Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Cumhurbaşkanına Hakaret, Edepsizliktir!

Mehmet ALPEREN

08 Ekim 2008 03:07

Yorum Yapılmamış

Mehmet ALPEREN

SON DURUM

Şehit cenazesinde Cumhurbaşkanına yuh çeken bazı  edepsizler türemeye başladı. Türk  Miletlinin Cumhurbaşkanı, Türkiye  Cumhuriyeti devletinin başkanı olan bir kişiye edepsizce  hareketler ve hakaretler  ediliyor. Bu devlete kurşun sıkanlarla  yuh  çekenler  arasında  fark var mı acaba?

Bunlar Müslüman Türk  değildir. Bunları yönlendirenlerin kimler olduğu belli aslında. Ama  o edepsizlerin de buna sahip  çıkmayacaklarını bildiğim  için  söyleyemeyeceğim. O ayrı.

Cenaze törenine katılan cumhurbaşkanına hakaret etmek  şehide  saygısızlı etmek?  kimin  geleneği,  kimin töresi,  kimin hoşuna gider. Parlamentonun yüzde seksen  desteği ile  Cumhurbaşkanlığına getirilen  Sayın Gül, bu  edepsizliği hak  edecek ne yaptı? Bu soru ayrı. Velev  ki hak  etti. Bunun yolu bu  değil. Müslümanların  gözlerine bakarak Ramazan ayında kürsüden   su içen  Ahmet Necdet  Sezer e bile biz hakaret etmedik. Ama düşüncelerimizi, üzüntümüzü  yazdık.

Aslında Cumhurbaşkanının açıklamasında dediği gibi; ”Bunlar  halkın  tepkisi değil”

Ben söyleyeyim;

Bunlar bir  kaç edepsiz, terbiyesiz hayasız ve  PKK dan farkı  olmayan  bölücü  zihniyet. Türk Miletlinin  yüzde seksenin dışında kalan  azınlık zihniyet  bunlar. Beyler, edepsizlik  etmeyin. Cumhurbaşkanını  sevmek  zorunda değilsiniz. Ama saygı  duymak zorundasınız. Bu hakaretlerini Türk Miletline yapılmıştır. Türk  devletine  yapılmıştır. Bunu vakti ile komünistler bile yapmamıştı. bunlar Bunlar daha aşağılık  bir  fikri yapıya sahip olmadırlar. Aksi  halde  hiçbir  anlamı  olmayan bu tür hakaretlere girişmezlerdi.

Şimdi  soruyorum. Bu saygısızlıkla elinize ne geçti. Hakaret ederek nereye varmak  istiyorsunuz? Üstelik sizi bu yaptığınız  saygısızlık sadece  Cumhurbaşkanına da değil.

Bir  şehit cenazesinde sizin. Siz hem  cenazeye hem şehide hem  şehit ailelerine ve  hem de devlete saygısızlık ediyorsunuz.  Merak etmeyin bu hakaretlerle partiniz  oy  almaz. Ya da  amacınıza  ulaşamazsınız. Üç beş  sefil bir  araya gelerek  milleti  temsil ettiğinizi sanıyorsanız  size bunu  telkin  ederek oraya gönderen  ağa babalarınıza dönün ve; “Bir gün  belki seçilirseniz size de hakaret ederlerse  ne yapacaksınız? ”deyin bakalım.     Aslında  ülke  genelinde  ellerine   geçen  her fırsatta sözde  hükümeti ve devleti yıpratarak kendilerine  meşru zemin hazırlayan ittihat ve terakki  artıkları,  sözde vatan severlerin  bölücülük noktasına  PKK dan farkları  yoktur.   

Okunma Sayısı: 107
Kategori: Mehmet ALPEREN

Yazarın Diğer Yazıları

Yakın Tarih Uydurması

Bu yalancı  tarih daha ne kadar nesillere okutturulacak? Mustafa Kemal Atatürk İngilizlerin istediklerini yerine getirmek...

Müge Anlı ile Tatlı Sert, 500 Program

Bende son zamanlarda Atv de hafta içi her gün yayımlanan Tatlı Sert programına müdavim oldum....

New York da Beş Minare

Önce kendi kendime  sordum. Neden “ New York da beş minare?” dedim belki de film...

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(II)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(II) Erdemleri ile dost olabiliriz” anlayışı. El cevap ;Bu da yanlış....

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(I)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(ı) Bu bir din savaşıdır. Gazze ye yapılan saldırı ve soykırım...