Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Ebediyen Ezilirler!


25 Şubat 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

Samsun ve Fatsa’nın seçilmiş ve atanmışlarıyla toplum önderleri il ve ilçeye Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM)’i açarak, hizmeti otistik çocuklar ve ailelerinin ayağına getirirken, Ünye’nin seçilmiş ve atanmışlarıyla toplum önderleri Toki ilköğretim Okulundaki (OÇEM) sınıfını öğretmen yokluğu nedeniyle hizmete

açamadıklarından, ilçe dışına gidip gelmek zorunda kalan aileler ve çocuklarının büyük mağduriyet yaşamalarına sebep olmaktadırlar.
Allah ibreti âlem için yarattığı (bedensel, zihinsel ve otistik engelli) bütün kullarının ve hatta ülkesinin yarasına merhem olsun diye kulları içinden kişisel yetenekleri sayesinde öne çıkardığı vasıf sahibi (Toplum Önderi )kimlikli ve kişilikli insanların yolunu açarak topluma hizmet etmeleri için onlara fırsat verir.
Bu konudaki fırsatları elde eden komşu il ve ilçelerin seçilmiş ve atanmışlarıyla toplum önderleri doğru zaman ve yerde kullanmayı başarırken Ünye ye komşu il ve ilçelerine hatta benim diyen mega şehirlere oranla 1980 yılından buyana defalarca verilmiş olan bu ve benzeri fırsatlar hoyratça harcandığı için eğitimde olduğu gibi Otistik çocuklarımızın eğitim merkezi OÇEM’in açılmasında da kullanılamamıştır.

Kapı komşumuz il ve ilçelerin seçilmiş ve atanmışları ile toplum önderleri ülkesinin ve insanlarının yarasına karınca kararınca merhem olmak için varını yoğunu ortaya koyarken, karlı dağdan kar bağışlamaya gelince mangalda kül bırakmayan Ünye’nin seçilmiş ve atanmışlarıyla, toplum önderleri, kalıcı ve öncelikli hizmetlerin başında gelen ve Otistik çocuklar için elzem olan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezini kurmak ve bir an evvel hizmete açılmasını sağlayarak otistik çocuk sahibi ailelere, dolayısıyla ülkeye ve bütün insanlara rahat bir nefes aldıramayacaklar ise neden seçilmiş ve atanmışlar, doğrusu anlamak mümkün değil.

Evet, saygıdeğer okurlar ve sorumluluk sahibi sevgili insanlar, ülke genelinde olduğu gibi Ünye ve bölgesinde onlarca Otistik çocuğumuz ve aileleri var. Komşu ilimiz Samsun ile komşu ilçemiz Fatsa’nın seçilmiş ve atanmışlarıyla toplum önderlerini otistik çocuklarının geleceklerine ışık olan Otistik Çocuklar Eğitim merkezi (OÇEM)’i şehirlerine kazandırarak, otistik çocuklar ve ailelerini, komşu il ve ilçelere giderek Ünyeli ailelerin yaşadıkları perişanlıkları yaşamaktan kurtardıkları için özveriyle çalışan seçilmiş ve atanmışlar ile toplum önderlerini tebrik ediyor, dostlar alışverişte görsün misali günü gün ederek çalışır gözükenleri Yüce Allah’a havale ediyoruz.

Ünye’nin seçilmiş ve atanmışlarıyla, toplum önderleri TOKİ ilköğretim okulunda bir şekilde oluşturulduğu halde öğretmen yokluğu nedeniyle açılamayan OÇEM sınıfına bir an önce öğretmen atanmasını yaparak, yaptırarak otistik çocuklar ve ailelerini yollarda ve araçlarda yıllardır yaşadıkları perişanlıktan kurtarsınlar. Aksi halde, hayata tutunmak için zor şartlarda ilçe dışında çıkış yolu arayan otistik çocuklar ve ailelerinin vebali altında ebediyen ezilirler diyor, saygılar sunuyorum.
Ahmet Yenin
Ebediyen Ezilirler!

Okunma Sayısı: 81
Kategori: Ahmet YENİN

Yazarın Diğer Yazıları

İnsana Güven Kalmadı

Kedi demeye dilim varmayan; bu güzel insan dostu canlının, onlarca insan dururken, insan heykelinden şefkat...

Cumhurbaşkanımızın Bir Tek Ordu’da mı Sözü Geçmiyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ın yaşlılar ve engelliler için ücretsiz seyahat yasası bir sözü ile çıkarılarak...

Bilmiyorsa Eşeğe Binecek…!

Millet devletin kuruluş amacını bilecek,halen daha öğrenmemiş,öğrenememiş ise günümüzde olduğu gibi kusura bakmasın ama artık...

Özde Öğretmenlerin, Öğretmenler Günü Kutlu Olsun…

Saygıdeğer İnsanlar ve okurlar, bu günkü köşe yazımda Ünye’nin sevilen ve sayılan diş hekimlerinden Mustafa...

İrecep Değil, Recep Olcağız..!

Sinan Başaran’ın makalesinden alınmıştır.Kendisine kutlarız milletimiz ve memleketimiz adına..Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu, bir süre kaymakamlıktan...