Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

DTP Koalisyon Ortağı Olmak İstiyor


14 Kasım 2009 00:02

Yorum Yapılmamış

Habur sınır kapısındaki malum karşılamada ortam çok gerilmişti. AKP açılım sürecinde DTP den gol yemiş gibi görünüyor. DTP neden böyle bir şeye kalkıştı diye merak edenlere söyleyeyim hemen. DTP gelecek seçimlerde AKP nin tek başına hükümet kuramayacağına inanıyor ve AKP yi belirli seviyede oy kaybetmesini sağlamak istiyor.

 AKP seçim sonuçlarında DTP ile koalisyon yapmaya mecbur bırakılmaya çalışılıyor. MHP nin bu kadar sert söyleme girmesi gelecek seçimler açısından çok tehlikeli aslında. CHP ve MHP ilerde bu sert söylemlerinden çok pişman olabilirler.

 DTP bu konuda çok sinsi ve uyanık davranıyor bir yandan AKP nin de altını oyuyor. Habur sınırı karşılaması halkı bunalıma sürüklerken AKP de hatasının farkına vardı ve Avrupa dan gelecekleri hemen durdurdu. AKP DTP ye muhtaç hale sokulmaya çalışılıyor. Seçimler yaklaştıkça DTP bazı kışkırtöalara zemin hazırlayabilir.

 DTP koalisyon ortağı olabilmek için açılımı dinamitleyebilir mi acaba ? MHP oturduğu dalı kesiyor durumuna yuvarlanmaz inşallah. Çünkü yarın DTP li bakanların önünde ceket iliklemek kolay değil. AKP ye oy kaybettireceğim hesabının bir ucunda da DTP yi iktidar ortağı yapmak da var. Sonra içimize sindiremediğimiz Habur kutlamalarının on katını tüm yurtta görebiliriz.

13 Kasım 2009 Cuma

UĞUR ÖZALTIN

Okunma Sayısı: 79
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...