Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Ertesi Gün


23 Kasım 2020 00:01

Yorum Yapılmamış

Bukowski ne güzel söylemiş “Sabah uyanıp ayağa kalkabilmek bile bir tür başarı sayılmalıydı bu hayat koşullarında…”

Güzel Ülkem ’de sabah uyanıyorum. İlk işimiz en doğru haberi alabileceğimiz kanalları açmakla başlıyor. Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş bir şahıs aleni olarak Twitter hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit mesajı yazmış. Aman Tanrım biz ne günlere kaldık. Genel Başkana yapması zaten nasıl bir yürek yemiş, kime güvenmiş dedirtecek durumda. Benim Ülkem de yasalar suç örgütü Liderlerinin eline mi kaldı! Ne oluyoruz! Bu nasıl bir durum! Tamamı ünlem ve soru işaretleriyle dolu. Makamlarında ağırlayanların da kendini sorgulaması gerektiğine inanıyorum. Neyse soruşturma başlatılmış. Kanunlarımız tecelli edecektir umarım.

Bunu sindiremeden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gelen yasaklar özellikle Restoran, pastane, kafe gibi yeme ­içme mekânları da 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya “gel­-al” şeklinde hizmet verebilecek. Tüm illerde 65 yaş ve üzeri kişiler gün içinde 10.00-13.00, 20 yaş altı olanlar 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek.
Bu saatler dışında belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşların sokağa çıkmaları yasak.
Yasaklar listesinde son durum şimdilik bu.15 gün sonra iyi bir sonuç alacaksak bu kadarına herkes katlanabilir. Her gün çember daralmakta. Yakınlarımızdan Covıd-19 dan dolayı kayıplar çok. Son zamanlarda karşı komşum, dostlarım hemen hemen hepsi pozitif çıktı. Benim de kendi adıma psikolojik olarak kaygılarım oluşmaya başladı. Umutlarımızı tüketmeden hepimizin minimum zararla atlatacağını düşünüyorum. Umut fakirin ekmeği derlermiş. Sağlıklı günlerimizi, kalabalıkları çok ama çok özlüyorum.

Haber Türk’te gündeme ait soruları yanıtlayan Bülent Arınc’ın HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tutukluluğu hakkında hayret ediyorum diyen Arınc’ın yaptığı açıklamalara ben de hayret ettim.

Özgürlükçü düşünmek lazım elbette. Demokrasinin en güzel özelliği düşüncelerini özgürce ifade edebilmen değil mi. İfade edenlerin akıbeti paradoks durumda. Yarın sabah pozitif ve iyi haberlerle uyanmak istiyorum. Benim, bizim ve hepimizin önce sağlık sonra huzur dolu günlerin hep var olması.

 

Okunma Sayısı: 238
Kategori: Sibel GELBUL

Yazarın Diğer Yazıları

İçimizden Kadın Kahramanlar(Müfide İlhan)

“Kadın Olmak” 2021 Yılının ilk köşe yazım. Kadınların sesi, kulağı olmak, içimizde ki girişimci ruhuyla...

Kadın Olmak

Bugün 01.01.2021… Yeni bir ajanda açtım. Yılları suçlamaktan vazgeçelim! Hep hayırlı Cuma mesajı geldiğinde Çarşamba...

Mee Too (Ben de) Hareketi

#Metoo ilgili yerel ya da uluslararası isimlerin varyasyonları ile kamuoyuna cinsel istismar ve cinsel tacize karşı...

İnsan Hakları

BİRİ YER BİRİ BAKAR, KIYAMET ONDAN KOPAR Atasözünün hikâyesi şöyle dir; Ünlü Hükümdarlardan Gâzneli Mahmut’un hayatı...

Yeni Dünya Düzeni

Işık hızıyla ilerleyen hayatlarımıza bakış açılarımız değişti mi? İdeolojik yapılardan ziyade insan odaklı bir topluma...