Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Cılkı Çıktı


30 Mart 2012 00:01

Yorum Yapılmamış

Cılk yerine başka uygun kelime var biliyorsunuz fakat ben size saygımdan dolayı yazamıyorum. Ama siz anlıyorsunuz değil mi ? Cılkı çıkarılmadık bir şey kaldı mı ? Şehitlik kavramının cılkını çıkardılar,balın cılkını çıkardılar, organ naklinin cılkını çıkardılar, eğitimin cılkını çıkardılar, dershanelerin ve üniversite giriş sınavlarının da cılkını çıkardılar, genel kurmay başkanlarını terör örgütü kurmak ve yönetmek suçuyla suçlayıp idamını istmekle hukukun cılkını çıkardılar, teröristleri de önce habur da hacı karşılar gibi karşılayıp sonra da terörist ölülerine şehitlik belgesi vererek vicdansızlıkta zirve yaptılar.

YARIM DOKTOR CANDAN, YARIM İMAM DA İMANDAN EDER atasözünü fazlasıyla yaşıyoruz galiba. Tüm bu yaşananlar ileri demokrasi masallarıyla yapılıyor. Kin, kibir, hırs, hasedin yalancı cennetindeyiz sanki. Bu rüyayı yüzde ellilik kesim zevklenmiş halde zevkten dört köşe yaşarken diğer yüzde elli muhalif kesim kabus görüyor. Gidişattan hiç memnun değiller. Bu kadar cılkın çıktığı yerde mutluluk nasıl oluşuyor onu da anlamıyorlar. İçten içe de KESER DÖNER SAP DÖNER diye söyleniyorlar.

İktidarlar nedense hep bu çıkmaza giriyor. Toplumun tek partiye mahkum edilmişliği iktidarın başarısı mı gösterir zannediliyor ? Siz çoğunluğun azınlığa tahakkümünü demokrasi zannediyorsanız bu sizin sorununuzdur  ama bizim anladığımız demokrasi o değildir. Ki, ortada azınlıkta yok durum yüzde elli elli. Bilhassa Şehid olmak Şehidlik kavramı siyasete bu kadar alet edilmemelidir. Siyasetçiler Allah değildir. Şehidlik makamını kime vereceğini bu gaflet ehline soracak da değildir.

Şehid vardır kafire karşı cihatta canını verir, şehid vardır büyük Cihad diye adlandırılan nefsle savaşta can verir ve o da ölmeden önce ölür şehid olur. Başı yastıkta ölenler vardır ki ölmeden önce ölmüşler ve şehid olmuşlardır. Şehid olmak için Mümin olmak şarttır kafir şehit olmaz lütfen bu konuda kimse milleti yanıltmasın. İkinci şart ise kafire karşı savaşmak şarttır. Mümin olmak ve kafir olmak da fıtri bir durum olduğuna göre dışarıdan bakıldığında anlaşılamadığına göre biz şehitlik konusunda laf söyleyemeyiz. ALLAH BİLİR demeliyiz. Allah rasulü kendisine gelen vahiy bilgisi sonucu savaşlarda hangi sahabelerin şehid olacaklarını söylediyse de biz vahiy almıyoruz ve ne nebiyiz ne de rasul. Lütfen gaflet ve dalalet ehline dönmeyelim ve şehidlik kavramı konusunda Allah’a AKIL VERMEYE KALKMAYALIM.  Allah Alim dir cahil değildir akıldanelik yapmayın.

29 Mart 2012 Perşembe

UĞUR ÖZALTIN

Okunma Sayısı: 145
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...