Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Biz Adam Olmayız


16 Eylül 2011 00:00

2 Yorum

Biz adam olmayız hocam.

Neden evladım, olanlar nasıl oluyor ?

Yok yok biz adam olmayız hocam.

Bu tarz konuşmaları çok duymuşsunuzdur ya da konuşmuşsunuzdur. Buna BAŞARISIZLIK ŞARTLANDIRILMASI diyorum ben. Topluma bu şartlanmayı enjekte ettiğinizde o toplum kendi kendisini mahvedecek kısır döngüye girmiş olur. Ondan sonrası çocuk oyuncağıdır. Medya ile de acayip tuhaf abuk subuk işler her gece televizyonlarda sunulunca milletin bu şartlanması kronik hale gelir.

90 yıl önce ÇANAKKALE DESTANI ve KURTULUŞ SAVAŞI gibi tarihe unutulmaz zaferler ekleyen bu millete bu şartlanma yani bu deli gömleği nasıl giydirilmesin ki ? Avrupalılar bu iki zaferden şu dersi çıkartmışlar. TÜRKLER SIKI TUTULMALI. BAŞLARINDAN DERT EKSİK EDİLMEMELİ. HER FIRSATTA BİRBİRLERİNE DÜŞÜRÜLMELİ. Evet bu konuda çok çalışıyor Avrupalılar ve kısmen de ols başarılı oluyorlar.

Mesela Atatürk konusunda toplumumuzu iki yönden vurdular. Birinci kesime Atatürk putlaştırıldı, ikinci kesime de SİZİN DİNİNİZDE PUTPERESTLİK YOK fısıltılarıyla Atatürk’ün anılarına, yaptığı olumlu çalışmalara saldırtıldı. Laikler ve dinciler adı altında iki grup oluşturuldu. Çatışma başlatıldı. Bu işle batılılar yani 90 yıl önce İzmir de denize döktüklerimiz bir taşla birkaç kuş vurdular.

Laik ile anti laik kavgası yani kör dövüşü başlatıldı. Laikler sözde dinci esasta yobazlaştırılmış olanların iki yüzlülğüklerine baktıkça esas İSLAM İNANCINDAN perdelendirildiler hatta dinden nefret ettirildiler. Dindar kesim de laiklerin aşırılıklarına bakıp ama kızdırılarak, tahrik edilerek, ama korkutularak daha çok yobazlaştırıdılar, kendi devletlerine düşman edildiler. By çatışmadan, kavgadan hep batı karlı çıktı. Birisi dini yozlaştırıyor diğeri devleti çürütüyordu. Bir taşla iki kuş vuruluyordu.

Başbakan Erdoğan Mısır da yaptığı konuşmada LAİKLİK İYİDİR TAVSİYE EDERİZ mealindeki sözleri çok kişiyi şok etmiştir sanırım. BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU diyenler çok çıkacaktır. Yıllardır laik kesime etmedik küfür bırakmayanlar bir garip olmuşlardır. Gerçi dinci yobaz kesimi yıllardır FAİZ HARAMDIR söylemiyle de yatar kalkarlardı sonunda banka sahibi oldular. Faizsiz bankacılık kuyruklu yalanıyla dünya malını topladılar. Bu konuda daha çok şey söylenir ya makale başlığını unutmayalım.

 Velhasıl 90 yıldır BİZ ADAM OLMAYIZ şartlanmasını uygulayan ve çok da başarılı olan batı şimdi ARAP BAHARI başlığıyla Başbakan Erdoğan’ı Ortadoğu da afişler ve sloganlarda yüceltiyor. Bir tuhaflık var bu işte ya çözemedim daha. Ama batıyı çok iyi çözdük.Batı çok çakaldır, ataları haçlıdır. Batı, horozla tavuğu kavga ettirtip yumurtayı aşırmasını bilir.Hatta o yumurtayı tilkiye aşırtırlar tilkimim derisini de kasaba yüzdürüp kürkçüye satarlar. Batının çaldığı tef önünde arap bile oynayamaz oynatır delirir.

Okunma Sayısı: 143
Kategori: Uğur ÖZALTIN

Yazarın Diğer Yazıları

Kısa Kısa – Gereksiz

Zaman zaman… değil, yeteri zaman aralıklarında duyuyorum. Diyorlar ki “bilişim bölümleri gereksizdir.” Bunu öğretmen de...

Katillik Nerede Başlar

Günümüzün en çetrefil sorusu budur. İnsanı öldürmek nerede cinayettir, nerede haktır, nerede dine vicdana uygun...

Sor Soruyu

Sor soruyu al boruyu yarışmasına hoş geldiniz. Bugün ilk bölümümüzde üç yarışmacı birbirine soru soracak...

Üstün Dökmen Döktürdü

Prof. Dr. Üstün Dökmen bugün Star televizyonunda Melek adlı programda konuktu ve astroloji hakkındaki görüşlerini...

Para Zaafı

Para zaafı yani para için her şeyi yapabilirlik ya da menfaat köleliği günümüzün en çetrefil...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Ali Rauf YÜRÜR dedi ki:

  ’ADAM OLMAK’’ kipiyle yıkanır-durur, sürekli beyinlerimiz…

  ‘’Adam ol da, nasıl olursan ol’’ alternatifi de ayrı bir aparatımızdır hani…

  Ve hepimiz deneriz, işte bu şeyi!

  Başarı oranı ise hepimiz için değişkendir…

  Bu uğurda heba olur gider işte ömürler…

  Ama kimileri vardır ki, onlar heba olup gitmeyi redderler…
  ‘’El-pençe-divan’’ duruşların öğrenilmiş düsturlarını oynamaya çalışırlar hayatta…

  Ne sen önemlisindir, ne de ben onlar için!

  Tek bir amaçları vardır şu hayatta!

  Adam olmak! Bey olmak! Hanım olmak!

  Bu uğurda bir böceği ezer gibi çiğnerler kendilerinden güçsüz ruhları…

  Yeter ki, önlerinde ki kalan basamakları daha hızlı çıkabilsinler…

  Misal bir kurumda görürsün hemen onları, dakikasında gözüne çarpar bayağılıkları…

  Ama bir türlü itiraf edemezsin kendine, ‘’Evet bunlar tam da öyle!’’ diye…

  Sen durup düşünürken onlar hakkında; onlar çoktan yolu yarılamışlardır bile, ‘’ADAM OLMAK’’ yolculuğunda;

  Dillerinde sana yakın sözcükler, yüzlerinde asla anlayamayacağın bir sahtelikle, karşında dururlar ama göremezsin! Dokunamazsın! Ulaşamazsın! Yaklaşamazsın asla onlara…

  Çünkü senin yolun ayrı, onların yolu ise seninkinden apayrıdır…

 2. Uğur ÖZALTIN dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkürler