Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bir İç Döküş

YAZ KÖŞESİ
Serap DEMİRTÜRK

28 Ocak 2019 00:02

Yorum Yapılmamış

Bir sevgi yumağı ile geldim sana, anlayamadın. Yüreğimdi gözlerimde gördüğün, bilemedin. Büktüm boynumu sana, bir damla su vermedin. Kuruttun ve geçip karşıma sevgi adına “Gül…” dedin. Aşkı boğup ellerinle, yalnızlığıma gönderdin. Görmedin seninle dirilişimi, gölgem seni yakamadı. Şiirimin dalını kırdın, umursamadan “deh!” dedin binip de doruğa savrulup gittin yoluna.

Bakarsın uzaktan bana bazı bazı, yanar yüreğim. Sen diye inlerim de “Sus!” derim; . “Sus, aşk çiçeğini ezip geçen, sana mı acır? Sus! ”

Sessizliğin şarkısını dinle… Bir yanık ezgi var dilimde sanki, senden gelen… Sanki dans ediyoruz, ellerin bende; güller tanık bu dansa. Güllerde kaldı adımız. Hani bir martının kanadında okyanusu geçmiştik de gecenin sessizliğinde kol kola dolaşmıştık. Düş, evet… düştü bu; hayat gibi.

Ayağını çekseydin ezmezdin minik çiçeği; bak, toprağa öz oldu, canını verdi çiçek. Bakma bana gelişim yakındır yatarız yan yana sevgili çiçek, bekle…

Biliyor musun, seni sessizliğinde de sevdim ben, yokluğunda da sevdim…“Beni sevmek zordur yazgım.” deyişinde de “Aşk yok” dediğinde de hep, hep sevdim ben. Ama sustu dilim, acır yüreğim..

Alırsam ağzıma aşkın adını bil ki vedamdır, ölümümdür… Çünkü bilmezsin ben de “adam gibi” severim. Ölsem de demem artık aşkımı!

Okunma Sayısı: 239
Etiketler: , ,

Yazarın Diğer Yazıları

Sen Taş Olmayasın

Böyle mi olacaktı, bunu da mı diyecektim? Hayatın insanı savurup bir tarafa attığına mı yanayım,...

Sen Gelmedin

Karardı evren ve yok oldu gün ışığı… Dönüp de gitmek ve bir an kalmak isterdim...

Kesin şu Gürültüyü!

Güzel bir gündü… Geçen hiçbir dolmuş, bizi gideceğimiz yere götürecek olan birinci dolmuş değildi. Nihayet...

Annem Uyan!

Bir oğul gidince Rabbimin yanına... Seslenir bir anneler gününde oradan annesine... ...

Arama Beni

Bir vardı, bir yok oldu. Dal ile yaprak, nice sevdalılara taş çıkarırcasına sevdiler. Dal, çok...