Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Dünya İnternet Siteleri Reytingine İlişkin Ulusal Çağrı


22 Eylül 2008 00:44

Yorum Yapılmamış

EDİTÖRDEN 

Sayın bilgiağı.net okurları ve yazarlarımız;

Kullanmakta olduğunuz kişisel bilgisayarlarınızda yüklü bulunan internet servis sağlayıcınıza www.alexa.com un toolbar ını yüklemenizi istirham ediyoruz. Bunu talep etmemizin bir çok gerekçesi bulunmaktadır. Bunlar:

1. Alexa.com dünyada internet sitelerinin reyting ve page rank ölçümünü yapan önemli ölçüde bu konuda kendini geliştirmiş neredeyse tekel durumuna gelmiş uluslararası bir kuruluştur. Bu kuruluş dünya internet sitelerinin reytingini ve değerini ölçmek için alexatoolbarı kullanmaktadır. Bu ölçümlerle dünya internet sitelerine reyting vermektedir.

Ülkemizdeki televizyon kuruluşlarının reytingini ölçmek için nasıl ki AGB verileri kullanılıyorsa alexa.com da bunu internet ortamında web siteleri için dünya üzerinde yapmaktadır.

DÜNYA İNTERNET SİTELERİ ARASINDA TÜRK İNTERNET SİTELERİNİN GÜÇLÜ VE BÜYÜK GÖRÜLMESİ İÇİN TÜRKİYE’DEN GİRİLEN SİTELERİN ALEXA.COM SAYACINDAN GEÇMELERİ DURUMUNDA BÜTÜN OLARAK HANGİ TÜRK SİTESİNE GİRERSENİZ GİRİN ULUS OLARAK TÜRK SİTELERİNİN REYTİNGLERİNİ YÜKSELTMİŞ OLACAKSINIZ.

İnternet explorer veya firefox veya hangi tür tarayıcı kullanırsanız kulanın, bu tarayıcıya alexa toolbarı eklemeniz sizin için 3 mm yer tutmasının dışında hiç ama hiç zarar vermemektedir. Bunu güvendiğiniz herkese sorabilirsiniz. Ama bu küçük davranışınızla ülkemiz sitelerine çok büyük destek vermiş olacağınızı unutmayın. Sizleri bu konuda toplumsal sorumluğa davet etmekteyiz.

2. Bu toolbarı yüklemeniz durumuda sizin sık olarak girdiğiniz siteleri de güçlendirmiş olacaksınız. Böylelikle bilgisinden ve dokümanından faydalandığınız paylaşımda bulunduğunuz siteye reyting kazandırarak insanlık sorumluluğunuzu veya okur olma sorumluluğunuzu vicdanen yerine getirmiş olacaksınız.

Alexa.com un toolbar ını BURADAN yükleyebilirsiniz.

Ülkemizin tüm yerli internet sitelerine kümülatif olarak destek olmak ve/veya  sizin çok girdiğiniz sitelere de özel destek olmanız için bu bilgilendirmemizi dikkate almanızı istirham ederiz.

Mutlu yarınlar dileğiyle esen kalınız.

Okunma Sayısı: 99
Kategori: EDİTÖRDEN

Yazarın Diğer Yazıları

Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği TİGAD Büyümeye Devam Ediyor

Merhaba Kıymetli Okurlarımız; Gazetemiz Yazı İşleri Müdürlüğü görevine Zehra EMRE getirilmiştir. Uzun bir zamandır Yazı...

Yazarımız Mimarların Duayeni, Prof.Dr. Ahmet Vefik Alp Hayatını Kaybetti!

ACIMIZ BÜYÜKTÜR. GAZETEMİZİN MÜDAVİM YAZARLARINDAN, TÜK VE DÜNYA MİMARLARININ BAŞTA GELEN FİKİR VE BİLİM İNSANI...

26. Dönem Yazar Portal Yazar Müracaatları Başladı

Sayın okurlarımız;   13 yıldır günlük yayınlanmakta olan gazetemizde 26. dönem (bahar dönemi) yazar alımlarımız...

Sosyal Medya Etiği ve Sosyal Medya Etik İhlalleri: Hashtag Kullanımı

Sosyal Medya Etik İlkelerine Dair Esaslar başlığını taşıyan makalemiz ve buna ilişkin İngilizce ve Türkçe...

Yazarlarımıza Sosyal Medya Konusunda Önemli Duyuru

Yazar Portal İnstagram hesabı güncellenmiştir. Yazarlarımızın Sosyal medya hesabımızı takip etmesi zorunludur. İnstagram hesabımızdan sadece...