Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bevval-i Çeh-i Zemzem…

ULUSAL GÖZLEM
Dr. Burhan ÖZFATURA

16 Şubat 2011 00:01

Yorum Yapılmamış

Ne yazık ki, devamlı olarak saldırıya uğramış, perişan edilmiştir. Uydurma kelimelerle kirletilmiştir. Böylece nesiller arasındaki bağlar koparılmış, gençler (bırakın geçmiş asırların şair ve yazarlarını) Cumhuriyet döneminin başlarındaki edebiyatçıları bile, anlamaz hale düşürülmüştür. 

Maalesef; İstiklâl Marşı ve Atatürk’ün gençliğe hitabesi dahil, tüm değerli metinleri anlamak için, sözlük gerekir, olmuştur. 

Nedir, başlıktaki terkibin anlamı? “Zemzem kuyusuna (bevl eden) küçük su döken kişi”. 

Bu benzetme, gündeme gelmek için, her türlü saçmalığı irtikab edenler için kullanılmaktadır. Meselâ, bugünlerin “Ermeni yalakaları” gibi… 

Ne yazık ki, bir kesim medyanın da desteği ile, bu “boyhan-boşboğaz” tipler, gündemi işgal edebilmektedirler. Milli gururumuzu incitebilmekte, milli çıkarlarımıza darbe vurabilmektedirler. 

Açık ve nettir ki, bu olay, tamamen dış güçlerin ve dahildeki işbirlikçilerinin senaryosudur. Amaç; 24Nisan’a kadar (ki bu tarihin tehcir ile ilgisi yoktur. Komitacıların derdest edilme tarihidir.) Ermeni dostu Obama’ya ve Ermeni uşağı yardımcısına, destek sağlamaktır. ABD Senatosu’nda, Türkiye aleyhine karar çıkartılmasına zemin hazırlamaktır. 

Başta, Türkiye’yi yönetenler olmak üzere, ülkesini seven herkesi; dikkatli olmaya, olayların arka planını incelemeye davet ediyorum. Dünyada dönen dolapları ve özellikle her tarafta uygulanan “kaostan kaynaklanan Düzen-Ordo Ab Chao” senaryolarını iyi incelemelerini tavsiye ediyorum. 

Bu arada, Texe Marrs adlı yazarın “İlluminati-Entrika Çemberi” kitabını, altını çizerek okumayı, çok zaruri görüyorum. 

♦ Nedir bu illuminati? Dünyayı yöneten bir avuç kişidir. İç çemberde, (asıl güce sahip) 10 kişi vardır. Rothschild ailesinin 3, Rockefeller ailesinin 2 üyeliği bulunmaktadır. Diğerleri; Habsburg hanedanı temsilcisi, Otto Von Habsburg (Avrupa’nın gizli kralı. Avusturya Arşidükü); Juan Carlos (Kutsal Katolik topraklarının savunucusu, Opus Dei üyesi); Bronfman Hanedanlığı temsilcisi Edgar Bronfman (Dünya Yahudi Kongresi Başkanı); Lord Peter Carrington (Banka sahibi ve yöneticisi); Harry Oppenheimer (Güney Afrikalı elmas kralı). (Bunlar yılda iki defa, gizli bir yerde toplanırlar.) 

♦ Bunun yakın çemberinde de, Giovanni Agnelli (Fiat otoları), Rupert Murdoch, Heinrich Von Pierer (Siemens), George Soros, Hollanda Prensi Bernnard, İngiltere Prensi Philip ve Papa yer almaktadır. 

♦ Nihai hedef nedir? Başkenti Kudüs olacak bir dünya hakimiyeti kurmak. Bunun için dünyanın her tarafında kaos doğurmak. Harpleri, ekonomik kriz ve yıkımları, suikastleri planlamak. Sahip oldukları, muazzam medya ve finans gücünü yönlendirmek. (Bu, satanist Hegel’in felsefesine dayanmaktadır.) 

♦ Hangi kuruluşlara, tam hakimdirler? Dış İlişkiler Konseyi, Trilateral Komisyon, Bilderberg, Lucis Trust, Dünya Ticaret Örgütü, Mason locaları, Dünya Kiliseler Konseyi, Ulusal Kiliseler Konseyi, Ford/Soros/Carnegie/Rockfeller/Bill Gates vb. vakıflar, CIA/MOSSAD, Roma Kulübü, Dünya Çevre Örgütü, Greenpeace, Uluslararası Ceza Mahkemesi, IMF, ILO, UNESCO, Avrupa Para Enstitüsü, AB, NAFTA, Birleşmiş Milletler… 

Velhasıl saymakla bitmez…
♦ ABD ve AB’yi yönettiği zannedilen kişiler, tümüyle bu gücün emrindedir. Biraz sapınca, Kennedy ve Nixon gibi, hemen gereği yapılır. Clinton, Bush, Reagan vb. örnekler gibi uslu olunursa, tüm kapılar açılır. Ve bu korkunç tablo içinde, biz nelerle uğraşmaktayız? Gücümüzü, Türkiye’yi dışa teslim etmeye çalışan kişilerle uğraşarak israf etmekteyiz. 

Barzani, Talabani, Rum, Ermeni, Sırp, Bulgar vb. Tümü birer piyondur. Senaryonun kurgusunda yer almazlar. Sadece, talimatları ifa ederler. Muhatap olmaya değmezler. 

Lütfen, geniş ufuklu olalım. Gerçekleri öğrenmeyi görev sayalım… Ülkemiz aleyhine çalışanları hoş görmeyelim; teşhir ve tekzip edelim.

Okunma Sayısı: 200

Yazarın Diğer Yazıları

Son Cüret…

Yılmaz Özdil’in bu kitabını, dikkatle/önemli yerlerin altını çizerek/zaman zaman ağlayarak/genelde, tepki, tiksinti ve isyan duyguları...

Deprem ve İzmir…

İzmir’de çok büyük bir afeti yaşadık. 7 büyüklüğündeki deprem hepimizi perişan etti ve fevkalade korkuttu....

Çevre İhanetleri…

Yüce Rabbim(cc),bizlere çok harika, nereye baksak güzelliklerle dolu; sayısız matematik, kimyevi, fiziki, astronomik vb. mucizelere...

Bitip Tükenmeyen Tefrikalar ve Kalleşlikler… (II)

Ne yazık ki bugünün dünyasındaki durum da farklı değildir. Hem Türk hem de İslam Dünyası...

Bitip Tükenmeyen Tefrikalar ve Kalleşlikler… (I)

Televizyonda Büyük Selçuklu Devletini anlatan bir dizi başladı. Bu vesile ile tarih kitaplarına bir daha...