Yazar Portal | Turkiye Interaktif Kose Yazarı Gazetesi

Bak Şu Yumurcağa

Mehmet ALPEREN

19 Ekim 2008 00:15

Yorum Yapılmamış

Mehmet ALPEREN

SONDURUM

Aslında  bak  şu ihanete olmalıydı başlık!

Show TV’nin   eğitim  anlayışına bakın.  Özellikle “ bak şu  yumurcağa”  programında  çağdaş  eğitim anlayışlarını  nasıl ortaya  koyuyorlar. Beş  on yaşı  gurubundaki çocukları batı müziği eşliğinde ortaya çıkarıp kalça sallamayı öğretmek ve  onları  buna teşvik etmek çağdaş eğitim  anlayışı imiş. Laik  zihniyetin ülkeyi ne  hale getirdiğini  görmek için bu işin kökenine  inmek  gerek.Osmanlı  dönemindeki batıcı  aydınların  İslam’a  ve İslami  değerlere karşı verdikleri mücadelenin nişanesidir  dans.  Azınlığın Sultan  Süleyman dan intikam almasıdır. Cumhuriyetle birlikte  kurulan halk  evleri  ve  özellikle   memurların  eşleri ile  gelerek dans etme  mecburiyetlerini düşünürsek  laik çağdaşlığın ne anlama geldiğini, neyi hedeflediğini daha net  görürüz. Zaten cumhuriyet  kurutuluşundan 1950  yılına  kadar ülkede teknoloji adına, bilim adına bir  çivi bile çakmayanlar, şapka devrimi, kılık kıyafet, dans, harf  devrimi  gibi  milleti kökünden ve değerlerinden koparmaya yönelik bir  dizi operasyona  imza attılar.

Hem de kanlı  imzalar bunlar. Mustafa Kemal kendini halka tescil ettiremedi.  Eğer daha  1926 da  bir seçim olsaydı   halk  1950 ye bırakmazdı bu  zihniyeti. Bunu biliyorlardı. Hem  içerdeki azınlık  biliyordu  bunu hem de laik  zihniyetin akıl hocası  batılı  misyonerler. Bu zihniyet  silah zoru ile   dikta ile batı kültürünü  dayattı ve  yapılandırdı. Başta silahlı kuvvetlerde olmak üzere, eğitim müfredatlarında, karma  eğitim ile   okulların fiziki yapılandırmalarında, Anayasa ve hukukta  ve tüm  resmi müesseselerde Laik  otorite kamusal  alan adı  altında tüm ülkeye yayıldı.

Enver paşa  ülkeye  neden  alınmadı  sanıyorsunuz? 

Kazım Karabekir paşa gibi kültür ve geleneklerine bağlı paşalar  neden uzaklaştırıldılar sanıyorsunuz?   

Bu  gün dahi kamusal  alan hassasiyeti bazı   çevreler  tarafından oldukça  manidar değil mi?  Baş  örtüsü ile okullara, resmi yerlere alınmamasının temelinde yatan hassasiyet bu.  Özellikle  Silahlı kuvvetlerin hassasiyeti de sistemin  kimler  tarafından hangi kanallarla korunduğunu anlatması bakımından önemli bir  gösterge.

Sanki kamusal  alan babalarının malı.Bu milletin  alanı  değil. Mehmetçik bu milletin çocuğu, silahlar   bu milletin malı. Bu  ülke Müslüman Türk  milletine ait. Şehit kanları ile  bedel  ödendi. Ama kurulan  sistem ve sistem koruyucularının bu  değerlerle alakası bile yok.  

“Bak  Şu  Yumurcağa” programını  izlerken Show  TV nin bu misyonun devamı olduğunu  ibretle gördüm.  Medeniyetsiz cibilliyetsiz, edepsiz, ahlaksız, milliyetsiz bir  çingene  güruhu üretmek isteyen bu  zihniyetin temsilcileri olarak misyonlarına devam ediyorlar. Türk  kimliğini iler sürerek, Türk kimliğine yönelik hamasi  sloganlarla Türk  milletinin ırki damarlarını okşarken diğer  taraftan ahlaksız, cahil, edepsiz, değersiz manasız mefhumsuz  bir  toplum üretiyorlar.

Programda  beş on yaş arası  çocuklar ezberledikleri müzik  parçalarına  kalça sallıyorlar.  Oysa  hatırlıyorum  bu yaşta  kuran  okunmaz diyerek yaygara koparanlarda aynı  zihniyetti. Rahmetli  Barış Manço nun da benzer bir   programı vardı. Daha eğitici daha soylu. Daha  milli ve manevi  değerleri kapsıyordu. 

Cennet mekan   Abdulhamid hanı  devirir devirmez  Yahudilerin  İstanbul da gazete satın  almaları  ve  o  zamandan bu yana basın yayını  ısrarla  ellerinde tutmaları bunu silah olarak kullanmaları. İslam’a ve İslami  değerlere  karşı  bu  yolla  mücadele etmeleri tabii ki  tesadüf değil. Bunlar İslam’ alemini bölüp parçalamak. İslam toplumu içinde  en büyük  tehlike  olarak gördükleri  Türk milletini  dininden  soyutlamak için  başlatılan operasyonların  önemli bir  ayağı.    

Ak tütün baskının arkasından  çocuklara makyaj  yapıp ellerine ellişer  lira vererek  “ okumak  istiyoruz” sloganları ile  milli  eğitime saldıran  Uğur Dündar  o arada eğitimle  ilgili  bir takım  sözler yumurtladı. Herhalde  bahsini  ettiği, memleketi ne hale  getirmeyi  düşündükleri eğitici programları bunlar olmalı.

Çocuk pornosu satanlarla  bunların   farkı ne  diye düşündüm. Çünkü bu zihniyette o zihniyetin bir alt basamağı da!

Okunma Sayısı: 121
Kategori: Mehmet ALPEREN

Yazarın Diğer Yazıları

Yakın Tarih Uydurması

Bu yalancı  tarih daha ne kadar nesillere okutturulacak? Mustafa Kemal Atatürk İngilizlerin istediklerini yerine getirmek...

Müge Anlı ile Tatlı Sert, 500 Program

Bende son zamanlarda Atv de hafta içi her gün yayımlanan Tatlı Sert programına müdavim oldum....

New York da Beş Minare

Önce kendi kendime  sordum. Neden “ New York da beş minare?” dedim belki de film...

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(II)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(II) Erdemleri ile dost olabiliriz” anlayışı. El cevap ;Bu da yanlış....

Yahudileri ve Hıristiyanları Dostlar Edinmeyiniz-(I)

BU BİR DİN SAVAŞIDIR -(ı) Bu bir din savaşıdır. Gazze ye yapılan saldırı ve soykırım...