Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Facebook’a Isınamadım Gitti


03 Mart 2011 00:00

Yorum Yapılmamış

Face: Yüz, çehre. Book: Kitap, defter. Nedendir bilmiyorum facebook’a ısınamadım gitti. Orada hesabım var fakat orası bir türlü çekici gelmedi bana. Fazla duramıyorum ve orada saatlerini geçirenlere hayret ediyorum. Bilgisayar oyunlarına merakım olmadığı için olabilir mi acaba? Sanal çiftçilik falan ilgimi çekmiyor belki ondandır.

Resim ve video paylaşımı yüksek oranlı. Yazı pek olmuyor. Face ye neden ısınamadığımı irdelemeye devam ediyorum. Cep telefonlarından da bağlantı kurulabiliyor Feca ve Twitter de. Cep telefonundan resmi ya da videoyu çekip hemen face de paylaşabiliyorsun. Bu işlemi dizüstü pc ya da Notebook ile de yapabilirsiniz.

Ben neden ısınamadım Face’ye ya da Twitter’e? Mail adresiniz ile paylaşım olamaz mı? Video dosyaları büyük olduğundan mail 4 MB yi rahatlıkla aşacağından videoyu mutlaka bir siteye upload etmek zorundasınız. Face de paylaşımlar devamlı aktığından paylaştığınız bir konu 3 saat sonra gözden kaybolur. Geçicidir yani.  Youtube’ye videoyu yüklerseniz kalıcı olur tabi. Forumlar da internette eski çekiciliğini kaybetti. MSN dahi eski çekiciliğinde değil. Forumların ve MSN’nin gözden düşmesinde mail adreslerinin kolay çalınabilir olması, bayanların rahatsız edilmeleri de etken tabi.

Kalıcı olmak konusunda dünya fani kardeşim kim kalıcı ki internette iki resim ya da video kalıcı olacak diyebilirsiniz. Ama video için 2 saat uğraşacaksınız ve face de 1 saat sonra kaybolup gidecek. Listenizdeki 3-5 kişi bakacak diye saatlerce uğraşacaksın. Bari Youtube ye yükle de bir şeye benzesin. Face’deki arkadaşlarım gücenmesinler sakın ama ben çok duramıyorum face de.

Okunma Sayısı: 86
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...