Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Denemesi Bedava!(III)


29 Mart 2010 00:02

Yorum Yapılmamış

Partilerin maddi ve manevi gücüyle rüzgârı arkaya alıp bedavadan meclise girdikten sonra meclis kürsüsünden lehte ve aleyhte konuşmada yasa oylamalarında liderinin gözlerine bakarak parmakçı vekillik yapmaktan ziyade, Tunceli Bağımsız Milletvekili Sayın Kamer Genç örneğinde olduğu gibi kendi kişisel gücünüzle bağımsız olarak meclise bir değil birkaç giriniz de ondan sonra iktidarı ve muhalefeti toplam 549 milletvekili karşısında memleket ve millet iç ve dış dünya ya karşı nasıl savunularak kutsal görev yerine getirilir ve hizmet alınırmış görelim bakalım!

Meclis çatısı başta olmak üzere bulunduğu bütün ortamlarda sarf ettiği sözlerinin arkasında dimdik duran Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç Hürriyet gazetesinin 10 Şubat 2008 tarihli haberine göre, türban düzenlemesinin, “Anayasa’nın çatısının, şahdamarını keseceğini” savunarak, şöyle demiş:

“Laik Türkiye Cumhuriyeti gözlerimizin önünde yıkılırken biz nasıl hoşgörü göstereceğiz, nasıl susacağız? 1’inci oylamayla laikliği yoğun bakıma aldınız, 2’nci oylamada öldüreceksiniz. Tek başına bir milletvekili olmasaydım bu kürsüyü işgal ederdim. Böyle muhalefet olmaz.” Genç, sözlerini tamamlamasına rağmen kürsüden ayrılmamış. Israrlara rağmen Genç’in kürsüden inmemesi üzerine Toptan, birleşime ara vermiş. Genç, kuliste karşılaştığı CHP’li ve DSP’li milletvekillerine “Benim yanıma, kürsüye ikiniz-üçünüz gelemediniz. Gelseydiniz çok şey ifade ederdi” diye sitem etmiş

Saygıdeğer okurlar Tunceli bağımsız Milletvekili Kamer Genç’in kimliği ve çok renkli kişiliği ile biraz bilgi verip, kendileri bağlı oldukları partinin MKYK üyesi ya da delegelerin verdikleri sıralama oyları milet meclisine gidip o kırmızı ceylan derisi koltuklara kurulup, hani Sn. Kamer Genç kürsüye çıktığı zaman çoğu kez güldükleri, çoğu kez konuşma fırsatı bile vermedikleri o yüce insandan bahsedelim istedim bu hafta.

Sn Genç Tunceli’nin fakir bir ailesinin yedi çocuğundan biri olup okumuş kendisini geliştirmiş ve senelerdir genellikle bağımsız olarak Parlamentoya milletvekili olarak seçilip girmeyi başarmış. Belki de şu an meclisin en kıdemli 5–6 vekilinden biridir.

Halk ve ülke yararına olan, millet menfaatini kutsal vazife bilmiş, ülkesi ve milleti için çırpınıp dururken çoğu kez tartaklanmış, çoğu kez yumruk bile yemiş. Ama aldığı maaşı kuruşu kuruşuna hak etmiş bir zatı muhteremdir Kamer Genç.

Kamer Genç beyle ilgili olarak Şimdi dile getireceklerime siz Saygıdeğer okurlarımın dikkatini çekmek isterim. son beş dönemdir milletvekili olan Sayın Genç Tunceli ve doğunun bir çok ili gibi BDP’nin kale gibi gördüğü bir ilden bağımsız olarak milletvekili seçilerek meclise girmek benim diyen her babayiğidin harcı ve karı değildir.

Devamı haftaya

Okunma Sayısı: 66
Kategori: Ahmet YENİN

Yazarın Diğer Yazıları

İnsana Güven Kalmadı

Kedi demeye dilim varmayan; bu güzel insan dostu canlının, onlarca insan dururken, insan heykelinden şefkat...

Cumhurbaşkanımızın Bir Tek Ordu’da mı Sözü Geçmiyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ın yaşlılar ve engelliler için ücretsiz seyahat yasası bir sözü ile çıkarılarak...

Bilmiyorsa Eşeğe Binecek…!

Millet devletin kuruluş amacını bilecek,halen daha öğrenmemiş,öğrenememiş ise günümüzde olduğu gibi kusura bakmasın ama artık...

Özde Öğretmenlerin, Öğretmenler Günü Kutlu Olsun…

Saygıdeğer İnsanlar ve okurlar, bu günkü köşe yazımda Ünye’nin sevilen ve sayılan diş hekimlerinden Mustafa...

İrecep Değil, Recep Olcağız..!

Sinan Başaran’ın makalesinden alınmıştır.Kendisine kutlarız milletimiz ve memleketimiz adına..Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu, bir süre kaymakamlıktan...