Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Erdoğan’sız AKP Testi Yapılıyor


12 Aralık 2011 00:01

Yorum Yapılmamış

Sayın Başbakan sindirim sistemi ameliyatı olduğundan beri gelişen olaylara bakıyorum da tuhaf işler dönüyor, ince hesaplar yapılıyor algısına kapılıyorum. Medya da her zaman olduğu gibi ameliyat olayı da şova ve medyatik bir şapşallığa

dönüştürülmüş vaziyete. Basına verilen bir iki Erdoğan resimlerinden papatya falları bakılıyor. Erdoğan’ın evi DİLEK AĞACINA dönüştürülme çabaları da evinin kapısının önüne konulan GEÇMİŞ OLSUN defterinden belli. Yani Erdoğanlara gelen gidenlerin çekildiği birkaç poz resimden ne fal bakılabilir ki ?

 

Fotoğrafta Erdoğan nasıl giyinmiş, hanımı ne giymiş, misafirler ne giymiş, kim ayakkabı giymiş, kim terlik giymiş, kim saçını yana taramış, kim bacak bacak üstüne atmış, kimin hediyesi neymiş, bir sürü saçma sapan aktüalite dedikodu haberleri kapladı. Evinden çıkmış şuraya gitmiş şunla konuşmuş vs. Olaylara bütünsel bir açıdan bakarsanız görürsünün ki tüm bunlar bir perde ve medya şapşallığıdır.

 

Perdenin ardında olan ise ERDOĞANSIZ BİR AKP NİN DURUŞ DAYANIKLILIK ÖLÇÜMÜDÜR. Bazı şaşkınlar da bu ölçümlemelerde piyon olarak malzemedir. Evinde onca misafir ağırlayabilen sayın başbakan birkaç kere de ünlü televizyon spiker ya da programcısını evine davet eder sohbet eder ve halka naklen ulaşabilirdi de neden bu yapılmadı ? Neden basına birkaç foto yollanarak televizyonlara aktüel fal baktırıldı ?

 

Erdoğan-Gül-Arınç üçlüsü 2014 senaryolarına karşı uygun hikayeleri oluşturuyorlar. CHP yi 80 yıl önceki hesaplarıyla boğuştururken, MHP yi değişik tezghlara dokuturken AKP çok uyanık doğrusu. AKP Erdoğansız ne yapılır ve 3 yıl sonrasının hesaplarını, denemelerini yapıyor. Yeni anayasa ne oldu ya da nasıl olacak ? Yeni anayasa da başkanlık sistemi olacak mı ? Önümüzde yığınlı belirsizlik var. Erdoğan izin vermeden ya da işaret etmeden yaprak kımıldamıyor.YSK dahi Cumhurbaşkanlığı seçiminin ne zaman yapılacağı konusunda Erdoğan’ın ağzından çıkacak yıla bakıyor sanki.  Muhalefet Dersim lakırtılarıyla uğraşıyor.

 

Çok merak ediyorum muhalefet Cumhurbaşkanlığı halk seçimine nasıl hazırlanıyor ya da hazırlanıyor mu yoksa ayakta mı uyuyor ? CHP ve MHP üzerinde mutabık kalabilecekleri isimler var mı ? CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak uyur uyur en sonunda Deniz Baykal der mi ? Muhalefet tezgaha düşmekte çok usta. Gül ile Erdoğan arasında sahte bir kayıkçı kavgasında Gül’ü tekrar isteyebilecek kadar saf bence. Olur mu olur.

 

Muhalefet bir bayan Cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşabilirse işin rengi 2014 de çok değişir.

 

Okunma Sayısı: 101
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...