma Önergelerinin ve kurulması istenen Araştırma Komisyonları’nın AKP ve MHP tarafından red edildiğinin de anlaşılamadığını söyleyen konuşmacılar, ivedilikle bir Araştırma Komisyonu’nun kurulması ve çalışmaların başlatılması gerektiğini açık ve net olarak söylüyorlar.

Refah ve huzurumuz, güvenimiz için, doğrusu da bu değil mi?

Bakalım refah ve huzuru ne zaman bulacağız.

Ne zaman gerçek anlamda FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkacak?

Bu kalkışma başarılsaydı kimler nerelerde olacaktı?

O liste mutlaka vardır ve isimler de bir bir belirlenmiştir.

 

Mustafa Kemal ÖZGÜRSOY

Okunma Sayısı: 92

Yazarın Diğer Yazıları

Kanal İstanbul ve Mahşeri Yaşayan Türkiye

COVID-19 can alıyor acımasızca. Dünya diken üstünde. Bakanlıklarımız önlem üstüne önlem alıyor. Sağlıkçılarımız tedirgin. Milli...

Dr. Mehmet Öz’ün Kaleminden Virüs

Yıllardır doğru düzgün girmediğim Facebook’a bu virüs yüzünden girip bir şeyler yazayım istedim çünkü neredeyse...

Saray ile Gecekondu Aynı Mesafede!

“Kır ayağını otur yahu” başlıklı  yazıma yorumdan kaçıp telefon ederek sitem edenler de oldu, yaşımdan...

Maske Diyerek Geçme, Tanı!

Bir materyali, bir eylemi, bir aleti-edevatı, yerinde, zamanında kullanır veya yaparsak anlam kazanır! Anlamsız yapılan,...

Kır Ayağını Otur Evinde Yahu!

ÖNCELİKLE: Gereğini yapanlara sözüm yok. Saygı duyarım. Benim sözüm uymayanlara. Zira sağlık çalışanlarımızı da düşünmek,...

Yorum Yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Yukarı