Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Beni Sayma!


23 Mayıs 2014 00:02

Yorum Yapılmamış

Saygıdeğer kamuoyu ve okurlar, eli kalem tutan herkes gibi bizlerde yıllardır ve halen memleketimiz ve insanlarımız başta olmak üzere ülkemiz ve insanlarımızın ortak çıkarları doğrultusunda söylemeye ve yazmaya özen gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz.
Halkımızın okuma alışkanlığı olmadığı için,halk okumadığı gibi,okuması gerekenlerde okumaya değer bulmadıklarından olsa gerek biz yazıp, sadece yine biz okuyoruz.Ancak bizlerin konuşmaktan öte gidemeyenlere oranla mesleğimiz ve görevimiz gereği kimse okumasa da yazarak hiç olmazsa kendimizi tatmin etmek gibi bir şansımız olduğu için şahsen ben 1979 yılından buyana ve halen 35 yıldır hem yazıp hem okuyoruz.Bugüne kadar genelde böyle olduğu için hiç kimseye darılmadan,kırılmadan yazdık ve halende yazıyoruz.
Memleketimiz ve milletimizin ortak çıkarı doğrultusunda her zaman kendi düşüncelerimizi dile getireceğiz diye bir kural ve kaide olmadığına göre; bazen de ülke,Ünye ve bütün insanların hatta Allahın yarattığı bütün canlıların ortak çıkarı doğrultusunda bir şeyler söyleyen ve kaleme alan sorumluluk sahibi insanlarımızın dile getirdiklerini de saygıdeğer kamuoyu ve okurlarımızla paylaşmakta yarar vardır ve olacaktır; İnancıyla insanlarımıza esnaflığı yanında aile yaşamıyla iyi örnek teşkil eden Erdemir Eren kardeşimiz gibi örnek insanların kaleme aldıkları düşüncelerini köşemizde dile getirerek gazetemiz ve internet sayfalarımız aracılığı ile daha fazla okurlarla buluşturmanın gayreti içinde olmakta insanlık gereğidir diye bu hafta “Beni Sayma” diyoruz.
Senden ne istedim!
Çürük Yumurta gibi,
Ayırdın beni boş bir sepete…
O zaman beni sayma
Kırılıp kırılmadığıma bakma
Bir tane hep eksik say.
Bir ömrü bana zindan edip,
Çölde yüzme öğrettin!
Denizde boğulunca da,
Benden bildin
Bilme!
Beni sayma
Bir tane hep eksik say…
Tüm nimetlerini boğazıma,
Dokuz düğüm ettin
Çiğnemeden yutuyorum diye,
Kızma,
Beni sayma!
Bir tane hep eksik say…
Bir bak şöyle etrafıma!
Şu güzelliklere, renklere…
Sonra, hangisinden istifade ediyorum?
Bir söyle! ya da
Beni sayma!
Bir tane hep eksik say…
Özü,sözü bir,olduğu gibi görünen ve göründüğü gibi yaşayan başarılı bir insan..Hayat dolu bir Ünyeli.

Yöremizdeki tek tahnit sanatçısı. Kendine saygılı, işine aşık, teknik saat bakım ve onarım uzmanı. Çok yönlü insan. Kara ve Denizde usta avcı. Bulunduğu ortamın neşe kaynağı. Mütevazı yaşam tarzıyla örnek esnaf, örnek aile reisi, birbirinden güzel iki evlat sahibi iyi bir insan olan babası Ceyhan Eren ile birlikte görev paylaşan 37 yaşında saatçi esnafı Erdemir Eren kardeşimizin 18 Haziran 2010 tarihinde13.45–13.50 saatleri arasında işinden arta kalan bir zaman diliminde işyerinde anlayanlara hayata dair önemli mesaj vermeye çalıştığı şiirinde anlatmak istedikleriyle siz saygıdeğer kamuoyu ve okurlarımızı baş başa bırakarak” bilgiagi.net” köşe yazarları sitesi ile ”karadenizhaberpostası” gazetesi internet sitesinde yayınlanan bu şiiri okuyanların şiirden ne anlatılmak istendiğini ve şiirden ne anladıklarını yorumlamalarını bekliyor, saygılar sunuyorum.
Ahmet Yenin
Beni Sayma!

Okunma Sayısı: 114
Kategori: Ahmet YENİN

Yazarın Diğer Yazıları

İnsana Güven Kalmadı

Kedi demeye dilim varmayan; bu güzel insan dostu canlının, onlarca insan dururken, insan heykelinden şefkat...

Cumhurbaşkanımızın Bir Tek Ordu’da mı Sözü Geçmiyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ın yaşlılar ve engelliler için ücretsiz seyahat yasası bir sözü ile çıkarılarak...

Bilmiyorsa Eşeğe Binecek…!

Millet devletin kuruluş amacını bilecek,halen daha öğrenmemiş,öğrenememiş ise günümüzde olduğu gibi kusura bakmasın ama artık...

Özde Öğretmenlerin, Öğretmenler Günü Kutlu Olsun…

Saygıdeğer İnsanlar ve okurlar, bu günkü köşe yazımda Ünye’nin sevilen ve sayılan diş hekimlerinden Mustafa...

İrecep Değil, Recep Olcağız..!

Sinan Başaran’ın makalesinden alınmıştır.Kendisine kutlarız milletimiz ve memleketimiz adına..Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu, bir süre kaymakamlıktan...