Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bilmiyorsa Eşeğe Binecek…!


25 Kasım 2016 00:02

Yorum Yapılmamış

Millet devletin kuruluş amacını bilecek,halen daha öğrenmemiş,öğrenememiş ise günümüzde olduğu gibi kusura bakmasın ama artık eşeğe binecek..Bundan sonrada günümüzde olduğu gibi eşeğe binmeye devam edecek.. !

Çünkü yaşananları görmüyor,yaşadıklarından halen daha ders alamıyor yada çektiği acıya ve çileye rağmen ibret almamış ise eşeklikten kurtulamamış olduğu ve olacağı için doktorun umutsuz vaka’lar için hasta ve yakınına söylediği gibi ne yerse yesin misali devletini tanımayan vatandaşlarda umutsuz vaka misali eşeğe binmeye ve eşekçe yaşamını sürdürmeye devam edecek..

Evet bu vahim durumu,insanının çaresizliğini sen ben yada sıradan vatandaşlar değil,devlet görecek ve derhal gerekeni yaparak milletine güven verecektir.

Devlet milleti içindir.Devlet vatandaşının yani milletinin bu ve benzeri olumsuzluklarını görüp derhal müdahale ederek gidermek için vardır.

Tabi millet de devletin bu görevini yerine getirmesi gerektiğini bilecek ve ona göre davranacaktır.Yani her şey karşılıklıdır….

Devlet gibi millet de günümüzde olduğu gibi beni sokmayan yılan bin yaşasın diyorsa ki evet öyle diyor o zaman daha söylenecek söz yok…

Çünkü devlet dahil herkes bana ne kimin ne hali varsa kendisi görsün halletsin diyorsa ve olanları görmüyorsa hem devlet, hem de millet yok, yada daha anlaşılır bir ifade ile söylemek gerekirse kimse alınmasın ama devlette millet de bitmiş demektir…

Allah bu devletinde milletinde sonunu hayır eylesin diyor, saygılar sunuyorum.
Ahmet Yenin
Bilmiyorsa Eşeğe Binecek..!

Okunma Sayısı: 235
Kategori: Ahmet YENİN

Yazarın Diğer Yazıları

İnsana Güven Kalmadı

Kedi demeye dilim varmayan; bu güzel insan dostu canlının, onlarca insan dururken, insan heykelinden şefkat...

Cumhurbaşkanımızın Bir Tek Ordu’da mı Sözü Geçmiyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ın yaşlılar ve engelliler için ücretsiz seyahat yasası bir sözü ile çıkarılarak...

Özde Öğretmenlerin, Öğretmenler Günü Kutlu Olsun…

Saygıdeğer İnsanlar ve okurlar, bu günkü köşe yazımda Ünye’nin sevilen ve sayılan diş hekimlerinden Mustafa...

İrecep Değil, Recep Olcağız..!

Sinan Başaran’ın makalesinden alınmıştır.Kendisine kutlarız milletimiz ve memleketimiz adına..Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu, bir süre kaymakamlıktan...

Duvarlar Yıkılsa da Halkta Tık Yok,İnsanlar Ölse de..!

Ünye Tabakhane deresi, ya da yan yol istinat duvarı, iş ve işlemleri, gerek ihaleye girilerek,...